Sberbank vyměnila bankomaty za vkladomaty

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 30. 3. 2021 16:00 | 1 komentář
Sberbank vyměnila bankomaty za vkladomaty

Zdroj: nikolpetr/Shutterstock

Sberbank zmodernizovala svou bankomatovou síť. Všechny bankomaty nahradila automaty s funkcí vkládání hotovosti v českých korunách. Klienti banky tak mohou kdykoliv vybrat i vložit peníze na svůj účet. Vkladomaty jsou nově na všech 24 pobočkách Sberbank v Česku.

„Vkladomaty jsou trendem posledních let, klienti je rádi využívají, dávají jim možnost vložit hotovost kdykoliv bez ohledu na otevírací dobu poboček. Pobočkám usnadňují práci s pokladní hotovostí,“ říká Ondřej Polák ze Sberbank. Výměna strojů probíhala od druhého pololetí roku 2020.

Banka chystá také řešení pro vkládání bankovek cizích měn. Pokud klient nyní vloží cizí měnu, bankomat vklad nepřijme.

Vyhledávání bankomatů

Abyste nemuseli tahat hotovost

Zdroj: Shutterstock

Hledáte bankomat své banky? Nebo prostě jakýkoli, co je blízko? Vybíráte banku a chcete vědět, jestli má bankomat i tam, kde bydlíte a kde pracujete? 

Databáze bankomatů

Vkládat koruny je možné na účet, k němuž je vydána platební karta Sberbank, kterou se do automatu klient přihlásil. Vkládají se bankovky všech nominálních hodnot. Disponibilní zůstatek klienta je navýšen na účtu u Sberbank okamžitě a zaúčtování transakce probíhá následující pracovní den. Provedení vkladu je bez poplatku.

Vkladomaty do svých bankomatových sítí postupně zařazují všechny banky. Moneta na druhé letošní pololetí chystá novinku: vkládat peníze přes automaty budou moci klienti všech bank, a to na účty v jakékoli bance. Banky dnes většinou vkladomaty mají jen pro své klienty, kteří mohou vložit peníze jen na své účty v dané bance. Výjimkou je Česká spořitelna, kde její klienti takto mohou peníze vkládat i na účty u konkurence.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Polovinu plateb kartou už potvrzujeme biometricky

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Polovinu plateb kartou už potvrzujeme biometricky

Už polovinu všech plateb kartou na internetu potvrzují Češi biometricky, tedy především otiskem prstu nebo scanem obličeje. Zhruba stejný 50% podíl dostaneme i v případě, že se místo... celý článek

Nová vlna podvodů chce k vašemu účtu, varuje banka

14. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nová vlna podvodů chce k vašemu účtu, varuje banka

Moneta Money Bank varuje před vlnou podvodných e-mailů, přes které se podvodníci snaží dostat k penězům na bankovních účtech.

Mastercard má nového obchodního ředitele

12. 4. 2021 | Petr Kučera

Mastercard má nového obchodního ředitele

Novým obchodním ředitelem společnosti Mastercard pro Česko a Slovensko je od 1. března Pavel Vavřínek.

Bankovní identitě pomůže Lukeš. Už nepracuje pro Mastercard

6. 4. 2021 | Olga Skalková | 1 komentář

Bankovní identitě pomůže Lukeš. Už nepracuje pro Mastercard

Miroslav Lukeš, který mnoho pracoval pro globální kartovou společnost Mastercard, naposledy v New Yorku, změnil angažmá. Teď pracuje pro společnost Bankovní identita, založenou tuzemskými... celý článek

Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

30. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Raiffeisenbank ruší poplatek za výběry v cizině

Raiffeisenbank zatraktivní svůj bezpoplatkový Chytrý účet. Od začátku dubna u něj přestane účtovat poplatky za výběr hotovosti z bankomatu v cizině. Výběry po celém světě tak budou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.