Banky mají aplikaci pro platby kartou bez terminálu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 11. 2021 14:00 aktualizováno 8. 11. 2021 12:47
Banky mají aplikaci pro platby kartou bez terminálu

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank a UniCredit Bank nabízí obchodníkům novou možnost, jak přijímat platební karty. Obě banky pro ně mají aplikaci, kterou jde nahrát do telefonů či tabletů s operačním systémem Android. Zařízení zároveň musí mít NFC čip, aby mohlo přijímat bezkontaktní platby.

Podmínkou využívání služby je v obou bankách také zřízení podnikatelského účtu. V UniCredit Bank služba vyjde měsíčně na 120 korun za každý telefon, na němž je aktivována. V Raiffeisenbank je služba s názvem Revo SoftPOS bez podobného paušálu. V obou případech podnikatelé platí s bankou sjednané transakční poplatky z každé platby.

S aplikacemi lze přijímat bezkontaktní platby s bankovními i třeba stravenkovými kartami. Určené jsou především pro živnostníky, malé firmy a obchodníky, kteří jsou často na cestách či chtějí rozšířit stávající terminálové vybavení.

„Aby bylo možné začít využívat akceptaci karet přes mobil, je třeba uzavřít smlouvu s UniCredit Bank o akceptaci platebních karet. Následně obdržíte SMS ohledně připravené aplikace a e-mail s dodatečnými informacemi pro instalaci a spuštění aplikace SoftPOS,“ říká Plocek.

Účtenky jsou při platbě přes aplikace elektronické a odesílají se prostřednictvím e-mailu. Aplikace UniCreditu umožňuje i odeslání přes SMS nebo služby WhatsApp či Messenger a dalších komunikačních platforem – způsob zaslání si volí držitel karty během samotného nákupu. Účtenka z aplikací neslouží jako daňový doklad a aplikaci nejde propojit s pokladními systémy.

V tom se liší od podobné služby, kterou společnost Global Payments představila na začátku letošního roku. S její aplikací GP Tom se neplatí žádný měsíční paušál, firma si bere poplatky z transakcí, a není nutné mít účet v jedné konkrétní bance. I GP Tom je dostupný jen pro zařízení se systémem Android.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

ČSOB se potýká s výpadky elektronického bankovnictví

22. 1. 2024 | redakce Peníze.CZ

ČSOB se potýká s výpadky elektronického bankovnictví

ČSOB má od pátku problémy s internetovým i mobilním bankovnictvím. V pátek dopoledne, dnes dopoledne a znovu i dnes odpoledne nebyly dostupné ani její internetové stránky. V pátek hlásila... celý článek

Air Bank bude dál vydávat karty Mastercard

22. 1. 2024 | Petr Kučera

Air Bank bude dál vydávat karty Mastercard

Společnosti Mastercard a Air Bank prodloužily dohodu o spolupráci v oblasti zprostředkování plateb do konce roku 2028, tedy o dalších nejméně pět let.

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů. Výplata začne 18. března

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů. Výplata začne 18. března

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. V polovině února to definitivně potvrdil Vrchní soud v... celý článek

Partners Financial Services