Web penzijního fondu nebo zpravodajský portál?

Web penzijního fondu nebo zpravodajský portál?
Na tuto otázku se při pohledu na stránky Penzijního fondu České pojišťovny neodpovídá nijak snadno. Obsahují totiž dostatek informací, které jsou přehledně orientovány a jež lze bez problémů nalézt. Jen kdyby nebylo těch překlepů...

Zadáte-li adresu penzijního fondu České pojišťovny, rozhodně budete překvapeni. V první chvili jsem se lekla, že jsem zadala adresu chybně. Titulní stránka webu totiž svým vzezřením spíše připomíná portál nebo zpravodajský web, než firemní stránky penzijního fondu.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.
Adresa dnes hodnocených stránek:
www.pfcp.cz

Informace jsou zde rozvrženy do tří sloupců. Tyto sloupce jsou ohraničeny nahoře i dole jedním řádkem. Horní řádek obsahuje veškerou navigaci, spodní řádek tvoří patičku stránky a umožňuje snadným kliknutím zobrazení stránek v jednoduché formě pro následný tisk.

Hlavní informací, kterou naleznete v levém sloupci, jsou ankety. Kromě nich zde najdeme několik důležitých odkazů vedoucích k informacím přímo do vnitřní struktury webu.

Podobně je členěn i sloupec, který je na obrazovce orientován nejvíce vpravo. Ten sice neobsahuje ankety, ale zobrazuje také přímé odkazy například na hospodářské výsledky nebo tiskové zprávy společnosti.

V pravém sloupci nalezneme ještě pole pro hledání. Na rozdíl od předchozích webů zde můžeme dle slov tvůrců prohledávat obsah celé prezentace. Co jsem měla možnost vyzkoušet, hledání funguje naprosto spolehlivě a generuje relevantní informace.

Prostřední sloupec je nosným informační plochou celé prezentace. Zde se zobrazují data vybraná z horního navigačního menu. Obsahově jsou jednotlivé sekce webu dostatečné. Jednoduše a přehledně orientované informace uživatele přímo navedou k tomu, co hledá, nebo se potřebuje dozvědět.

Technické hodnocení
Doba testování:od 15. 8. 2001 10:38:40
do 15. 8. 2001 11:04:29
Počet testovaných odkazů:288
Nefunkční odkazy (interní): 1
Nefunkční odkazy (externí):4
Nefunkční záložky:0
Příliš objemné stránky (> 50 kB):1
Chybějící atributy:181
Stránky starší 180 dní:2
Stránky bez nadpisu:0

Agresivní tyrkysově zelenomodrá barva, špatně čitelné a nevhodně použité fonty a naprosto šílený a nepřehledný graf na úvodní stránce. V textech a odkazech množství překlepů, chyb a mezer navíc. Ne vždy vhodné zarovnání prostředního textu do bloku. To jsou hlavní negativa, která jsem v prezentaci objevila.

Jak jsem brouzdala postupně všemi sekcemi webu, na barevné uspořádání jsem si více méně zvykla, ale díky chybám v textech působí stránky dojmem, že někdo utekl vprostřed rozdělané práce a nebo že se někdo snažil narychlo dodělat něco, co delší dobu zanedbával. Obyčejná korektura obsahu před publikováním stránek na internet by tyto často drobné nedostatky musela objevit.

Stránky bohužel postrádají grafickou nosnou koncepci a myšlenku – jednou je do tabulek použita světle modrá, jindy zas do záhlaví světloulince zelená, rozdílně jsou nastaveny okraje zobrazovaných tabulek, jednou je použit font Times New Roman, v textu hlavního okna zase Arial, obsah informačního okna je psán většinou úplně jiným fontem než ostatní sekce. Rozhodně by přehlednosti a přívětivosti webu prospělo sjednocení všech těchto rozdílných prvků.

Příjemně mne naopak překvapilo zpracování výsledků valné hromady. Očekávala jsem totiž za odkazem obligátní informaci o možnosti stažení excellového souboru. Jaké bylo moje překvapení, když se objevila vkusně zpracovaná tabulka s jednotlivými ukazateli. Následující detailní informace týkající se hospodářských výsledků už bohužel tak uhlazené nejsou. V sekci Spočítejte si zas čeká na uživatele malý kvíz. Pokud totiž nezná některé z požadovaných čísel, jako například "Předpokládané zhodnocení dle údaje fondu v %", nedojde při výpočtech k relevantním výsledkům.


Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDVIPJMJ VLaVLu VSMVJVíPVJVy průměr
informační hodnota12 -311,5-32,5 52-2,33
grafika2 1- 2,522-2,5 241- 2,11
celkový dojem1,5 2- 2,511,5- 2,52 51-2,11
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; VI -- Vladimír Iliev, iStrategie.cz; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; MV - Milan Vacík, Ami Communications; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

Pokud jste navštívili stránky Penzijního fondu České pojišťovny - jak se vám líbily, co jste na nich našli? Napište nám své zkušenosti a názory.

Líbil se vám článek?

-46
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 13 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 8. 2001 10:25, TGP

Je to přece člověk z reklamní agentury, který má sloužit svým klientům - včetně toho, že potápí jejich konkurenty, ne?

Zobrazit celé vlákno

+23
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 8. 2001 12:08

Pan Vítek od válu !!!

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (13 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Agrofert varuje před falešným webem s investicemi

26. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Agrofert varuje před falešným webem s investicemi

Společnost Agrofert varuje před nabídkami investování „Just Invest“, které se pod jejím logem začaly šířit internetem a na sociálních sítích. Jde o podvod.

Obchodování s akciemi Fixed.zone bude dostupnější

25. 1. 2022 | Jiří Hovorka

Obchodování s akciemi Fixed.zone bude dostupnější

Akcie společnosti Fixed.zone, českého výrobce mobilního příslušenství, budou na pražské burze dostupnější i pro menší investory. Velikost takzvaného lotu se od 1. února sníží ze současných... celý článek

Bitcoin i akcie padají. Trh se bojí války a růstu sazeb

24. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Bitcoin i akcie padají. Trh se bojí války a růstu sazeb

Kryptoměny i akcie prožívají špatné dny.

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

13. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

Podvodníci na internetu se schovávají i za značku českého energetického obra. Reklamy na sociálních sítích nebo na Youtube lákají k investování prostřednictvím vymyšlené platformy CEZ... celý článek

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

11. 1. 2022 | Martin Mašát | 3 komentáře

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za prosinec, za celý rok 2021 nebo třeba za posledních pět či deset let? celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.