Buďte doma s dítětem. Vodafone zaplatí čtyři měsíce dovolené

| rubrika: Aktuality | 3. 3. 2020 09:57 | 1 komentář

Vodafone zavádí nové benefity pro rodiče, kterým se narodí dítě. Od dubna bude poskytovat 16 týdnů plně placené rodičovské dovolené každému zaměstnanci, jehož partnerce se narodí dítě. Stejná nabídka platí i v případě adoptování dítěte.

16 týdnů placeného volna si může vyčerpat zaměstnanec v kuse, nebo po částech na základě domluvy s nadřízeným, a to nejdéle do 1,5 roku věku dítěte. Vodafone v posledních letech nabízel otcům dva týdny placeného volna navíc ke státní otcovské, která je na týden. Od dubna tento benefit tedy rozšíří na 16 týdnů.

Prvních 16 týdnů mateřské dovolené dostanou novou výhodu i maminky – firma jim dorovná rozdíl mezi mateřskou a předchozí mzdou.

Řežeme náklady!

Neplatíte za energie zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Firma také nabízí rodičům nově narozených dětí možnost dalších šest měsíců pracovat na částečný úvazek za plnou mzdu.

Nové benefity mohou využít i stejnopohlavní páry.

„Vnímáme rodinu jako jeden z pilířů spokojenosti našich zaměstnanců, a proto zavádíme tento ojedinělý benefit na českém trhu. Chceme, aby zaměstnanci v prvních měsících mohli upevnit pouto se svými malými dětmi a nemuseli přitom řešit finance nebo kariéru,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

Uvádí také, že všichni zaměstnanci mohou běžně pracovat z domova a mají pět dní osobního volna nad rámec pětitýdenní dovolené.

Vodafone se zaměřuje také na zaměstnance, kteří mohou potřebovat zvláštní podporu a péči. Pracovníci se zdravotním znevýhodněním získávají pět dnů osobního volna navíc. Až dva pracovní týdny placené dovolené dostanou ti, kteří se potřebují postarat o vážně nemocného člena rodiny.


Čtěte také:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.