Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 10. 2021 10:00
Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Zdroj: Global Payments

Kryptoměnami půjde v Česku zaplatit stejně snadno jako platebními kartami. Slibují to společnosti GoCrypto a Global Payments, které spouštějí novou službu pro zatím osm tisíc svých platebních terminálů. „Do konce roku budou kryptoměny dostupné téměř na všech našich padesáti tisících terminálech,“ říká Ondřej Holoubek, mluvčí Global Payments.

GoCrypto v současné době podporuje peněženky Elly, Binance a Bitcoin.com, což umožňuje platit sedmi různými kryptoměnami: BTC (bitcoin), ETH (ethereum), BCH (bitcoin cash), LTC (litecoin), XTZ (Tezos), VIB (Token Viberate) a GoC (Token GoCrypto).

Nová služba je k dispozici všem obchodníkům, kteří mají mobilní platební terminál od Global Payments. Aktivace není automatická, nicméně stačí kontaktovat firmu telefonicky nebo přes web, ta ji pak zapne na dálku. Cena za transakci činí 1,25 % ze zaplacené částky, platí ji obchodník. O novou platební metodu lze požádat také v pobočkách České spořitelny, do jejíž skupiny Global Payments patří. S nabídkou aktivace začíná firma obchodníky teprve oslovovat, zatím probíhal jen zkušební provoz s několika partnery.

„Nakupující při platbě pouze naskenují platební QR kód na terminálu obchodníka a potvrdí platbu ve své peněžence v mobilu. Obchodník si může vybrat, zda chce peníze obdržet v kryptoměně nebo ve své lokální měně – v českých korunách, v případě eurozóny v eurech,“ říká Žiga Toni, zástupce generálního ředitele GoCrypto.

Podmínkou je stažení aplikace pro Android s názvem GP tom, která umožňuje využít mobilní telefon na platební terminál. Global Payments ji nabízí od letošního února. V současnosti využívá aplikaci skoro osm tisíc klientů. Podmínkou je datové připojení k internetu. Účtenku obchodník odešle elektronicky prostřednictvím SMS, e-mailem nebo ji zobrazí QR kódem, který si zákazník naskenuje do svého telefonu. 

Kurz bitcoinu

Intradenní graf (online)
Denní graf
Zdroj: peníze.cz

Zdroj: kurzy kryptoměn na Peníze.cz

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

30. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

Ministerstvo financí varuje před takzvanými investičními tokeny.

Investice, které se nezbavíte. Prozkoumali jsme Xixoio

1. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 66 komentářů

Investice, které se nezbavíte. Prozkoumali jsme Xixoio

Společnost Xixoio ve velké reklamní kampani slibuje podíl na budoucím úspěchu. Lidem nabízí tokeny za minimálně deset tisíc korun. V recenzi se dočtete, proč takovou investici nedoporučujeme. celý článek

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

Bitcoin hlásí nový rekord. Cena nejrozšířenější kryptoměny dnes překonala 66 tisíc dolarů za kus a dostala se těsně pod 67 tisíc, vyplývá z dat webu CoinMarketCap.com.

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

18. 10. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se v pátek přehoupla přes hodnotu 62 500 dolarů za kus, během víkendu pak klesla na úroveň kolem... celý článek

Nekonečný dluhopis, nebo riskantní nesmysl? Xixoio se brání kritice

5. 10. 2021 | Petr Zámečník, redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Nekonečný dluhopis, nebo riskantní nesmysl? Xixoio se brání kritice

Zařaďte se mezi vyvolené a podpořte svými penězi vznik smysluplného projektu, jehož ekosystém posune náš národ a postupně se rozvine do celého světa, láká firma Xixoio. Má to spoustu... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.