Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Finanční poradce a etika

Finanční poradce a etika
O potřebnosti etiky se dnes hovoří téměř všude; zejména v politice a ekonomice její absence vede k viditelným a nebezpečným důsledkům. Na druhé straně si však někteří myslí, že je to nějaká nadstavba pro "méně šikovné" nebo pozůstatek po náboženství a starých časech.

Etika je odvozena od řeckého ethos (zvyk, obyčej, charakter). Běžně se pojem etika užívá pro vědní disciplínu, část praktické filosofie, která se zabývá morálními jevy. Obsahem etiky je morálka, obsahuje vše, o čem člověk přemýšlí a co činí vzhledem k nejhlubší rovině svého lidství - k tomu "co má být" činěno k uskutečňování dobra.

Člověk v politice a ekonomice je schopen vytvořit budoucnost, z níž jde strach. Tento strach se může stát pozitivní etickou hodnotou, když probudí naši odpovědnost za budoucnost. Při svém současném rozhodování musím myslet na budoucí dobrý stav člověka, být odpovědný do budoucna. Jednat ve shodě s autentickým lidským životem a neubližovat lidem neautentického bytí.

Neautentické bytí

Anonymní život na způsob věci - necháme sebou manipulovat, zbavujeme se vlastní zodpovědnosti za svůj život, stáváme se součástí anonymní masy.

Domnívám se, že v tomto bytí se zatím pohybuje většina naší populace, nemají navíc přebytečné peníze. Že se na tuto většinu zaměřují všechny firmy organizující formou MLM finanční poradenství potvrzuje "myšlenková bohatost" jejich materiálů a školení. Nejdříve tlačí do hlav potencionálních spolupracovníků zásady manipulace s touto bezbrannou a zranitelnou většinou, nazývají to "prodejní dovednosti". Nakonec, aby to vypadalo jako pomoc těmto nevědomým, se oženou blábolem, kterému říkají "etický kodex". Jsem hluboce přesvědčen, že každá zranitelnost a bezmoc musí vyvolávat odpovědnost. Tu právě u "finančních poradců" a "agentů" většinově postrádám.

Autentický život

Navzdory podmínkám, které jsem si neurčil, beru zodpovědnost za sebe do svých rukou, usiluji žít podle svého přesvědčení, ne podle tlaku okolností a okolí.

Tato menšina je složitější i velmi složitá, má však obecně a ve většině přebývající peníze. Na tu se zaměřuje nezávislý finanční a investiční poradce. První zásadou nezávislého finančního a investičního poradce je, že nevezme ani korunu provize od žádné finanční a investiční instituce, firmy a jednotlivce. Nezávislého finančního a investičního poradce musí platit jeho klient od samého počátku.

Domnívám se, že stále více lidí bude volit autentický život. Bude ubývat práce pro "finanční a poradce" a "agenty", naopak finanční a investiční poradci a agenti pojišťoven, spořitelen a fondů nebudou vědět, kam dříve skočit.

Také si myslíte, že většina Čechů žije neautenticky? Myslíte si, že nezávislí poradci mají šanci se u nás uživit? Podělte se o své názory s ostatními.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-62
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 8. 2001 12:35, Baronlempl

Možná budu proti své vůli i presidentem. Již mne fotili na známky. Zatím tři záběry. V pondělí budou pokračovat.

Reagovat

 

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 10. 08. 2001 21:33)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

11. 8. 2001 7:45, Feudál

Nejchytřejší komentář dne. Díky

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 10. 08. 2001 21:33)

Další příspěvky v diskuzi (213 komentářů)

27. 9. 2001 | 22:48 | jvalek

Burzovní spekulanti jsou ti, kteří manipulují částkami, o nichž se nám ani nezdá, což jim může dávat pocit jisté vyjímečnosti, vševědoucnosti o financích.. Stojí na samém vrcholu těch, kdo se zabývají financemi (základnou...více

7. 9. 2001 | 19:53 | Baronlempl

Napsal to plukovník ve výslužbě William J. Spahr. Čtrnáct let pracoval jako hlavní analytik a vedoucí zpravodajského oddělení CIA. Má doktorát Univerzity George Washingtona. Pokud by jste pravidelně četl důležité věci na...více

7. 9. 2001 | 18:38 | Baronlempl

A proč takovou ruskou literaturu čtete tolikrát? Špatně chápete, nebo se vám stýská? více

6. 9. 2001 | 19:10 | Baronlempl

Již podesáté: Žukov-vzestup a pád velkého generála. Je to bible válečníků na finančních a kapitálových trzích. více

6. 9. 2001 | 19:03 | Baronlempl

A co čte nyní náš oblbovač? více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK