Pošťáci dostanou přidáno. Nemohou dřít za almužnu, říká ministr

jih | rubrika: Aktuality | 26. 2. 2020 | 4 komentáře

Od dubna vzrostou mzdy zaměstnanců České pošty v průměru o pět procent. Nejvíce si polepší listovní doručovatelé, a to průměrně o 1500 Kč. Ostatním zaměstnancům mzdy v průměru vzrostou o 1000 Kč. Zaměstnanci také dostanou mimořádnou odměnu.

„Vloni vzrostly platy řadových zaměstnanců pošty o deset procent, letos to bude v průměru o dalších pět procent. Pokud má být pošta konkurenceschopná, nemohou v ní lidé dřít za almužnu,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček, pod jehož úřad pošta spadá.

U listovního doručovatele dojde k navýšení průměrné mzdy ze současných 21 188 Kč měsíčně na 22 688 Kč, pracovníkům u přepážek vzroste mzda průměrně z 25 548 Kč na 26 548 Kč.

Řežeme náklady!

Neplatíte za energie zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Vzhledem k tomu, že mzdy vzrostou až od dubna, získají pošťáci do únorové výplaty mimořádnou odměnu minimálně 1500 Kč, průměrně pak 1760 Kč.

„Mzdy našich zaměstnanců považuji za nedůstojné především v době, kdy ekonomika roste. Nabízíme jim sice různé benefity, ale to nestačí. Proto je navýšení mezd nutné,“ doplnil generální ředitel České pošty Roman Knap. Mezi benefity patří například pět týdnů dovolené, nabídka zkrácených pracovních úvazků, příspěvek na stravování nebo příspěvek z fondu kulturních a sociálních potřeb.

Růst mezd je podle vedení pošty v souladu se strategií transformace České pošty i finančním plánem, podle kterého by státní podnik měl být v zisku v roce 2021. Ztráta podniku bude prý letos nižší, než vedení podniku předpokládalo. Navýšení bude pošta částečně financovat z provozních úspor.


Čtěte více:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

česká pošta, mzdy, pošta

A tohle už jste četli?

Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

Máte zájem o roční zúčtování daně? Tuhle nabídku od mzdové účetní v zaměstnání je škoda nevyužít, pokud neplánujete sami podávat daňové přiznání. Poradíme, na co se při tom zaměřit. celý článek

Kolik dostanete příště? Spočítejte si čistou mzdu v roce 2023

23. 1. 2023 | Petr Kučera

Kolik dostanete příště? Spočítejte si čistou mzdu v roce 2023

Výplata, kterou jste dostali v lednu, se řídila ještě loňskými pravidly – byla za prosincovou práci. Co přinese ta další, která přijde v únoru?

Práce na dohodu v roce 2023. Proč je výhodná a jaké jsou limity

16. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Práce na dohodu v roce 2023. Proč je výhodná a jaké jsou limity

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)? Co se mění v roce 2023? Tady je přehled.

Za pracovní cestu dostanete víc. Roste stravné i paušál na auto

3. 1. 2023 | Petr Kučera

Za pracovní cestu dostanete víc. Roste stravné i paušál na auto

Když vás zaměstnavatel vyšle na pracovní cestu, musí vám proplatit dopravu, jídlo a pití, ubytování a další nutné výdaje související s prací. Jak se mění cestovní náhrady pro rok 2023? celý článek

Velký přehled změn. Nový rok ve vaší peněžence

1. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Velký přehled změn. Nový rok ve vaší peněžence

Projděte si, jaké novinky roku 2023 mohou ovlivnit vaše osobní finance.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.