Sberbank ruší pokladny na třetině poboček

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 25. 5. 2021 06:00 aktualizováno 25. 5. 2021 18:05 | 4 komentáře
Sberbank ruší pokladny na třetině poboček

Zdroj: nikolpetr/Shutterstock

Více než třetina poboček Sberbank zůstane bez pokladen. Jejich funkci převezmou vkladomaty, které banka letos zprovoznila díky modernizaci své bankomatové sítě.

Bez pokladny a směnárny už jsou pobočky v Praze na I. P. Pavlova, Strossmayerovo náměstí a Černém Mostě a také ve Zlíně. K 25. červnu Sberbank plánuje ukončit provoz pokladen v Hradci Králové, Pardubicích, Frýdku-Místku, Ústí nad Labem a Liberci. Pokladny tak zůstanou na 15 z 24 poboček (bez hypotečních center). 

Sberbank na konci března oznámila, že všechny bankomaty nahradila modernější verzí, které umí přijímat i hotovost. Vkladomaty jsou na všech 24 pobočkách. Klienti mohou vybrat i vložit peníze na vlastní účet bez poplatku a většinou kdykoliv (pouze v obchodních centrech Černý Most, Galerie Vaňkovka a Frýda je vkladomat přístupný jen během otevírací doby centra).

Vkladomaty Sberbank zatím umějí přijímat jen české koruny (bankovky), do budoucna se má jejich funkce rozšířit o příjem eur a dolarů. „Pro vklad či výběr cizí měny doporučujeme návštěvu poboček v Praze (Na Pankráci, Na Příkopě) nebo v Brně (M-Palác, Panská),“ píše banka klientům.

„Cashless pobočky jsou současným trendem, v omezení pokladen tak budeme pokračovat. Určitě však poklady zachováme na pobočkách, kde jsou pro naše klienty – firemní i retailové – důležité,“ říká mluvčí Sberbank Radka Černá. „Zároveň budeme rozšiřovat naši bankomatovou síť, jejich počet do konce roku vzroste až o dvacet. V dalším roce potom počítáme s razantním navyšováním,“ dodává mluvčí.

Provoz pokladen omezují i největší banky jako Česká spořitelna (polovina poboček má být do konce roku bezhotovostní) nebo Komerční banka, zároveň rozšiřují síť vkladomatů.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.