Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 5. 2020 17:30 | 2 komentáře
Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

Zdroj: Revolut

Po roce a půl od získání evropské bankovní licence začíná aplikace Revolut fungovat jako banka. Zatím ale jenom v Litvě, kde zmíněnou licenci – platnou pro celou Evropskou unii – získala.

Revolut Bank je ode dneška oficiálně dostupná 300 tisícům zákazníků v Litvě. Ti mohou dobrovolně vylepšit své účty na bankovní. Hlavní výhodou pak bude zapojení do unijního systému pojištění vkladů – do 100 tisíc eur, tedy v současnosti přibližně 2,7 milionu korun.

V dalších měsících letošního roku plánuje Revolut přijít se spotřebitelskými úvěry a kreditními kartami. I ty si nejdřív vyzkouší v Litvě. Hlavní výhodou oproti běžným bankám by měla být opět nižší cena a vyšší rychlost, píše výkonný ředitel Nik Storonsky.

„Povýšení“ dosavadních účtů na bankovní zařídí klienti během několika minut přímo v aplikaci po její aktualizaci na nejnovější verzi, píše Revolut na svém blogu. Změna nebude povinná. Kdo ji ale neprovede, nezapojí se do pojištění vkladů, ani nevyužije nové úvěrové produkty.

V průběhu roku – zatím bez bližšího termínu – plánuje Revolut Bank vstoupit na další trhy střední a východní Evropy. Tedy i včetně České republiky, kde zatím působí jako nebankovní aplikace nabízející především výhodné kurzy na platební kartě.

Klienti v Evropské unii zároveň od května přecházejí z původní britské společnosti pod litevský subjekt. Důvodem je zachování dosavadních služeb po brexitu. Tahle změna je automatická, pro klienty se v praxi nic nemění (kromě přechodu pod litevskou justici a dohled). Součástí změny není automatický převod účtů pod litevskou licenci a tamní systém pojištění vkladů – s výjimkou litevských klientů popsanou na začátku zprávy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro25,510+0,04 Kč
Americký dolar21,371+0,36 Kč
Britská libra29,828+0,15 Kč
Chorvatská kuna3,404+0,01 Kč
Turecká lira2,474+0,01 Kč

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+32
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Partners startují penzijní společnost. Chystají banku a míří za hranice

16. 6. 2021 | Petr Kučera | 6 komentářů

Partners startují penzijní společnost. Chystají banku a míří za hranice

Většina Čechů zůstává ve starých fondech penzijního připojištění, kde jim inflace požírá jejich úspory. Nová penzijní společnost to chce změnit a motivovat lidi k přechodu do fondů... celý článek

Okamžité platby už umí i J&T Banka

16. 6. 2021 | Petr Kučera

Okamžité platby už umí i J&T Banka

Systém okamžitých plateb v Česku se rozšířil o třináctého účastníka. Klienti J&T Banky mohou přijímat okamžité platby z jiných bank, funguje už také jejich odesílání z účtů... celý článek

Komerční banka chystá největší změnu od privatizace. Co přinese klientům?

15. 6. 2021 | Olga Skalková | 21 komentářů

Komerční banka chystá největší změnu od privatizace. Co přinese klientům?

Třetí největší tuzemskou banku čeká obrovský manévr. Staré srdce, na němž běží hlavní bankovní operace, se bude měnit za nové. Chystaná softwarová platforma má posílit schopnost Komerční... celý článek

Běžný účet láká na úrok, který se vyrovná spořicímu

11. 6. 2021 | Petr Kučera | 14 komentářů

Běžný účet láká na úrok, který se vyrovná spořicímu

Ani úrok 0,5 % sice neochrání úspory před tříprocentní inflací, ale pořád je lepší než nula, kterou na běžném účtu nabízejí konkurenti.

Propojování Equa a Raiffeisenbank startuje 1. července

7. 6. 2021 | Olga Skalková | 17 komentářů

Propojování Equa a Raiffeisenbank startuje 1. července

Po převodu akcií už mohou banky zahájit některé společné aktivity. Pro klienty Equa bank se v praxi nic nemění, převod účtů a úvěrů má začít nejdříve v lednu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.