Lidl opět zvyšuje mzdy, přidá lidem zdravotní volno

pk | rubrika: Aktuality | 25. 2. 2020 11:30 | 70 komentářů
Lidl opět zvyšuje mzdy, přidá lidem zdravotní volno

Ilustrační foto: Lidl

Nástupní mzda na pozici prodavač/pokladní v řetězci Lidl dosáhne od března 28 571 korun při úvazku 40 hodin týdně. Po třech letech se pracovník dostane na částku 32 000 korun.

V Praze, kde je mzda s ohledem na specifický pracovní trh o něco vyšší, stoupne nástupní mzda na 30 857 korun, po třech letech dosáhne 34 286 korun.

Navýšení se týká i všech stávajících zaměstnanců, oznámil Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl

Všichni zaměstnanci nově dostanou i bonus ve formě plně placených tří dnů zdravotního volna za rok. Už loni zvýšil Lidl hodnotu stravenky pro zaměstnance na 100 korun a pro všechny zavedl i kartu Multisport.

„Lidl i nadále ve zvýšené míře podporuje zkrácené úvazky, na které pracuje více než 70 procent. Vzhledem k náročnosti práce po fyzické i psychické stránce se nám osvědčily a vítají je i sami zaměstnanci. Dnes proto primárně nabízíme kratší úvazky,” dodává Stratil.

Nejběžnějším úvazkem je 35 hodin týdně, kde nástupní mzda stoupne na 25 000 korun a po třech letech dosáhne 28 000 korun (v Praze 27 000 Kč a 30 000 Kč). „Běžně nabízíme i úvazky ještě kratší. Zároveň zaměstnáváme více než 90 % zaměstnanců na dobu neurčitou,“ upřesňuje Stratil.

Podobným způsobem zvýší Lidl i mzdy ve svých logistických centrech v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci. Nástupní mzda na základní pozici kompletáře se u plného úvazku zvýší z dosavadních 36 000 na 37 333 korun a po třech letech dosáhne 41 333 korun.

Lidl má nyní přes 11 tisíc zaměstnanců, letos chce jejich počet dál výrazně zvýšit. „Nové prodejny a především nové logistické centrum v Buštěhradě, které by mělo být dokončeno na jaře roku 2021, přinesou práci dalším více než pěti stům lidí,“ říká mluvčí Zuzana Holá.

Většina řetězců konkrétní výši mezd nezveřejňuje, dlouhodobou výjimkou je právě Lidl. Podle odborářů i ohlasů samotných pracovníků platí nejlépe z velkých tuzemských řetězců.

Před týdnem oznámil zvýšení mezd konkurenční Penny Market. Zaměstnancům přidá od začátku března v průměru pět procent. Pokladní pracující na plný úvazek si polepší minimálně o 1000 korun měsíčně. Základní mzda pokladních se bude nově pohybovat v závislosti na délce pracovního poměru v rozmezí od 24 tisíc do skoro 30 tisíc korun měsíčně.

Porovnejte si svoji hrubou mzdu

Další kalkulačky

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další aktuality i praktické rady! 

Líbil se vám článek?

+104
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 70 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 2. 2020 12:58, Martin

prosím diskutující o konkrétní zkušenosti zaměstnanců LIDLu díky!!!!

+216
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 2. 2020 18:06, MAXWELL

Aha,tak se zase bude v LIDLU zdražovat co?.No někde se na vyšší platy zaměstnanců musí vzít peníze.A nebo se budou ještě víc šidit potraviny,aby měl obchod vyšší marže.Nebo jedině že by to zařídil DAVID CAPERFIELD co?.

-160
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (70 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Očkovaní státní zaměstnanci dostanou dva dny volna

30. 7. 2021 | Petr Kučera | 10 komentářů

Očkovaní státní zaměstnanci dostanou dva dny volna

Zaměstnanci státu budou mít v letošním roce nárok na dva dny placeného volna v případě, že se naočkují proti nemoci covid-19. Rozhodla o tom vláda formou dodatku ke kolektivní smlouvě... celý článek

Dlouhodobé ošetřovné využije víc lidí. Podmínky zmírní

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dlouhodobé ošetřovné využije víc lidí. Podmínky zmírní

Lidé, kteří celý den pečují o člena rodiny, dosáhnou snadněji na dlouhodobé ošetřovné neboli ošetřovatelské volno. Zkrátí se podmínka hospitalizace, u nevyléčitelně nemocných se úplně... celý článek

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 17 komentářů

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

Ode dneška je účinná novela zákona o státní sociální podpoře. Původně se týkala hlavně přídavků na děti, nakonec přináší i několik dalších vylepšení. Tady je přehled změn.

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Účetnictví už není fuška. Pomůže moderní software

13. 7. 2021 | Nikola Brymová | 8 komentářů

Účetnictví už není fuška. Pomůže moderní software

Pro někoho jsou účetnictví jen „nějaká čísla“ a jeho vedení činnost nutná, leč nudná. Pro jiné je účetnictví užitečný nástroj pro finanční rozhodování a pro plánování vývoje firmy.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.