Banka láká na bonus 2000 Kč. Prozkoumali jsme podmínky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 28. 1. 2020 | 5 komentářů

Na odměnu až 2000 korun láká v nové akci Moneta Money Bank. Získat ji mohou lidé, kteří si do 30. dubna založí běžný účet Tom.

Akce míří na nové klienty, kteří neměli od 1. ledna 2019 u Monety otevřený běžný účet ani jakýkoliv jiný produkt.

Jde o jednu z největších odměn za založení účtu, s níž tuzemské banky v posledních letech přišly. Dosáhnout na ni je ale tentokrát komplikovanější než u bonusů, s nimiž loni lákala nováčky konkurenční UniCredit (1700 až 2000 korun) nebo sama Moneta (1200 korun).

Základní podmínkou je založit si Tom účet online – přes web Moneta.cz nebo mobilní aplikaci Smart Banka. Akce neplatí pro účty sjednané osobně na pobočkách Monety (ani partnerské České pojišťovny).

Na rozdíl od zmíněných loňských akcí ale musí následovat výraznější aktivita. Maximální odměnu 2000 korun totiž od Monety získá jenom ten, kdo každý z pěti měsíců (následujících po založení účtu) zaplatí její debetní kartou aspoň 20 000 korun. Celkem tedy musí utratit 100 000 korun.

Banka potom vrátí klientovi na účet dvě procenta z plateb kartou. Maximálně ale 400 korun v každém z pěti měsíců. Odměnu připíše po skončení každého z kalendářních měsíců, v němž klient splnil podmínky.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Do limitu se počítají i platby u terminálu v obchodech nebo přes internet, a to v Česku i zahraničí. Sčítají se i platby z debetní karty případného disponenta. Do limitu se naopak nepočítají výběry z bankomatů, výběry hotovosti kartou, vklady hotovosti nebo platební příkazy zadané přes bankomat.

Podmínky akce zatím výslovně nezakazují splnit limit i „nabitím“ účtů jako Revolut, což je formálně také online platba kartou.

Tom účet od Monety je zadarmo. Neplatí se za jeho vedení, platební kartu ani základní služby – zdarma jsou všechny odchozí i příchozí tuzemské platby, výběry z vlastních bankomatů (sítě Moneta) v tuzemsku a výběry ze všech bankomatů v zahraničí.

Atraktivní odměnu stále nabízí i UniCredit. Při založení běžného účtu U konto a registraci do CineStar Clubu Extra získá klient zdarma 12 vstupenek do kina. U konto je však bez poplatků jen tehdy, když na něj měsíčně přijde aspoň 12 tisíc korun.

Odměnu 500 korun dál nabízí i ČSOB při sjednání Plus Konta. Podmínkou je zaplatit kartou aspoň 2000 korun. Ani tenhle účet ale není automaticky bez poplatků: Banka je odpustí, když na něj přijde aspoň 10 000 korun měsíčně (u mladých do 26 let a u seniorů jsou podmínky mírnější).

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter: neuniknou vám důležité aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory!

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-57
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

A tohle už jste četli?

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

18. 1. 2023 | Petr Kučera

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

Air Bank ke konci března zruší možnost bezúročného čerpání kontokorentu do výše 3000 korun. Tu nabízela klientům od srpna 2021.

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.