Revolut sníží limit pro nejlepší kurz, chystá i další omezení

Jiří Hovorka, Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 11. 6. 2020 11:40 aktualizováno 11. 6. 2020 14:56 | 3 komentáře
Revolut sníží limit pro nejlepší kurz, chystá i další omezení

Zdroj: Revolut

Fintechová firma Revolut oznámila tři výrazná omezení své aplikace. Pro dosavadní klienty se pravidla zpřísní od 12. srpna.

Nejvýhodnější, takzvaný mezibankovní kurz, doteď Revolut u základního bezplatného tarifu nabízí pro směnu 30 hlavních zahraničních měn do limitu 120 tisíc směněných korun za měsíc. Když tento limit překročíte, připlatíte si 0,5 procenta ze směněné částky.

Podle původní zprávy, kterou Revolut poslal klientům, má tento limit nově klesnout na 1250 korun měsíčně. Firma už ale potvrdila, že šlo o chybu a nový limit bude 25 tisíc korun. Podobnou výši limitu má Revolut i na svých dalších trzích, například v Rumunsku nebo Německu.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Limity dál nebudou muset řešit ti, kdo si u Revolutu platí jeden z „výkonnějších“ tarifů Premium (s paušálem 175 za měsíc) nebo Metal (300 korun).

Podobné omezení nově zavádí i český fintech Twisto. Zatímco dosud poskytuje nejlepší kurz bez omezení, od začátku srpna to bude do útraty 16 500 korun měsíčně. Nad tento limit bude směna probíhat podle bankovního kurzu.

Revolut také od 12. srpna zvýší poplatek za víkendovou směnu. Dnes za každou takovou platbu jeho klienti připlácí 0,5 procenta, nově to bude celé procento. Proč ho firma účtuje? „Abychom pokryli rizika, která pro nás vyplývají z kolísání trhu (které se v poslední době mírně projevilo),“ vysvětluje v dopise klientům. 

Firma také zdraží některé převody. Domácí převody a europlatby zůstávají zdarma. U dalších plateb do zahraničí ale nově bude zdarma jen první platba v měsíci, další budou za 15 korun.


Čtěte více:

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro25,350+0,03 Kč
Americký dolar23,394+0,04 Kč
Britská libra29,700+0,13 Kč
Švýcarský frank26,625+0,07 Kč
Turecká lira75,242-0,11 Kč

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+24
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

6. 2. 2024 | Petr Kučera

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

Raiffeisenbank, Creditas, ČSOB, UniCredit a Skip Pay lákají na odměny za aktivní využívání služeb nebo sjednání nového účtu. Některé odměny získá každý při splnění podmínek, u jiných... celý článek

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

Pojištění Merlin, které využívá zhruba třetina majitelů platebních karet od Komerční banky, postupně nahradí nová služba nazvaná Extra služba Bezpečí. Přinese vyšší krytí, ovšem bude... celý článek

Pár kliků a úspory jsou pryč. Podvodníci mají nový rekord

30. 1. 2024 | Olga Skalková

Pár kliků a úspory jsou pryč. Podvodníci mají nový rekord

Intenzita pokusů o získání hesel k bankovním účtům a k platební kartě nebo dokonce o přesvědčení lidí, aby sami podvodníkům poslali peníze, zesiluje. Banky loni napočítaly celkem 69... celý článek

Spořitelna spouští novinku, která má lidem pomoct s rezervou

29. 1. 2024 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna spouští novinku, která má lidem pomoct s rezervou

Česká spořitelna spouští v ostrém provozu službu Platím a spořím. Jejím základem je zaokrouhlování plateb kartou – rozdíl mezi skutečně zaplacenou a zaokrouhlenou částkou jde na spořicí... celý článek

Partners Financial Services