Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 5. 2020 | 2 komentáře
Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

Zdroj: Revolut

Po roce a půl od získání evropské bankovní licence začíná aplikace Revolut fungovat jako banka. Zatím ale jenom v Litvě, kde zmíněnou licenci – platnou pro celou Evropskou unii – získala.

Revolut Bank je ode dneška oficiálně dostupná 300 tisícům zákazníků v Litvě. Ti mohou dobrovolně vylepšit své účty na bankovní. Hlavní výhodou pak bude zapojení do unijního systému pojištění vkladů – do 100 tisíc eur, tedy v současnosti přibližně 2,7 milionu korun.

V dalších měsících letošního roku plánuje Revolut přijít se spotřebitelskými úvěry a kreditními kartami. I ty si nejdřív vyzkouší v Litvě. Hlavní výhodou oproti běžným bankám by měla být opět nižší cena a vyšší rychlost, píše výkonný ředitel Nik Storonsky.

„Povýšení“ dosavadních účtů na bankovní zařídí klienti během několika minut přímo v aplikaci po její aktualizaci na nejnovější verzi, píše Revolut na svém blogu. Změna nebude povinná. Kdo ji ale neprovede, nezapojí se do pojištění vkladů, ani nevyužije nové úvěrové produkty.

V průběhu roku – zatím bez bližšího termínu – plánuje Revolut Bank vstoupit na další trhy střední a východní Evropy. Tedy i včetně České republiky, kde zatím působí jako nebankovní aplikace nabízející především výhodné kurzy na platební kartě.

Klienti v Evropské unii zároveň od května přecházejí z původní britské společnosti pod litevský subjekt. Důvodem je zachování dosavadních služeb po brexitu. Tahle změna je automatická, pro klienty se v praxi nic nemění (kromě přechodu pod litevskou justici a dohled). Součástí změny není automatický převod účtů pod litevskou licenci a tamní systém pojištění vkladů – s výjimkou litevských klientů popsanou na začátku zprávy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro24,725+0,00 Kč
Americký dolar23,416+0,02 Kč
Britská libra28,639-0,05 Kč
Chorvatská kuna3,2820,00 Kč
Turecká lira1,406-0,01 Kč

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+32
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.