MOJE DÍTĚ MÁ PROBLÉMY. PROMIŇTE.

| 13. 8. 2001
”DÚM tolerance” - kampaň na podporu Diagnostických ústavů pro mládež.

9. srpna 2001, Praha. S příchodem srpna se v pražských ulicích, prostředcích městské hromadné dopravy, některých tištěných médiích a na vybraných internetových serverech objevily inzeráty s jednoduchým textem: “Moje dítě má problémy. Promiňte.” Cílem upoutávek je upozornit širokou veřejnost na důležitost role Diagnostických ústavů pro mládež a získat finanční prostředky, které pomohou rozšířit vzdělávací a výchovné programy o nové oblasti. Kampaň, do jejíž přípravy a realizace se zapojila téměř dvacítka soukromých subjektů vyvrcholí 6. září benefičním rockovým koncertem v pláci Akropolis.

“Zdá se nám, že obecné povědomí o smyslu a společenské funkci diagnostických ústavů pro mládež je skutečně velmi chabé,” říká koordinátor kampaně Roman Rejda ze společnosti EngineRoom a pokračuje: “Snažíme se apelovat především na dospělou, rodičovskou populaci, protože v první řadě jde o její zodpovědnost. Většina dárců doposud věnovala svou pozornost tělesně, smyslově či mentálně postiženým, sociálně-patologické "defekty" zatím zůstávají spíše stranou zájmu.

“Často se zamýšlím nad osudy našich chlapců,” říká Jaroslav Dvořák, ředitel DÚM v Lublaňské ulici na Praze 2. “Většina rodičů přeje svým dětem jen to nejlepší. Ne vždy jsou však jejich přání vyslyšena. Ať již je to jejich pochybením či pouhou shodou okolností, dítě se může ocitnout na životní křižovatce. Je naší povinností pomoci mu nalézt správnou cestu a vytvořit co nejlepší podmínky pro jeho nápravu. Veřejnost by měla pochopit, že úspěch našeho působení je v také v jejím zájmu. Své pochopení může projevit například zasláním finančního příspěvku na naše konto,” uzavírá Jaroslav Dvořák.

Diagnostické ústavy pro mládež jsou školská zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy, do nichž bývají na základě rozhodnutí soudu umisťováni chlapci a dívky mezi patnáctým a osmnáctým rokem věku. Odborný personál DÚM usiluje o změnu hodnotové orientace svěřenců, přispívá k urovnání vztahů v rodině, napomáhá při odstraňování případných závislostí a snaží se o zpřístupnění maximálního vzdělání.

č.ú.: 128637799/0300

  • Fotografie billboardů si můžete prohlédnout zde
  • Prezentace (obsahující mimo jiné i výtvarná a literární díla svěřenců) je umístěna na adrese: www.dupraha2.cz
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.