Banky mají aplikaci pro platby kartou bez terminálu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 11. 2021 14:00 aktualizováno 8. 11. 2021 12:47
Banky mají aplikaci pro platby kartou bez terminálu

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank a UniCredit Bank nabízí obchodníkům novou možnost, jak přijímat platební karty. Obě banky pro ně mají aplikaci, kterou jde nahrát do telefonů či tabletů s operačním systémem Android. Zařízení zároveň musí mít NFC čip, aby mohlo přijímat bezkontaktní platby.

Podmínkou využívání služby je v obou bankách také zřízení podnikatelského účtu. V UniCredit Bank služba vyjde měsíčně na 120 korun za každý telefon, na němž je aktivována. V Raiffeisenbank je služba s názvem Revo SoftPOS bez podobného paušálu. V obou případech podnikatelé platí s bankou sjednané transakční poplatky z každé platby.

S aplikacemi lze přijímat bezkontaktní platby s bankovními i třeba stravenkovými kartami. Určené jsou především pro živnostníky, malé firmy a obchodníky, kteří jsou často na cestách či chtějí rozšířit stávající terminálové vybavení.

„Aby bylo možné začít využívat akceptaci karet přes mobil, je třeba uzavřít smlouvu s UniCredit Bank o akceptaci platebních karet. Následně obdržíte SMS ohledně připravené aplikace a e-mail s dodatečnými informacemi pro instalaci a spuštění aplikace SoftPOS,“ říká Plocek.

Účtenky jsou při platbě přes aplikace elektronické a odesílají se prostřednictvím e-mailu. Aplikace UniCreditu umožňuje i odeslání přes SMS nebo služby WhatsApp či Messenger a dalších komunikačních platforem – způsob zaslání si volí držitel karty během samotného nákupu. Účtenka z aplikací neslouží jako daňový doklad a aplikaci nejde propojit s pokladními systémy.

V tom se liší od podobné služby, kterou společnost Global Payments představila na začátku letošního roku. S její aplikací GP Tom se neplatí žádný měsíční paušál, firma si bere poplatky z transakcí, a není nutné mít účet v jedné konkrétní bance. I GP Tom je dostupný jen pro zařízení se systémem Android.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.