Česká pojišťovna se spojí s Generali, budou jedničkou na trhu

jih | rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019 | 1 komentář

Český pojistný trh bude mít brzy (staro)novou jedničku. Opět vznikne spojením dvou pojišťoven z jedné skupiny. Tentokrát jde o Českou pojišťovnu a pojišťovnu Generali.

„Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí,“ uvedl Luciano Cirina, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož jsou obě pojišťovny od roku 2008 součástí.

Hrajte na jistotu

Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny. Ta pak ponese nový název Generali Česká pojišťovna. V současné době probíhají na toto téma nezbytná jednání s regulátorem. Pojišťovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny.

„Chystané změny budou pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb,“ slibuje Juráš.

Už jste to četli? Kolik zbytečně platíte navíc? Kalkulačka odkrývá investice přes pojištění

Jedničkou na pojistném trhu je od začátku roku 2019 pojišťovna Kooperativa. Ta se loni spojovala se svou „sestrou“ z rakouské pojišťovací skupiny VIG, s Pojišťovnou České spořitelny, která už dnes na trhu není.

Kooperativa nyní ovládá zhruba čtvrtiny pojistného trhu, Česká pojišťovna je se zhruba pětinou druhá. Po spojení s Generali (zhruba 7 % trhu) si vezme zpět své předchozí prvenství.

Podíly pojišťoven ve druhém čtvrtletí roku 2019

Podíly pojišťoven ve druhém čtvrtletí roku 2019. Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

9. 3. 2023 | Petr Kučera

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

Snaha vyřešit spor s firmou levně a rychle u mimosoudní instituce může klienta paradoxně připravit o víc peněz i času, než čeká. Vylepšit to má novela, kterou schválili poslanci.

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

9. 3. 2023 | Petra Nová

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

Životní pojišťovna Simplea, která loni jako první nabídla kompletní sjednání životní pojistky přes internet, se inovací nebojí. Připravuje pojištění dlouhodobé péče, kde pojistným plněním... celý článek

Nechtěl jsem dělat ve fabrice na pojištění, říká analytik ze Simplea

6. 3. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Nechtěl jsem dělat ve fabrice na pojištění, říká analytik ze Simplea

Možnost uzavřít životní pojištění zcela online, bez pomoci poradce, není obvyklá. Vyžaduje to značně propracovaná řešení, která se těžko roubují na staré pojišťovací systémy. Ve fintechové... celý článek

Uniqa má nového šéfa pro Česko, Žáček končí

3. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Uniqa má nového šéfa pro Česko, Žáček končí

Novým generálním ředitelem společnosti Uniqa pro Česko a Slovensko byl jmenován Rastislav Havran. Nahradí Martina Žáčka, který odstoupí ke konci dubna.

Jak pojistit živitele rodiny. Srovnali jsme nabídky pojišťoven

23. 2. 2023 | Pavel Krejčík

Jak pojistit živitele rodiny. Srovnali jsme nabídky pojišťoven

Invalidita, pracovní neschopnost, smrt. To jsou klíčová rizika, která by mělo pokrývat životní pojištění. Nejdůležitější je v situacích, kdy jsou na nás finančně závislí jiní – manželka,... celý článek

Partners Financial Services