Air Bank nově umí Google Pay i platby přes hodinky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 5. 11. 2019

Air Bank rozšířila možnost mobilních plateb o Google Pay pro telefony se systémem Android a o služby Garmin Pay a Fitbit Pay pro chytré hodinky.

Jako pátá banka tak zkompletovala čtyřlístek všech služeb dostupných na českém trhu – Apple Pay spustila už v první vlně letos v únoru. Všechny čtyři služby nabízejí také Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta Money Bank a mBank.

Už loni na jaře zprovoznila Air Bank vlastní aplikaci pro platby chytrými telefony se systémem Android. Ta bude zatím dál fungovat pro stávající uživatele, noví zájemci si ale můžou aktivovat jenom Google Pay nebo využít platby chytrými hodinkami.

„Google Pay má do budoucna velký potenciál hlavně v oblasti online nákupů, a proto se budeme soustředit na rozvíjení tohoto způsobu placení. Očekáváme, že i stávající uživatelé placení mobilem přes My Air postupně přejdou na Google Pay,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

„Jelikož jde o velmi podobná řešení a v Google Pay vidíme větší budoucnost, nedává nám smysl dlouhodobě udržovat obojí. Google Pay tedy postupně současné řešení pro Android nahradí. Doporučujeme na něj po aktualizaci My Air na verzi 4.9.0 rovnou přejít. Nová verze by k většině z vás měla doputovat do týdne. Co možná na Google Pay oceníte hned, je, že si do něj můžete nahrát více karet a jde s ním i vybírat z bezkontaktních bankomatů,“ napsala banka klientům.

Air Bank dnes také oznámila, že mobilem platí už 22 procent jejích klientů, tedy 173 tisíc lidí. Z toho Apple Pay využívá 85 tisíc, placení přes My Air má zapnuté 88 tisíc klientů. Celkem klienti Air Bank zaplatili mobilem 13 milionů nákupů za pět miliard korun.

Placení mobilem nebo hodinkami funguje po stažení příslušné aplikace do chytrého zařízení a zaregistrování karty či karet do této aplikace. S mobilem či hodinkami pak lze například i vybírat z bankomatů, které umí bezkontaktní výběry.

Google Pay pro debetní karty Mastercard dnes spustila také UniCredit Bank. Konkurenci se snaží dohnat i ČSOB, která doteď měla jenom vlastní aplikaci NaNákupy pro Android, dneska nově přidala Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay, ale všechno jen pro karty Mastercard.


Čtěte více:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

6. 2. 2024 | Petr Kučera

Banky rozdají tisíce, startují nové akce pro klienty

Raiffeisenbank, Creditas, ČSOB, UniCredit a Skip Pay lákají na odměny za aktivní využívání služeb nebo sjednání nového účtu. Některé odměny získá každý při splnění podmínek, u jiných... celý článek

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

Pojištění Merlin, které využívá zhruba třetina majitelů platebních karet od Komerční banky, postupně nahradí nová služba nazvaná Extra služba Bezpečí. Přinese vyšší krytí, ovšem bude... celý článek

Pár kliků a úspory jsou pryč. Podvodníci mají nový rekord

30. 1. 2024 | Olga Skalková

Pár kliků a úspory jsou pryč. Podvodníci mají nový rekord

Intenzita pokusů o získání hesel k bankovním účtům a k platební kartě nebo dokonce o přesvědčení lidí, aby sami podvodníkům poslali peníze, zesiluje. Banky loni napočítaly celkem 69... celý článek

Partners Financial Services