Lidl opět zvyšuje mzdy, přidá lidem zdravotní volno

pk | rubrika: Aktuality | 25. 2. 2020 | 70 komentářů
Lidl opět zvyšuje mzdy, přidá lidem zdravotní volno
Ilustrační foto
Zdroj: Lidl

Nástupní mzda na pozici prodavač/pokladní v řetězci Lidl dosáhne od března 28 571 korun při úvazku 40 hodin týdně. Po třech letech se pracovník dostane na částku 32 000 korun.

V Praze, kde je mzda s ohledem na specifický pracovní trh o něco vyšší, stoupne nástupní mzda na 30 857 korun, po třech letech dosáhne 34 286 korun.

Navýšení se týká i všech stávajících zaměstnanců, oznámil Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl

Všichni zaměstnanci nově dostanou i bonus ve formě plně placených tří dnů zdravotního volna za rok. Už loni zvýšil Lidl hodnotu stravenky pro zaměstnance na 100 korun a pro všechny zavedl i kartu Multisport.

„Lidl i nadále ve zvýšené míře podporuje zkrácené úvazky, na které pracuje více než 70 procent. Vzhledem k náročnosti práce po fyzické i psychické stránce se nám osvědčily a vítají je i sami zaměstnanci. Dnes proto primárně nabízíme kratší úvazky,” dodává Stratil.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Nejběžnějším úvazkem je 35 hodin týdně, kde nástupní mzda stoupne na 25 000 korun a po třech letech dosáhne 28 000 korun (v Praze 27 000 Kč a 30 000 Kč). „Běžně nabízíme i úvazky ještě kratší. Zároveň zaměstnáváme více než 90 % zaměstnanců na dobu neurčitou,“ upřesňuje Stratil.

Podobným způsobem zvýší Lidl i mzdy ve svých logistických centrech v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci. Nástupní mzda na základní pozici kompletáře se u plného úvazku zvýší z dosavadních 36 000 na 37 333 korun a po třech letech dosáhne 41 333 korun.

Lidl má nyní přes 11 tisíc zaměstnanců, letos chce jejich počet dál výrazně zvýšit. „Nové prodejny a především nové logistické centrum v Buštěhradě, které by mělo být dokončeno na jaře roku 2021, přinesou práci dalším více než pěti stům lidí,“ říká mluvčí Zuzana Holá.

Většina řetězců konkrétní výši mezd nezveřejňuje, dlouhodobou výjimkou je právě Lidl. Podle odborářů i ohlasů samotných pracovníků platí nejlépe z velkých tuzemských řetězců.

Před týdnem oznámil zvýšení mezd konkurenční Penny Market. Zaměstnancům přidá od začátku března v průměru pět procent. Pokladní pracující na plný úvazek si polepší minimálně o 1000 korun měsíčně. Základní mzda pokladních se bude nově pohybovat v závislosti na délce pracovního poměru v rozmezí od 24 tisíc do skoro 30 tisíc korun měsíčně.

Porovnejte si svoji hrubou mzdu

Další kalkulačky

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další aktuality i praktické rady! 

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+105
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 70 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 2. 2020 12:58, Martin

prosím diskutující o konkrétní zkušenosti zaměstnanců LIDLu díky!!!!

+216
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

25. 2. 2020 18:06, MAXWELL

Aha,tak se zase bude v LIDLU zdražovat co?.No někde se na vyšší platy zaměstnanců musí vzít peníze.A nebo se budou ještě víc šidit potraviny,aby měl obchod vyšší marže.Nebo jedině že by to zařídil DAVID CAPERFIELD co?.

-167
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (70 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Musí přidat i vám? Podívejte se, komu stoupne zaručená mzda

6. 12. 2023 | Petr Kučera

Musí přidat i vám? Podívejte se, komu stoupne zaručená mzda

Od ledna 2024 se mají zvýšit čtyři z osmi úrovní takzvané zaručené mzdy, navrhuje ministerstvo práce. Týkají se přibližně jednoho a půl milionu zaměstnanců v soukromé sféře.

Minimální mzda poroste o desetinu, říká Jurečka. Zaručená nestoupne všem

6. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Minimální mzda poroste o desetinu, říká Jurečka. Zaručená nestoupne všem

Minimální mzda od ledna 2024 stoupne na 18 900 korun měsíčně ze současných 17 300 korun. Počítá s tím návrh, který dnes představil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Vláda... celý článek

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

Průměrná hrubá mzda v letošním třetím čtvrtletí stoupla na 42 658 korun měsíčně. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,1 % (2810 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Zajímá vás, kolik bere kolega? Firmy budou muset odtajnit mzdy

27. 11. 2023 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Zajímá vás, kolik bere kolega? Firmy budou muset odtajnit mzdy

Zaměstnavatelé budou muset zvědavým pracovníkům sdělit, kolik si vydělá jejich kolega na stejné pozici. Výši mezd budou muset hlásit uchazečům už při náboru. Skončí také doložky o mlčenlivosti.... celý článek

Ošetřovné na dítě kvůli stávce učitelů? Smůla, říká úřad

22. 11. 2023 | Petr Kučera

Ošetřovné na dítě kvůli stávce učitelů? Smůla, říká úřad

Rodiče, kteří se musí postarat o děti kvůli stávce učitelů v pondělí 27. listopadu, nemají nárok na ošetřovné od státu. Vyplývá to z výkladu zákona, který zveřejnila Česká správa sociálního... celý článek

Partners Financial Services