Český fond má peníze od Aldi, nakupoval v Německu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 17. 5. 2021
Český fond má peníze od Aldi, nakupoval v Německu
Retailový park ve Schwörstadtu
Zdroj: ZDR Investments

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila své portfolio o první nemovitost v Německu. Koupila retailový park ve Schwörstadtu, což je obec ležící na švýcarské hranici. Cenu transakce nezveřejnila.

Pronajímatelná plocha areálu je 3649 metrů čtverečních. Jeho nákupem získala skupina ZDR Investments mezi své nájemce i největší potravinářský diskontní řetězec v Německu Aldi. Mezi další nájemce retail parku ve Schwörstadtu se řadí i další nadnárodní řetězce dm drogerie, kik a Tedi.

„Strategickým cílem pro nás je vysoký podíl segmentu potravin mezi našimi nájemci, což vedle celkové orientace na segment cenově dostupného zboží výrazně přispělo k stabilitě výnosů i během složitého období koronavirové epidemie,“ říká Roman Latuske, partner ZDR Investments. Podíl potravinářů mezi retailovými nájemci na celkovém nemovitostním portfoliu skupiny je nyní téměř poloviční.

ZDR Investmets chystá i další nákupy. Momentálně dokončuje akvizici dvou nemovitostí s potravinářskými nájemci na Slovensku. Letos zatím do fondů skupina pořídila nemovitosti v celkové hodnotě přesahující 1,5 miliardy korun. Šlo o retailové parky v rakouském Voitsberg a ve Světlé nad Sázavou, prodejnu Penny v Netolicích, a prodejnu Decathlonu na pražském Chodově. Aktuálně ZDR Investmets vlastní 40 nemovitostí v celkové hodnotě 5,6 miliardy korun.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

ZDR Investments má dva nemovitostní fondy: jeden pro kvalifikované investory, druhý pro širokou veřejnost. Loni první z nich připsal zhodnocení 8,16 % a druhý 6,12 %. Patřily tak k nemovitostním fondům s nejlepším výkonem. První fond na trhu působí od ledna 2018, druhý od listopadu 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Partners Financial Services