Poradna - Spolecny ucet manzelu v rozvodovem rizen

Spolecny ucet manzelu v rozvodovem rizen

Jsem v rozvodovém řízení, žádná stání zatím neproběhla. S manželem máme 2 děti (7 a 9 let). Můj problém spočívá ve společném bankovním účtu, který je psaný na manžela a ke kterému mi manžel zamezil přístup. Na tento účet chidilz obě naše výplaty, od října 2016 mám již vlastní účet. Z našeho společného účtu je měsíčním trvalým příkazem hrazena hypoteka. Na tento účet jsme společně našetřili cca 200 tisíc Kč. Při konzultaci u právničky mi však bylo řečeno, že účet je stále považován za „společný” a tudíž jakékoliv výběry, momentalne pouze z jeho strany, jsou a budou považovány za “společnou” ) útratu. Jinými slovy, manžel má teď pod kontrolou náš společný účet a utracení třeba i všech peněz mým manželem bude považováno za společnou útratu. Můj dotaz...je toto v pořádku, případne, jak se proti tomuto můžu bránit? Dekuji

Dotaz poslal/a: MRad, 28. 12. 2016 11:31

Dobrý den,
děkujeme, že jste využil služeb naší poradny a k Vašemu dotazu nám dovolte sdělit následující:

Názor Vaší právničky je správný. Do právní moci rozsudku o rozvodu manželství jsou jak Vaše jednání, tak jednání Vašeho manžela považovány za společné. Pokud by vypořádání Vašeho společného jmění nebylo provedeno dohodou, ale toto by prováděl soud, pak platí, že bude při svém rozhodování přihlížet také k tomu, jak se každý z manželů zasloužil o nabytí a udržení majetkových hodnot náležejících do společného jmění. V případě, že by Váš manžel s prostředky účtu nakládal marnotratně, soud by takovou skutečnost měl zohlednit při vypořádávání společného jmění. Proti omezení dispozičních oprávnění na účtu se v tuto chvíli bohužel prakticky bránit nemůžete.

Pro hlubší právní analýzu, kterou lze poskytnout pouze na základě úplné znalosti daného případu a faktického stavu věcí, a popřípadě vyhotovení relevantní dokumentace, či kompletní zastoupení, nás neváhejte kontaktovat na níže uvedené emailové adrese. Rádi Vám s Vaším problémem pomůžeme.

Lefensor, s.r.o.
Your reliable partner
E-mail: info@lefensor.eu
Web: www.lefensor.eu

Lefensor, s.r.o., 02. 01. 2017 09:27

Nenalezeny žádné články

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  12 455 309 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Aktuální články

Lékařská péče je jen jedna. Ta prémiová je ale bez čekání a prostojů

Lékařská péče je jen jedna. Ta prémiová je ale bez čekání a prostojů

„Pokud si má české zdravotnictví udržet vysokou úroveň, je potřeba větší spoluúčast pacientů,“...více

Zkontrolujte si řidičák. Do konce roku jich propadne 590 tisíc

Zkontrolujte si řidičák. Do konce roku jich propadne 590 tisíc

Ministerstvo dopravy upozorňuje řidiče, aby zkontrolovali platnost svých řidičských průkazů.více

Vše pro firmu: Virtuální sídla jsou užitečná, říká podnikatel

Vše pro firmu: Virtuální sídla jsou užitečná, říká podnikatel

Majitel společnosti Ofigo Roman Sokola se ve svém byznysplánu zaměřuje především na menší...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.