Český fond má peníze od Aldi, nakupoval v Německu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 17. 5. 2021
Český fond má peníze od Aldi, nakupoval v Německu
Retailový park ve Schwörstadtu
Zdroj: ZDR Investments

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila své portfolio o první nemovitost v Německu. Koupila retailový park ve Schwörstadtu, což je obec ležící na švýcarské hranici. Cenu transakce nezveřejnila.

Pronajímatelná plocha areálu je 3649 metrů čtverečních. Jeho nákupem získala skupina ZDR Investments mezi své nájemce i největší potravinářský diskontní řetězec v Německu Aldi. Mezi další nájemce retail parku ve Schwörstadtu se řadí i další nadnárodní řetězce dm drogerie, kik a Tedi.

„Strategickým cílem pro nás je vysoký podíl segmentu potravin mezi našimi nájemci, což vedle celkové orientace na segment cenově dostupného zboží výrazně přispělo k stabilitě výnosů i během složitého období koronavirové epidemie,“ říká Roman Latuske, partner ZDR Investments. Podíl potravinářů mezi retailovými nájemci na celkovém nemovitostním portfoliu skupiny je nyní téměř poloviční.

ZDR Investmets chystá i další nákupy. Momentálně dokončuje akvizici dvou nemovitostí s potravinářskými nájemci na Slovensku. Letos zatím do fondů skupina pořídila nemovitosti v celkové hodnotě přesahující 1,5 miliardy korun. Šlo o retailové parky v rakouském Voitsberg a ve Světlé nad Sázavou, prodejnu Penny v Netolicích, a prodejnu Decathlonu na pražském Chodově. Aktuálně ZDR Investmets vlastní 40 nemovitostí v celkové hodnotě 5,6 miliardy korun.

ZDR Investments má dva nemovitostní fondy: jeden pro kvalifikované investory, druhý pro širokou veřejnost. Loni první z nich připsal zhodnocení 8,16 % a druhý 6,12 %. Patřily tak k nemovitostním fondům s nejlepším výkonem. První fond na trhu působí od ledna 2018, druhý od listopadu 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 15 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.