Nekrmte zbytečně operátory

Nekrmte zbytečně operátory
Jste v zahraniční a chcete volat do České republiky? Pokud dobře nezvolíte způsob, jak telefonovat co nejlevněji, utratíte možná více, než nezbytně musíte. Aby vás hovory domů nezruinovaly, připravili jsme pro vás přehled o tom, za kolik se dá telefonovat domů z turisticky hojně navštěvovaných zemí.

Na dovolenou si s sebou mnoho výletníků bere mobilní telefon. Je malý, kompaktní a dají se z něj odesílat SMSky domů přátelům nebo rodičům. Komu nestačí krátké textové zprávy, může z něj také volat a přijímat hovory. Tyto služby jsou přístupné všem zákazníkům mobilních operátorů – u Paegasu automaticky, u Eurotelu a Oskaru je nutná aktivace. Ceny za minutu hovoru závisí na tom, z jaké země majitel volá a také zda jde o tarifního zákazníka nebo majitele předplacené karty. Ten, kdo má s operátorem uzavřenou smlouvu (tarifní zákazník), platí většinou výrazně menší částku. Podívejte se na aktuální ceníky roamingů tarifních programů Eurotelu, Paegasu a Oskara nebo předplacených karet GO, TWIST a Oskarty.

Mnoho turistů má za to, že ceny za hovor z mobilního telefonu do České republiky se příliš neliší od alternativních komunikačních kanálů. Opak je však pravdou. Pokud si potřebujete zavolat domů, neberte bezhlavě do ruky mobil. Existují totiž i levnější způsoby volání ze zahraničí.

Levněji s Českým telecomem

Mobilním operátorům v tomto případě směle konkuruje Český Telecom se svými službami Czech direct a Karta X. První z nabídky je vlastně hovor na účet volaného. Pomocí telefonního čísla se zdarma spojíte s česky hovořícím operátorem, který hovor s druhou stranou zprostředkuje. Cena je stanovena na 63 korun za navázání spojení plus sazba za každou minutu hovoru, jenž je stejná jako při volání z České republiky do příslušné země. Protože je tato sazba výrazně nižší než u mobilních operátorů, je vhodný Czech direct pro delší hovory, kde se paušál za spojení postupně rozpouští do jednotlivých minut. Předplacená Karta X je nabízena za 300, 500, 750 nebo 1000 korun. Při volání ze zahraničí vytočí zákazník bezplatné přístupové číslo pro volání s Kartou X, poté zadá čtrnáctimístné číslo karty a nakonec zvolí telefonní číslo, které chce volat. Výhoda karty spočívá v tom, že její majitel ji nemusí mít při sobě – stačí, když zná její číslo.

Abychom porovnali ceny jednotlivých služeb, spočítali jsme, jak vysoká je cena hovoru do České republiky ve špičce z Chorvatska, Itálie, Španělska a Řecka v závislosti na jeho délce. Na výsledné grafy se můžete podívat zde. Informace jsme čerpali od jednotlivých operátorů a při výpočtu jsme vycházeli z cen vždy nejlevnějšího roamingového partnera.

Pokud se rozhodnete pro některou z těchto služeb, ujistěte se, že vaše cílová země patří do seznamu států, ve kterých je služba poskytována (seznam zemí pro Czech direct najdete zde, pro Kartu X tady). Pokud chcete volat z mobilu, zjistěte si, zda je daná země na seznamu roamingových partnerů vašeho operátora.

Ačkoliv se zdá, že výčet možností jsme už vyčerpali, není tomu tak. Turista si totiž ještě může koupit v cílové zemi telefonní kartu a využít někdy i levnějších tarifů pro volání do České republiky. Ještě než začnete telefonovat, zjistěte si, jestli nejsou levnější služby místního operátora, předejdete tak zbytečným výdajům.

Co říkáte cenám mobilních operátorů? Zdá se vám Český Telecom výhodnější, ale přesto budete volat mobilem? Jaká cena pro volání z ciziny je pro vás přijatelná? Napište nám o tom.

Kredit na mobilním telefonu si můžete dobít i prostřednictvím našich stránek.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 8. 2001 9:45, TGP

Možná sice s nějakou kartou ušetřím pár korun, ale té práce s tím - koupit, snažit se neztratit, vyhodit peníze pokud ji neprovolám, ... To raději zaplatím o pár korun navíc z mobilu, nemluvě o tom, že jednak často ze zahraničí nevolám a jednak se spousta věcí dá vyřídit pomocí SMS, které jsou stejně nejlevnější.

+9
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (8 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Fio vydává dluhopisy s pětiprocentním výnosem

2. 12. 2021 | Jiří Hovorka | 12 komentářů

Fio vydává dluhopisy s pětiprocentním výnosem

Fio banka začne zhruba od poloviny prosince nabízet své dluhopisy s pětiprocentním ročním výnosem. Budou šestileté, tedy se splatností v prosinci 2027.

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

30. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

Ministerstvo financí varuje před takzvanými investičními tokeny.

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

18. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

V dalším díle investičního seriálu se dostáváme k rizikovým spekulacím pro zkušené. Vysvětlíme, proč většina lidí při sázkách na krátké trendy prodělává. A ukážeme, kdy se hodí využít... celý článek

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

16. 11. 2021 | redakce Peníze.CZ

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV je retail park Gatterederstraße ve Vídni. Nemovitost v hodnotě 400 milionu koupil fond od rakouského privátního... celý článek

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

12. 11. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Akcie společnosti Fixed.zone, která vstoupila v pondělí na trh Start pražské burzy, posílily během prvního týdne o 225 %. Jde o rekordní růst kurzu, říká Marie Mühlhoferová z tiskového... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.