Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

| rubrika: Aktuality | 5. 5. 2020 17:30 | 2 komentáře

Zdroj: Revolut

Po roce a půl od získání evropské bankovní licence začíná aplikace Revolut fungovat jako banka. Zatím ale jenom v Litvě, kde zmíněnou licenci – platnou pro celou Evropskou unii – získala.

Revolut Bank je ode dneška oficiálně dostupná 300 tisícům zákazníků v Litvě. Ti mohou dobrovolně vylepšit své účty na bankovní. Hlavní výhodou pak bude zapojení do unijního systému pojištění vkladů – do 100 tisíc eur, tedy v současnosti přibližně 2,7 milionu korun.

V dalších měsících letošního roku plánuje Revolut přijít se spotřebitelskými úvěry a kreditními kartami. I ty si nejdřív vyzkouší v Litvě. Hlavní výhodou oproti běžným bankám by měla být opět nižší cena a vyšší rychlost, píše výkonný ředitel Nik Storonsky.

„Povýšení“ dosavadních účtů na bankovní zařídí klienti během několika minut přímo v aplikaci po její aktualizaci na nejnovější verzi, píše Revolut na svém blogu. Změna nebude povinná. Kdo ji ale neprovede, nezapojí se do pojištění vkladů, ani nevyužije nové úvěrové produkty.

V průběhu roku – zatím bez bližšího termínu – plánuje Revolut Bank vstoupit na další trhy střední a východní Evropy. Tedy i včetně České republiky, kde zatím působí jako nebankovní aplikace nabízející především výhodné kurzy na platební kartě.

Klienti v Evropské unii zároveň od května přecházejí z původní britské společnosti pod litevský subjekt. Důvodem je zachování dosavadních služeb po brexitu. Tahle změna je automatická, pro klienty se v praxi nic nemění (kromě přechodu pod litevskou justici a dohled). Součástí změny není automatický převod účtů pod litevskou licenci a tamní systém pojištění vkladů – s výjimkou litevských klientů popsanou na začátku zprávy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro27,050-0,02 Kč
Americký dolar24,609-0,05 Kč
Britská libra30,188-0,25 Kč
Chorvatská kuna3,5650,00 Kč
Turecká lira3,629-0,03 Kč
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.