Spořicí vklad od Creditas nabízí 2,5 %. Kdo na něj dosáhne?

| rubrika: Aktuality | 23. 7. 2019 10:17 | 3 komentáře

Na „bezkonkurenční úrok“ 2,5 procenta ročně láká Banka Creditas u produktu nazvaného Spořicí vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou. Jde o kombinaci spořicího účtu a termínovaného vkladu.

Výhodná nabídka není jednoduše dostupná pro každého. Spořicí vklad si nelze založit online, zájemce posílá banka na pobočku. A tam se dozví, že jde vlastně o odměnu pro ty, kteří s bankou investují.

Základní sazba Spořicího vkladu stoupla od tohoto týdne na 1,6 %. Týká se vkladů do půl milionu korun, vyšší zůstatky se neúročí vůbec. Základní sazba se přitom může kdykoliv změnit, je takzvaně vyhlašovaná.

Na celkových 2,5 % se úrok dostane až díky (pevně stanovenému) bonusu 0,9 %. Ten můžete získat jedním ze tří způsobů:

Rostou!

Víc než dvě procenta jako standardní úrok na spořicím účtu naposled banky nabízely do jara 2013. V dalších letech pak sazby snižovaly. V polovině roku 2017 nešlo dosáhnout na aspoň procento jinak než při splnění dalších podmínek. Teď je zase líp.

Nejlepší spořicí účty už začínají dvojkou. Projděte si nový přehled

Máte s bankou uzavřenou Rámcovou smlouvu o poskytování investičních služeb a zároveň jste vyplnili investiční dotazník. Díky tomu dosáhnete na bonus pro zůstatek do 100 tisíc korun. Rámcová smlouva přitom ještě nutně neznamená, že s bankou opravdu začnete hned investovat. „Klient nemusí aktivně investovat. Pro případné ukončování neaktivních smluv nemáme v současné době stanovenou žádnou lhůtu,“ potvrzuje i mluvčí Lucie Brunclíková.

Kdo už s bankou opravdu investoval, tedy koupil si od ní dluhopisy aspoň za 100 tisíc korun, dosáhne u Spořicího vkladu na bonus až do zůstatku 300 tisíc korun. A kdo koupil dluhopisy aspoň za 300 tisíc korun, tomu se líp úročí spoření až do zůstatku 500 tisíc.

Při současném splnění dvou nebo tří podmínek se bonusy nesčítají, vždycky tedy jde maximálně o 0,9 % navíc k základní sazbě (momentálně celkem 2,5 %) do nejvýš 500 tisíc.

Na Spořicí vklad lze přidávat další peníze kdykoliv během trvání smlouvy. Vybrat si pak můžete buď všechny najednou, nebo jenom část vkladu – obojí je potřeba oznámit tři měsíce předem.

Se státem?

Zaujal vás protiinflační Dluhopis Republiky od ministerstva financí, ale ještě jste nikdy žádný dluhopis nekupovali? Hned na začátku přijdete o 250 až 500 korun.

Pro nováčky dráž. Spořicí dluhopisy už nejsou bez poplatku

Podobně zvýhodněné spoření jako odměnu za investování nabízí i ČSOB v rámci produktu Duo Profit. Láká na až tři procenta, podmínkou je ale investovat přinejmenším stejnou částku, jako si uložíte na spoření.

Lidem, kteří na Spořicí vklad s 2,5 % nedosáhnou, nabízí Creditas jednoduše dostupný spořicí účet nebo termínované vklady, obojí přitom patří k nejlepším na trhu.

Nový Spořicí účet+ od Creditas má teď má základní sazbu 1,1 %, v praxi se ale dostanete na 2 % díky bonusu, který sice zatím platí do konce září, ale banka počítá s jeho pokračováním na podobné úrovni i do budoucna. Obecně se ale úroky u spořicích účtů můžou kdykoliv změnit směrem nahoru i dolů.

Oproti tomu termínované vklady garantují neměnný úrok po celou dobu spoření, peníze si ale nemůžete předčasně vybrat – přinejmenším byste tak přišli o zhodnocení. Při závazku na jeden rok dává Creditas 1,6 %, na tři roky 2 %, na pět let 2,2 % a na deset 3,1 % (ve variantě s připsáním úroku až na konci desetiletého období).

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.