Spořitelna hlásí přes 500 bankomatů s bezkontaktní funkcí

| rubrika: Aktuality | 23. 7. 2019 11:27 | 1 komentář

Zdroj: ČS

Bezkontaktně lze vybrat hotovost už z více jak 500 bankomatů České spořitelny. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech 1473 bankomatů spořitelny.

Pro bezkontaktní výběr jakékoliv částky stačí na vyznačením místě „pípnout“ kartou či jiným nosičem s NFC technologií (mobil nebo třeba hodinky) a zadat PIN. Odpadá tak například riziko, že člověk zapomene platební kartu v bankomatu.

„Hlavní výhodou bezkontaktních výběrů je vyšší bezpečnost a především rychlost, díky které klienti ušetří až čtvrtinu času oproti klasickému výběru s vložením karty,” říká David Novotný, který odpovídá za rozvoj bankomatové sítě České spořitelny.

„V celé naší bankomatové síti již probíhá bezkontaktně více než 10 % výběrů. Na strojích, kde je bezkontaktní výběr umožněn, vybírá hotovost tímto způsobem již každý pátý klient. Měsíčně možnost bezkontaktního výběru využívá přes 600 tisíc našich klientů,” dodává Novotný.

Chcete víc? Investice na pár kliků. Je to snadné a vyděláte, lákají banky

Česká spořitelna má v České republice největší síť bankomatů, k dnešnímu dni jich provozuje celkem 1473. Z toho jich 1237 umožňuje výběry, 84 vklady a 152 vklady i výběry. Vedle bankomatů provozuje i takzvané Platbomaty, tedy stroje pro bezhotovostní služby, kterých má aktuálně 299.

Bezkontaktní výběry umožňují i přístroje dalších bank. Už v březnu online deník Aktuálně.cz psal, že je umí třetina bankomatů v Česku. Na začátku roku je například na všechny své bankomaty nainstalovala Fio banka.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.