Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 2. 2023 | 2 komentáře
Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty
Pobočka v Českých Budějovicích.
Zdroj: Trinity Bank

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční růst o 400 procent. Přesnou hodnotu upřesní po auditu.

Počet klientů Trinity Bank se během loňského roku zdvojnásobil. Zatímco rok 2020 končila s 24 tisíci klienty a ke konci roku 2021 jich bylo 41 tisíc, loni překonal hranici 100 tisíc. Podrobnosti o rozdělení mezi retailové klienty, podnikatele či firmy neuvádí, stejně jako třeba počet klientů, kteří aktivně využívají její spořicí nebo běžný účet.

Bilanční suma Trinity Bank stoupla meziročně o 73 procent na 64 miliard korun. Samotná výše regulatorního kapitálu činila čtyři miliardy, celkový kapitálový poměr dosáhl 22,2 %, oznámila.

Trinity loni otevřela nové pobočky ve třech krajských městech: v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Plzni. Ve všech případech jde o prostory, které předtím využívala Sberbank. Ta zavřela své pobočky 25. února 2022. Celkový počet poboček Trinity Bank tak stoupl ze čtyř na sedm. K původní Praze, Brnu a Zlínu (kde kdysi vznikla) už předloni přidala pobočku v Ostravě, zároveň přestěhovala brněnskou.

Nové pobočky v krajských městech jsou podle Trinity na exkluzivních místech. „Maximální pozornost věnujeme tomu, aby se vždy jednalo o centra měst, která vám zajistí co nejlepší dostupnost,“ napsala banka klientům. Konkrétně v Českých Budějovicích je to náměstí Přemysla Otakara II., v Hradci Králové Gočárova třída a v Plzni roh Americké a Škroupovy ulice.

Další pobočku by měla Trinity Bank otevřít začátkem února v Olomouci na Horním náměstí – také v tomto případě jde o prostory po zaniklé Sberbank. „Pro rok 2024 pak máme v plánu rozšířit síť o dalších pět poboček,“ říká vedoucí komunikace banky David Jirušek bez bližších podrobností.

Trinity Bank se zaměřuje hlavně na privátní a korporátní bankovnictví, velkou roli hraje financování developerských projektů. Širší veřejnost láká především na spořicí účet, jehož úročení se dlouhodobě drží mezi nejvyššími na trhu. Naopak běžný účet je v porovnání s konkurencí slabý: banka k němu nenabízí ani platební kartu (jejich start původně avizovala na konec roku 2020), ani mobilní aplikaci (v plánu byla na rok 2021) nebo okamžité platby.

Jak to s přípravou těchto služeb, které dnes patří ke standardům na trhu, aktuálně vypadá? „V letošním roce přejde Trinity Bank na špičkový švýcarský bankovní systém Temenos. Jde o nejlepší systém pro banky a jejich služby na světě. Díky tomu nabídneme klientům nejenom bankovní karty, ale i další moderní bankovní aplikace,“ říká mluvčí.

Komu patří

Zdroj: Shutterstock

„Netušili jsme, že Sberbank je ruská banka,“ říkali někteří její klienti. Nejen pro ně máme přehled majitelů.

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

Trinity Bank od začátku roku 2019 navázala na družstevní záložnu Moravský peněžní ústav, která fungovala od roku 1996. V době získání bankovní licence měla přes 10 tisíc klientů, bilanční suma dosahovala 9,5 miliardy korun a vklady 7,4 miliardy.

Členové družstva po přeměně získali akcie banky, Trinity má kolem 9000 drobných českých akcionářů. Největší vliv mají zlínský podnikatel Radomír Lapčík a jím ovládané společnosti SAB Finance (obchodník na devizovém trhu), SAB Financial Investments a SAB Financial Group. V listopadu získali souhlas České národní banky k nabytí kvalifikované účasti, což znamená možnost překročení desetiprocentního podílu. „Například společnost SAB Finance prostřednictvím dceřiné společnosti SAB Financial Investments má majetkovou účast na Trinity Bank ve výši 10,21 %,“ říká k tomu šéf komunikace banky David Jirušek. Vlastnická struktura však zůstává nepřehledná a netransparentní, což mimo jiné kritizují i někteří menšinoví akcionáři

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Opravdu potřebujete kartu z plastu? Banky vám dají na výběr

21. 3. 2023 | Olga Skalková | 3 komentáře

Opravdu potřebujete kartu z plastu? Banky vám dají na výběr

Možnost říct si o kartu jen ve virtuální podobě dostane víc lidí. Přesto jsou situace, kdy vyplatí mít jednu plastovou.

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

16. 3. 2023 | Jana Divinová, Petr Kučera | 3 komentáře

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

Projděte si přehled majitelů bank a stavebních spořitelen v České republice.

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

14. 3. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

Za největší banku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka. celý článek

Platební nálepky končí v další bance. Zůstanou v poslední

13. 3. 2023 | Petr Kučera

Platební nálepky končí v další bance. Zůstanou v poslední

Hello bank už nebude vydávat nové platební nálepky. Ty stávající je možné využívat až do konce jejich vyznačené platnosti.

Za vyzkoušení účtu odměna 500 Kč. Podmínku splníte snadno

12. 3. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Za vyzkoušení účtu odměna 500 Kč. Podmínku splníte snadno

Air Bank nabízí novým klientům 500 korun na vyzkoušení jejího běžného účtu. Akce má dvě podmínky: založit si do konce března účet (rámcovou smlouvu) a nejpozději do konce dubna ho propojit... celý článek

Partners Financial Services