Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 5. 2020 | 2 komentáře
Revolut se mění na banku, chystá úvěry a kreditky

Zdroj: Revolut

Po roce a půl od získání evropské bankovní licence začíná aplikace Revolut fungovat jako banka. Zatím ale jenom v Litvě, kde zmíněnou licenci – platnou pro celou Evropskou unii – získala.

Revolut Bank je ode dneška oficiálně dostupná 300 tisícům zákazníků v Litvě. Ti mohou dobrovolně vylepšit své účty na bankovní. Hlavní výhodou pak bude zapojení do unijního systému pojištění vkladů – do 100 tisíc eur, tedy v současnosti přibližně 2,7 milionu korun.

V dalších měsících letošního roku plánuje Revolut přijít se spotřebitelskými úvěry a kreditními kartami. I ty si nejdřív vyzkouší v Litvě. Hlavní výhodou oproti běžným bankám by měla být opět nižší cena a vyšší rychlost, píše výkonný ředitel Nik Storonsky.

„Povýšení“ dosavadních účtů na bankovní zařídí klienti během několika minut přímo v aplikaci po její aktualizaci na nejnovější verzi, píše Revolut na svém blogu. Změna nebude povinná. Kdo ji ale neprovede, nezapojí se do pojištění vkladů, ani nevyužije nové úvěrové produkty.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

V průběhu roku – zatím bez bližšího termínu – plánuje Revolut Bank vstoupit na další trhy střední a východní Evropy. Tedy i včetně České republiky, kde zatím působí jako nebankovní aplikace nabízející především výhodné kurzy na platební kartě.

Klienti v Evropské unii zároveň od května přecházejí z původní britské společnosti pod litevský subjekt. Důvodem je zachování dosavadních služeb po brexitu. Tahle změna je automatická, pro klienty se v praxi nic nemění (kromě přechodu pod litevskou justici a dohled). Součástí změny není automatický převod účtů pod litevskou licenci a tamní systém pojištění vkladů – s výjimkou litevských klientů popsanou na začátku zprávy.

Kurzy měn na Peníze.cz

Směna je život!

Chcete vyměnit peníze nebo nakoupit v zahraničním obchodě? Jedete do ciziny a nevíte, kolik místních peněz dostanete za svoje koruny? Máte zainvestováno v cizí měně a zajímá vás kurz eura, kurz dolaru nebo třeba kurz švýcarského franku? Máme čerstvý kurzovní lístek, který každý den zveřejňuje Česká národní banka, i kurzovní lístky českých bank.

Nejhledanější kurzy měn

Euro24,340-0,13 Kč
Americký dolar22,967-0,25 Kč
Britská libra28,146-0,03 Kč
Švýcarský frank25,174-0,09 Kč
Turecká lira0,838-0,01 Kč

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+32
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services