K novému pojištění bytu nebo chaty dostanete čidlo zadarmo

| rubrika: Aktuality | 17. 10. 2019 12:25

Česká pojišťovna a Generali oznámily, že „vstupují do oblasti internetu věcí“. V praxi to znamená, že výhodně dostanete pohybová nebo záplavová čidla. Akci spustily obě pojišťovny, které patří do stejné skupiny a v nejbližších měsících by se měly sloučit do jediné společnosti.

U České pojišťovny získá jedno pohybové nebo záplavové čidlo každý, kdo si na vybraných pobočkách do konce listopadu sjedná pojištění stavby nebo domácnosti ve variantě Exclusive. „Vybrané čidlo je pak rovněž v ceně pojištění rekreační nemovitosti,“ říká mluvčí Ivana Buriánková.

Pro nové klienty je jedno čidlo zadarmo v ceně pojištění, na případné další kusy nabízí pojišťovna poloviční slevu.

Dosavadní klienty odmění Česká pojišťovna 50% slevou, první čidlo tedy nedostanou zadarmo. Standardní cena čidla je zhruba 795 korun, se slevou přijde na 398 korun.

Také u Generali dostanou čidlo na vybraných pobočkách zadarmo lidé, kteří si pojištění budou teprve pořizovat, případně ti stávající, pokud si smlouvu aktualizují. „Čidlo bez poplatku přidáváme automaticky k pojištění rekreačních nemovitostí při současném pořízení pojištění stavby a pojištění domácnosti. A pak také k vybraným variantám pojištění stavby nebo pojištění domácnosti – podle rozsahu pojistné ochrany,“ upřesňuje mluvčí Generali Jan Marek.

Aby čidlo fungovalo, musí být připojeno k síti. Pro první dva měsíce provozu nabízejí pojišťovny bezplatné připojení. Každý další den, kdy bude čidlo zapnuté, přijde na symbolickou jednu korunu.

Hrajte na jistotu

„Klienti nejsou vázáni nutností čidla používat. Mohou je vyzkoušet a rozhodnout se, zda budou čidla dále používat. Aktivovat je mohou, kdykoliv uznají za vhodné,“ říká David Vosika, člen představenstva Generali.

„Technologie běží na rádiové síti NarrowBand IoT, která garantuje 99,9 % pokrytí Česka,“ upřesňuje Vosika. Síť provozuje společnost Vodafone, čidla dodává česká společnost Senzoor.

Pohybové čidlo rozpozná manipulaci s předmětem, na kterém je umístěno. „Můžete jej přichytit například na okna či dveře, ale třeba i na zahradní techniku a jízdní kola, která máte umístěné v garáži či ve sklepě. V případě pohybu vám vyšle čidlo informaci o poplachu prostřednictvím e-mailu, SMS nebo v podobě notifikace v mobilní aplikaci,“ vysvětluje Buriánková.

Záplavové čidlo reaguje při kontaktu s vodou. Dokáže detektovat únik vody například z pračky, myčky, z prasklé hadičky od WC či umyvadla. „Díky tomu, že se o úniku vody dozvíte včas, můžete významným způsobem zmírnit dopad takové havárie,“ dodává mluvčí.

Uvnitř čidel jsou baterie, které v závislosti na použití vydrží dva až čtyř roky. Poté se dají snadno vyměnit.


Už to víte?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.