Česká pojišťovna se spojí s Generali, budou jedničkou na trhu

| rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019 17:15 | 1 komentář

Český pojistný trh bude mít brzy (staro)novou jedničku. Opět vznikne spojením dvou pojišťoven z jedné skupiny. Tentokrát jde o Českou pojišťovnu a pojišťovnu Generali.

„Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí,“ uvedl Luciano Cirina, generální ředitel Generali CEE Holdingu, jehož jsou obě pojišťovny od roku 2008 součástí.

Hrajte na jistotu

Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce roku 2019 stane součástí České pojišťovny. Ta pak ponese nový název Generali Česká pojišťovna. V současné době probíhají na toto téma nezbytná jednání s regulátorem. Pojišťovnu povede Roman Juráš, současný generální ředitel a předseda představenstva České pojišťovny.

„Chystané změny budou pro klienty obou pojišťoven znamenat další zkvalitnění poskytovaných produktů i služeb,“ slibuje Juráš.

Už jste to četli? Kolik zbytečně platíte navíc? Kalkulačka odkrývá investice přes pojištění

Jedničkou na pojistném trhu je od začátku roku 2019 pojišťovna Kooperativa. Ta se loni spojovala se svou „sestrou“ z rakouské pojišťovací skupiny VIG, s Pojišťovnou České spořitelny, která už dnes na trhu není.

Kooperativa nyní ovládá zhruba čtvrtiny pojistného trhu, Česká pojišťovna je se zhruba pětinou druhá. Po spojení s Generali (zhruba 7 % trhu) si vezme zpět své předchozí prvenství.

Podíly pojišťoven ve druhém čtvrtletí roku 2019

Podíly pojišťoven ve druhém čtvrtletí roku 2019. Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.