Web penzijního fondu nebo zpravodajský portál?

Web penzijního fondu nebo zpravodajský portál?
Na tuto otázku se při pohledu na stránky Penzijního fondu České pojišťovny neodpovídá nijak snadno. Obsahují totiž dostatek informací, které jsou přehledně orientovány a jež lze bez problémů nalézt. Jen kdyby nebylo těch překlepů...

Zadáte-li adresu penzijního fondu České pojišťovny, rozhodně budete překvapeni. V první chvili jsem se lekla, že jsem zadala adresu chybně. Titulní stránka webu totiž svým vzezřením spíše připomíná portál nebo zpravodajský web, než firemní stránky penzijního fondu.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.
Adresa dnes hodnocených stránek:
www.pfcp.cz

Informace jsou zde rozvrženy do tří sloupců. Tyto sloupce jsou ohraničeny nahoře i dole jedním řádkem. Horní řádek obsahuje veškerou navigaci, spodní řádek tvoří patičku stránky a umožňuje snadným kliknutím zobrazení stránek v jednoduché formě pro následný tisk.

Hlavní informací, kterou naleznete v levém sloupci, jsou ankety. Kromě nich zde najdeme několik důležitých odkazů vedoucích k informacím přímo do vnitřní struktury webu.

Podobně je členěn i sloupec, který je na obrazovce orientován nejvíce vpravo. Ten sice neobsahuje ankety, ale zobrazuje také přímé odkazy například na hospodářské výsledky nebo tiskové zprávy společnosti.

V pravém sloupci nalezneme ještě pole pro hledání. Na rozdíl od předchozích webů zde můžeme dle slov tvůrců prohledávat obsah celé prezentace. Co jsem měla možnost vyzkoušet, hledání funguje naprosto spolehlivě a generuje relevantní informace.

Prostřední sloupec je nosným informační plochou celé prezentace. Zde se zobrazují data vybraná z horního navigačního menu. Obsahově jsou jednotlivé sekce webu dostatečné. Jednoduše a přehledně orientované informace uživatele přímo navedou k tomu, co hledá, nebo se potřebuje dozvědět.

Technické hodnocení
Doba testování:od 15. 8. 2001 10:38:40
do 15. 8. 2001 11:04:29
Počet testovaných odkazů:288
Nefunkční odkazy (interní): 1
Nefunkční odkazy (externí):4
Nefunkční záložky:0
Příliš objemné stránky (> 50 kB):1
Chybějící atributy:181
Stránky starší 180 dní:2
Stránky bez nadpisu:0

Agresivní tyrkysově zelenomodrá barva, špatně čitelné a nevhodně použité fonty a naprosto šílený a nepřehledný graf na úvodní stránce. V textech a odkazech množství překlepů, chyb a mezer navíc. Ne vždy vhodné zarovnání prostředního textu do bloku. To jsou hlavní negativa, která jsem v prezentaci objevila.

Jak jsem brouzdala postupně všemi sekcemi webu, na barevné uspořádání jsem si více méně zvykla, ale díky chybám v textech působí stránky dojmem, že někdo utekl vprostřed rozdělané práce a nebo že se někdo snažil narychlo dodělat něco, co delší dobu zanedbával. Obyčejná korektura obsahu před publikováním stránek na internet by tyto často drobné nedostatky musela objevit.

Stránky bohužel postrádají grafickou nosnou koncepci a myšlenku – jednou je do tabulek použita světle modrá, jindy zas do záhlaví světloulince zelená, rozdílně jsou nastaveny okraje zobrazovaných tabulek, jednou je použit font Times New Roman, v textu hlavního okna zase Arial, obsah informačního okna je psán většinou úplně jiným fontem než ostatní sekce. Rozhodně by přehlednosti a přívětivosti webu prospělo sjednocení všech těchto rozdílných prvků.

Příjemně mne naopak překvapilo zpracování výsledků valné hromady. Očekávala jsem totiž za odkazem obligátní informaci o možnosti stažení excellového souboru. Jaké bylo moje překvapení, když se objevila vkusně zpracovaná tabulka s jednotlivými ukazateli. Následující detailní informace týkající se hospodářských výsledků už bohužel tak uhlazené nejsou. V sekci Spočítejte si zas čeká na uživatele malý kvíz. Pokud totiž nezná některé z požadovaných čísel, jako například "Předpokládané zhodnocení dle údaje fondu v %", nedojde při výpočtech k relevantním výsledkům.


Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDVIPJMJ VLaVLu VSMVJVíPVJVy průměr
informační hodnota12 -311,5-32,5 52-2,33
grafika2 1- 2,522-2,5 241- 2,11
celkový dojem1,5 2- 2,511,5- 2,52 51-2,11
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; VI -- Vladimír Iliev, iStrategie.cz; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; MV - Milan Vacík, Ami Communications; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

Pokud jste navštívili stránky Penzijního fondu České pojišťovny - jak se vám líbily, co jste na nich našli? Napište nám své zkušenosti a názory.

Líbil se vám článek?

-46
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 13 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 8. 2001 10:25, TGP

Je to přece člověk z reklamní agentury, který má sloužit svým klientům - včetně toho, že potápí jejich konkurenty, ne?

Zobrazit celé vlákno

+23
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 8. 2001 12:08

Pan Vítek od válu !!!

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (13 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

30. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

Ministerstvo financí varuje před takzvanými investičními tokeny.

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

18. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

V dalším díle investičního seriálu se dostáváme k rizikovým spekulacím pro zkušené. Vysvětlíme, proč většina lidí při sázkách na krátké trendy prodělává. A ukážeme, kdy se hodí využít... celý článek

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

16. 11. 2021 | redakce Peníze.CZ

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV je retail park Gatterederstraße ve Vídni. Nemovitost v hodnotě 400 milionu koupil fond od rakouského privátního... celý článek

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

12. 11. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Akcie společnosti Fixed.zone, která vstoupila v pondělí na trh Start pražské burzy, posílily během prvního týdne o 225 %. Jde o rekordní růst kurzu, říká Marie Mühlhoferová z tiskového... celý článek

Šéf finGOOD: Chceme za vás investovat miliardu ročně

9. 11. 2021 | Jitka Šorfová

Šéf finGOOD: Chceme za vás investovat miliardu ročně

Před dvěma lety se Vít Endler postavil do čela tehdy málo známé crowdfundingové platformy finGOOD. Minulý rok s ním fintechový startup navzdory covidu vyrostl o 150 procent a letos... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.