UniCredit Bank spustila novou akci na podporu svého běžného účtu nazvaného U konto. Kdo si ho do konce června založí přes internet, dostane jedno procento z plateb kartou zpátky po celý následující rok.
Maximální odměna může během dvanácti měsíců dosáhnout 2500 korun, což ji momentálně řadí k nejvyšším na trhu. K jejímu získání by klient musel kartou zaplatit v součtu čtvrt milionu korun – v průměru něco přes 20 tisíc měsíčně. Nejrychleji lze celou odměnu vyčerpat zhruba za čtvrt roku, protože měsíční strop je 1000 korun.
Akce míří jenom na nové klienty. Nemůže se jí zúčastnit nikdo, kdo měl v UniCredit Bank nějaký účet v uplynulých třech letech (36 měsících). Takzvaný cashback – procento ze zaplaceného nákupu – pak automaticky dostanou všichni, kdo si založí U konto od 22. května do 30. června bez návštěvy pobočky, tedy online.
Počítají se jakékoliv platby kartou UniCredit Bank v Česku i v zahraničí, a to jak u terminálu obchodníka, tak na internetu. Nepočítají se výběry hotovosti. Odměnu pak banka vyplatí na účet vždycky do poloviny následujícího měsíce.
Současně trvá předchozí akce, v níž UniCredit nabízí nováčkům dvanáct vstupenek do sítě multikin Cinestar. Oba bonusy však nelze získat současně – zájemce se tak musí rozhodnout buď pro vstupenky, nebo 1% cashback.
Účet nazvaný U konto máte zadarmo, když vám na něj přijde aspoň 12 tisíc korun měsíčně. Bez poplatku jsou všechny základní služby včetně výběrů z bankomatů (i v cizině). Výjimkou jsou europlatby – SEPA převod přijde na šest korun. Pokud však v některém měsíci nesplníte podmínku pro odpuštění paušálu, zaplatíte 199 korun.
Na nejvyšší odměnu momentálně láká ČSOB při sjednání nové kreditní karty – jednorázově 1000 korun plus dvě procenta z nákupů po dobu půl roku, v součtu tak lze získat teoreticky až 7000 korun). Sberbank slibuje u nového účtu při splnění podmínek 1234 korun každý rok a dalších 1234 korun jednorázově. Víc než tisícovku nabízí i mBank – 1500 korun za sjednání nového účtu s pravidelným spořením.
Petr Kučera
Zaměřuje se na osobní finance a spotřebitelská témata. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Přes pět let vedl web Peníze.cz, předtím ekonomicko-finanční rubriku... Další články autora.
Sdílejte článek, než ho smažem