Jak se připravit na povodeň. Má ještě cenu řešit pojištění?
12. 9. 2024 | Gabriel Pleska
Díky vylepšeným předpovědím máme tentokrát čas se připravit. Na co všechno myslet?
Česká pojišťovna a Generali oznámily, že „vstupují do oblasti internetu věcí“. V praxi to znamená, že výhodně dostanete pohybová nebo záplavová čidla. Akci spustily obě pojišťovny, které patří do stejné skupiny a v nejbližších měsících by se měly sloučit do jediné společnosti.
U České pojišťovny získá jedno pohybové nebo záplavové čidlo každý, kdo si na vybraných pobočkách do konce listopadu sjedná pojištění stavby nebo domácnosti ve variantě Exclusive. „Vybrané čidlo je pak rovněž v ceně pojištění rekreační nemovitosti,“ říká mluvčí Ivana Buriánková.
Pro nové klienty je jedno čidlo zadarmo v ceně pojištění, na případné další kusy nabízí pojišťovna poloviční slevu.
Dosavadní klienty odmění Česká pojišťovna 50% slevou, první čidlo tedy nedostanou zadarmo. Standardní cena čidla je zhruba 795 korun, se slevou přijde na 398 korun.
Hledáte výhodný firemní úvěr? Klikněte ZDE.
Také u Generali dostanou čidlo na vybraných pobočkách zadarmo lidé, kteří si pojištění budou teprve pořizovat, případně ti stávající, pokud si smlouvu aktualizují. „Čidlo bez poplatku přidáváme automaticky k pojištění rekreačních nemovitostí při současném pořízení pojištění stavby a pojištění domácnosti. A pak také k vybraným variantám pojištění stavby nebo pojištění domácnosti – podle rozsahu pojistné ochrany,“ upřesňuje mluvčí Generali Jan Marek.
Aby čidlo fungovalo, musí být připojeno k síti. Pro první dva měsíce provozu nabízejí pojišťovny bezplatné připojení. Každý další den, kdy bude čidlo zapnuté, přijde na symbolickou jednu korunu.
Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.
„Klienti nejsou vázáni nutností čidla používat. Mohou je vyzkoušet a rozhodnout se, zda budou čidla dále používat. Aktivovat je mohou, kdykoliv uznají za vhodné,“ říká David Vosika, člen představenstva Generali.
„Technologie běží na rádiové síti NarrowBand IoT, která garantuje 99,9 % pokrytí Česka,“ upřesňuje Vosika. Síť provozuje společnost Vodafone, čidla dodává česká společnost Senzoor.
Pohybové čidlo rozpozná manipulaci s předmětem, na kterém je umístěno. „Můžete jej přichytit například na okna či dveře, ale třeba i na zahradní techniku a jízdní kola, která máte umístěné v garáži či ve sklepě. V případě pohybu vám vyšle čidlo informaci o poplachu prostřednictvím e-mailu, SMS nebo v podobě notifikace v mobilní aplikaci,“ vysvětluje Buriánková.
Záplavové čidlo reaguje při kontaktu s vodou. Dokáže detektovat únik vody například z pračky, myčky, z prasklé hadičky od WC či umyvadla. „Díky tomu, že se o úniku vody dozvíte včas, můžete významným způsobem zmírnit dopad takové havárie,“ dodává mluvčí.
Uvnitř čidel jsou baterie, které v závislosti na použití vydrží dva až čtyř roky. Poté se dají snadno vyměnit.
Srovnávat se vyplatí
Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění, telekomunikací a financí. My počítáme, vy šetříte.
Sdílejte článek, než ho smažem