Banka láká na bonus 2000 Kč. Prozkoumali jsme podmínky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 28. 1. 2020 | 5 komentářů

Na odměnu až 2000 korun láká v nové akci Moneta Money Bank. Získat ji mohou lidé, kteří si do 30. dubna založí běžný účet Tom.

Akce míří na nové klienty, kteří neměli od 1. ledna 2019 u Monety otevřený běžný účet ani jakýkoliv jiný produkt.

Jde o jednu z největších odměn za založení účtu, s níž tuzemské banky v posledních letech přišly. Dosáhnout na ni je ale tentokrát komplikovanější než u bonusů, s nimiž loni lákala nováčky konkurenční UniCredit (1700 až 2000 korun) nebo sama Moneta (1200 korun).

Základní podmínkou je založit si Tom účet online – přes web Moneta.cz nebo mobilní aplikaci Smart Banka. Akce neplatí pro účty sjednané osobně na pobočkách Monety (ani partnerské České pojišťovny).

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Na rozdíl od zmíněných loňských akcí ale musí následovat výraznější aktivita. Maximální odměnu 2000 korun totiž od Monety získá jenom ten, kdo každý z pěti měsíců (následujících po založení účtu) zaplatí její debetní kartou aspoň 20 000 korun. Celkem tedy musí utratit 100 000 korun.

Banka potom vrátí klientovi na účet dvě procenta z plateb kartou. Maximálně ale 400 korun v každém z pěti měsíců. Odměnu připíše po skončení každého z kalendářních měsíců, v němž klient splnil podmínky.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Do limitu se počítají i platby u terminálu v obchodech nebo přes internet, a to v Česku i zahraničí. Sčítají se i platby z debetní karty případného disponenta. Do limitu se naopak nepočítají výběry z bankomatů, výběry hotovosti kartou, vklady hotovosti nebo platební příkazy zadané přes bankomat.

Podmínky akce zatím výslovně nezakazují splnit limit i „nabitím“ účtů jako Revolut, což je formálně také online platba kartou.

Tom účet od Monety je zadarmo. Neplatí se za jeho vedení, platební kartu ani základní služby – zdarma jsou všechny odchozí i příchozí tuzemské platby, výběry z vlastních bankomatů (sítě Moneta) v tuzemsku a výběry ze všech bankomatů v zahraničí.

Atraktivní odměnu stále nabízí i UniCredit. Při založení běžného účtu U konto a registraci do CineStar Clubu Extra získá klient zdarma 12 vstupenek do kina. U konto je však bez poplatků jen tehdy, když na něj měsíčně přijde aspoň 12 tisíc korun.

Odměnu 500 korun dál nabízí i ČSOB při sjednání Plus Konta. Podmínkou je zaplatit kartou aspoň 2000 korun. Ani tenhle účet ale není automaticky bez poplatků: Banka je odpustí, když na něj přijde aspoň 10 000 korun měsíčně (u mladých do 26 let a u seniorů jsou podmínky mírnější).

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter: neuniknou vám důležité aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory!

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-57
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Partners Financial Services