Podnikatelé můžou žádat o terminál na rok zdarma

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 23. 9. 2020
Podnikatelé můžou žádat o terminál na rok zdarma

Zdroj: Shutterstock

Drobní obchodníci a živnostníci si mohou říci o platební terminál, který dostanou na rok zdarma. Projekt Česko platí kartou prodloužil do konce roku termín, ve kterém se podnikatelé o terminály mohou hlásit. Nově je dostanou i provozovatelé e-shopů.

Původně iniciativa chtěla rozdat 10 tisíc terminálů do konce srpna, během jarní karantény ale podnikatelé nejspíš řešili jiné věci a tak si zatím o terminál na rok zdarma řeklo jen 2600 obchodníků. Ministerstvo průmyslu proto dnes oznámilo, že o terminály v této akci je možné žádat až do konce letošního roku.

Program se vztahuje na podnikatele, kteří neměli platební terminál v posledních 12 měsících. Terminál zdarma a nulové transakční poplatky se vztahují na obrat v platbách kartou do 50 000 Kč. Nad tento limit se účtují poplatky dle standardních podmínek poskytovatele terminálu.

Z již rozdaných 2600 terminálů se jich více jak čtvrtina (26 %) nachází v gastronomických provozech (restaurace, kavárny). Pětina žadatelů o terminál podniká ve službách, kam spadají hlavně kosmetické salóny (12 %), fitness centra, autoservisy a opravny. Na pomyslné čtvrté příčce se umístily specializované prodejny (16 %) a na páté majitelé obchodů s potravinami včetně pekáren a stánkového prodeje (14 %).

Vše vychází z Memoranda k podpoře bezhotovostních transakcí a digitalizaci plateb, které podepsalo ministerstvo průmyslu a obchodu s karetními společnostmi Mastercard a Visa a s poskytovateli terminálů - s ČSOB, Solitea Pay, A3 Soft a Worldline Czech Republic, provozující síť KB SmartPay. Projekt má také podporu podnikatelských svazů (Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Svaz obchodu a cestovního ruchu, Svaz průmyslu a dopravy).


Bankovní noviny:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

25. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

Novou výši minimální zálohy musí podnikatelé zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

Recese zatím není, tvrdí ekonom. Firem, co vám nezaplatí, ale bude přibývat

23. 1. 2023 | Radim Zelený

Recese zatím není, tvrdí ekonom. Firem, co vám nezaplatí, ale bude přibývat

Inflace je i v novém roce dvouciferná, ale na hlubokou recesi to podle Adama Bursíka, risk manažera Platební instituce Roger, nevypadá. Přesto by se prý firmy měly připravit na to,... celý článek

Mateřská a rodičovská pro OSVČ. Kdo má nárok a jak se počítá

20. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Mateřská a rodičovská pro OSVČ. Kdo má nárok a jak se počítá

Kdy má podnikatelka nárok na mateřskou a jak je to s čerpáním rodičovského příspěvku? Poradíme. Máme i kalkulačky.

Sociální pojištění OSVČ. Nové minimální zálohy a pravidla pro rok 2023

19. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Sociální pojištění OSVČ. Nové minimální zálohy a pravidla pro rok 2023

Jak se platí zálohy na důchodové pojištění podnikatelů? Kolik dělá nemocenské pojištění? A co se mění pro rok 2023? Tady je přehled.

Záchrana podnikatelů před úpadkem. Preventivní restrukturalizace prošla vládou

18. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Záchrana podnikatelů před úpadkem. Preventivní restrukturalizace prošla vládou

Preventivní restrukturalizace má pomáhat podnikatelům, kteří se dostali do přechodných finančních potíží. Měla by je zachránit před úpadkem, když se jim nedaří dohodnout se s věřiteli. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.