Sberbank ruší pokladny na třetině poboček

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 25. 5. 2021 06:00 aktualizováno 25. 5. 2021 18:05 | 4 komentáře
Sberbank ruší pokladny na třetině poboček

Zdroj: nikolpetr/Shutterstock

Více než třetina poboček Sberbank zůstane bez pokladen. Jejich funkci převezmou vkladomaty, které banka letos zprovoznila díky modernizaci své bankomatové sítě.

Bez pokladny a směnárny už jsou pobočky v Praze na I. P. Pavlova, Strossmayerovo náměstí a Černém Mostě a také ve Zlíně. K 25. červnu Sberbank plánuje ukončit provoz pokladen v Hradci Králové, Pardubicích, Frýdku-Místku, Ústí nad Labem a Liberci. Pokladny tak zůstanou na 15 z 24 poboček (bez hypotečních center). 

Sberbank na konci března oznámila, že všechny bankomaty nahradila modernější verzí, které umí přijímat i hotovost. Vkladomaty jsou na všech 24 pobočkách. Klienti mohou vybrat i vložit peníze na vlastní účet bez poplatku a většinou kdykoliv (pouze v obchodních centrech Černý Most, Galerie Vaňkovka a Frýda je vkladomat přístupný jen během otevírací doby centra).

Vkladomaty Sberbank zatím umějí přijímat jen české koruny (bankovky), do budoucna se má jejich funkce rozšířit o příjem eur a dolarů. „Pro vklad či výběr cizí měny doporučujeme návštěvu poboček v Praze (Na Pankráci, Na Příkopě) nebo v Brně (M-Palác, Panská),“ píše banka klientům.

„Cashless pobočky jsou současným trendem, v omezení pokladen tak budeme pokračovat. Určitě však poklady zachováme na pobočkách, kde jsou pro naše klienty – firemní i retailové – důležité,“ říká mluvčí Sberbank Radka Černá. „Zároveň budeme rozšiřovat naši bankomatovou síť, jejich počet do konce roku vzroste až o dvacet. V dalším roce potom počítáme s razantním navyšováním,“ dodává mluvčí.

Provoz pokladen omezují i největší banky jako Česká spořitelna (polovina poboček má být do konce roku bezhotovostní) nebo Komerční banka, zároveň rozšiřují síť vkladomatů.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

29. 2. 2024 | Olga Skalková | 2 komentáře

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

Evropská unie chystá balíček zvaný PSD3/PSR. Má zlepšit ochranu a bezpečnost spotřebitelů. O novinkách, jejichž definitivní podoba teprve vzniká, mluví v rozhovoru europoslanec Ondřej... celý článek

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 5 komentářů

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Partners Financial Services