Air Bank nově umí Google Pay i platby přes hodinky

| rubrika: Aktuality | 5. 11. 2019 11:11

Air Bank rozšířila možnost mobilních plateb o Google Pay pro telefony se systémem Android a o služby Garmin Pay a Fitbit Pay pro chytré hodinky.

Jako pátá banka tak zkompletovala čtyřlístek všech služeb dostupných na českém trhu – Apple Pay spustila už v první vlně letos v únoru. Všechny čtyři služby nabízejí také Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta Money Bank a mBank.

Už loni na jaře zprovoznila Air Bank vlastní aplikaci pro platby chytrými telefony se systémem Android. Ta bude zatím dál fungovat pro stávající uživatele, noví zájemci si ale můžou aktivovat jenom Google Pay nebo využít platby chytrými hodinkami.

„Google Pay má do budoucna velký potenciál hlavně v oblasti online nákupů, a proto se budeme soustředit na rozvíjení tohoto způsobu placení. Očekáváme, že i stávající uživatelé placení mobilem přes My Air postupně přejdou na Google Pay,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

„Jelikož jde o velmi podobná řešení a v Google Pay vidíme větší budoucnost, nedává nám smysl dlouhodobě udržovat obojí. Google Pay tedy postupně současné řešení pro Android nahradí. Doporučujeme na něj po aktualizaci My Air na verzi 4.9.0 rovnou přejít. Nová verze by k většině z vás měla doputovat do týdne. Co možná na Google Pay oceníte hned, je, že si do něj můžete nahrát více karet a jde s ním i vybírat z bezkontaktních bankomatů,“ napsala banka klientům.

Air Bank dnes také oznámila, že mobilem platí už 22 procent jejích klientů, tedy 173 tisíc lidí. Z toho Apple Pay využívá 85 tisíc, placení přes My Air má zapnuté 88 tisíc klientů. Celkem klienti Air Bank zaplatili mobilem 13 milionů nákupů za pět miliard korun.

Placení mobilem nebo hodinkami funguje po stažení příslušné aplikace do chytrého zařízení a zaregistrování karty či karet do této aplikace. S mobilem či hodinkami pak lze například i vybírat z bankomatů, které umí bezkontaktní výběry.

Google Pay pro debetní karty Mastercard dnes spustila také UniCredit Bank. Konkurenci se snaží dohnat i ČSOB, která doteď měla jenom vlastní aplikaci NaNákupy pro Android, dneska nově přidala Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay, ale všechno jen pro karty Mastercard.


Čtěte více:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.