Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 2. 2023 | 2 komentáře
Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty
Pobočka v Českých Budějovicích.
Zdroj: Trinity Bank

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční růst o 400 procent. Přesnou hodnotu upřesní po auditu.

Počet klientů Trinity Bank se během loňského roku zdvojnásobil. Zatímco rok 2020 končila s 24 tisíci klienty a ke konci roku 2021 jich bylo 41 tisíc, loni překonal hranici 100 tisíc. Podrobnosti o rozdělení mezi retailové klienty, podnikatele či firmy neuvádí, stejně jako třeba počet klientů, kteří aktivně využívají její spořicí nebo běžný účet.

Bilanční suma Trinity Bank stoupla meziročně o 73 procent na 64 miliard korun. Samotná výše regulatorního kapitálu činila čtyři miliardy, celkový kapitálový poměr dosáhl 22,2 %, oznámila.

Trinity loni otevřela nové pobočky ve třech krajských městech: v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Plzni. Ve všech případech jde o prostory, které předtím využívala Sberbank. Ta zavřela své pobočky 25. února 2022. Celkový počet poboček Trinity Bank tak stoupl ze čtyř na sedm. K původní Praze, Brnu a Zlínu (kde kdysi vznikla) už předloni přidala pobočku v Ostravě, zároveň přestěhovala brněnskou.

Nové pobočky v krajských městech jsou podle Trinity na exkluzivních místech. „Maximální pozornost věnujeme tomu, aby se vždy jednalo o centra měst, která vám zajistí co nejlepší dostupnost,“ napsala banka klientům. Konkrétně v Českých Budějovicích je to náměstí Přemysla Otakara II., v Hradci Králové Gočárova třída a v Plzni roh Americké a Škroupovy ulice.

Další pobočku by měla Trinity Bank otevřít začátkem února v Olomouci na Horním náměstí – také v tomto případě jde o prostory po zaniklé Sberbank. „Pro rok 2024 pak máme v plánu rozšířit síť o dalších pět poboček,“ říká vedoucí komunikace banky David Jirušek bez bližších podrobností.

Trinity Bank se zaměřuje hlavně na privátní a korporátní bankovnictví, velkou roli hraje financování developerských projektů. Širší veřejnost láká především na spořicí účet, jehož úročení se dlouhodobě drží mezi nejvyššími na trhu. Naopak běžný účet je v porovnání s konkurencí slabý: banka k němu nenabízí ani platební kartu (jejich start původně avizovala na konec roku 2020), ani mobilní aplikaci (v plánu byla na rok 2021) nebo okamžité platby.

Jak to s přípravou těchto služeb, které dnes patří ke standardům na trhu, aktuálně vypadá? „V letošním roce přejde Trinity Bank na špičkový švýcarský bankovní systém Temenos. Jde o nejlepší systém pro banky a jejich služby na světě. Díky tomu nabídneme klientům nejenom bankovní karty, ale i další moderní bankovní aplikace,“ říká mluvčí.

Komu patří

Zdroj: Shutterstock

„Netušili jsme, že Sberbank je ruská banka,“ říkali někteří její klienti. Nejen pro ně máme přehled majitelů.

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

Trinity Bank od začátku roku 2019 navázala na družstevní záložnu Moravský peněžní ústav, která fungovala od roku 1996. V době získání bankovní licence měla přes 10 tisíc klientů, bilanční suma dosahovala 9,5 miliardy korun a vklady 7,4 miliardy.

Členové družstva po přeměně získali akcie banky, Trinity má kolem 9000 drobných českých akcionářů. Největší vliv mají zlínský podnikatel Radomír Lapčík a jím ovládané společnosti SAB Finance (obchodník na devizovém trhu), SAB Financial Investments a SAB Financial Group. V listopadu získali souhlas České národní banky k nabytí kvalifikované účasti, což znamená možnost překročení desetiprocentního podílu. „Například společnost SAB Finance prostřednictvím dceřiné společnosti SAB Financial Investments má majetkovou účast na Trinity Bank ve výši 10,21 %,“ říká k tomu šéf komunikace banky David Jirušek. Vlastnická struktura však zůstává nepřehledná a netransparentní, což mimo jiné kritizují i někteří menšinoví akcionáři

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services