Jak přežít (v) zaměstnání: Výpověď. Mávejte rukama, poletíte!

Jiří Lojda | rubrika: Seriál | 21. 1. 2014 | 9 komentářů
V předchozích dílech našeho nového seriálu jsme mluvili o případech, kdy se zaměstnanec rozhodne, že mu bez stávající práce bude líp. Bohužel existují na světě také případy opačné: že se zaměstnavatel rozhodne, že toho a toho zaměstnance už živit nebude. Co je právoplatný důvod k výpovědi, co není a za co můžete letět na hodinu?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 1. 2014 13:44, nadezda

Přeji Všem pěkný den. Nevím proč se někde řeší výpověď. Dnes se s člověkem nikdo nebaví, nikoho nic nezajímá, jen koryta korytářů. Vytratila se úcta člověk k člověku, natož úcta k poctivému pracujícímu lidu. Ve fabrikách je zacházeno s lidmi horší než s dobytkem. Počínaje nadávkami od nadřízených, konče tím, že nad Vámi stojí s rukama dozadu jak to dělali esesáci v koncentračních táborech. Takže není vyjímkou den, kdy na šatnách nebo při odchodu z práce někteří pláčou. Pracovala jsem už v komunismu, takže vím o čem mluvím. Máme tady kapitalismus jak vyšitej.Co se týče výpovědí, ty nejsou moderní. Dnes Vám každý dá smlouvu na dobu určitou a je to. Ještě se to dělá tak, že když chcete jít byť jen na brigádu tak pracovní agentura pořádá takzvané vstupní testy, které se skládájí z matematických výpočtů a kdo je slabší v tomto, má smůlu. Přitom pak dostanete práci, kterou by zvládla i cvičená opice. Zdravím všechny dobré lidičky a přeji mnoho zdraví a síly do boje v Této neskutečné džungli.

+86
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

23. 6. 2017 20:40

Dělal jsem ve fabrice ještě za komunistů - 9 let. Pak jsem začal dělat jako OSVČ v oboru/po revoluci, to bylo snad nej i když kolikrát sem na tom byl bídně. Pak jsem v letech 2006 - 2009 dělal u jedný dánský firmy - fabrika. Hnusilo se mi to tam ale byl jsem tam jen pro peníze, v těch letech sem tam měl cca 20 000 a na ty leta to byly peníze. Teď sem byl snad jen týden zaměstnán zase ve fabrice (na údržbě). Smlouvu jsem měl na dobu určitou, jako brigádník. Vzhledem k tomu že jsou všude vlezdoprdelci/donašeči kteří za tepla vše donesou manažerům nemá normální člověk šanci. Při optání proč mám výpověď nebyli schopni odpovědět, zato věděli slovo od slova co sem snad řek. Nikoho sem nepomlouval. Na to aby dělal člověk v otrokárně musí mít žaludek ale taky držet hubu. V žádným případě nesmí myslet hlavou, musí poslouchat jako hodinky :-( Je rozdíl mezi vězením a fabrikou? Já ho teda nevidím, s tím rozdílem že v tý fabrice je člověk 8 hodin a jde domů, z vězení za 8 hod. dom nejde.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2016 20:56 | babi

Dnes se spravedlnosti u zaměstnavatele opravdu nedovolate. Když na něco upozornite, že není v pořádku, okamžitě začne pracovní šikana, protože jste stoupli na kuří oko někomu z kamarádů vedoucího.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2014 9:57 | jjosephh

Tady jsem to pojal trochu jinak:
http://www.blogovnik.cz/jak-se-zamestnavatel-nejcasteji-zbavuje-nepohodlnych-zamestnancu-201409210937.php
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2014 23:27 | rempy

moji sestřenici propustili dnes na minutu za to že se jí nelíbili machinace v prodejně jednání lidí soustavičné naschvály a pomluvy a to že neustále scházeli nějaké peníze.zavolala jednateli a dnes při odchodu ji kontrolovali a pronesla zboží. narafičené zboží. ještě se jí nadřízená vysmála že to má za to že se s**e do čeho nemá.jen s lidmi vymr**vají
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2014 1:04 | Anna

dobrý den,a to jsem právě uvažovala nad podáním žaloby na bývalého zaměstnavatele.Po prostudování ZP čeho všeho se na mně dopustil a doposud mi nezaplatil mzdu za poslední měsíc a chce po mně inventůru vlastně jen zaplatit vymyšlenou inventůru A vyhrožuje právnikama.Vím,že mám také možnost na ní poslat kontrolu,ale ani na UP mi to nedoporučili,aby mně jiný zaměstnavatel zaměstnal.A tak bude pokračovat mašinérie podvodů a vydírání zaměstnanců,vím mám možnost také podnikat...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2014 17:42 | Honza

Mýlíte se, praxe vypadá velmi různě. Mně za 10 let vyhodili z práce 2x, jednou ve zkušebce ve stylu "Tady to podepiš, běž domů, za dobré chování se ještě můžeš odlogovat z počítače a dojít si na záchod, ale zítra už nechoď, když se zlepšíš, tak se za dva roky přihlas na pohovor" a poruhé v jiné firmě naopak naprosto vstřícné a korektní jednání (z obou stran), samozřejmě ukončení poměru dohodou, bezproblémová dohoda ohledně chození na pohovory v pracovní době, odstupné... Dodneška jsme s exšéfem kamarádi.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2014 17:01 | J.Bubla

Co taky jiného, než zde píší předřečníci, když u nás odbory v pravém slova smyslu neexistují?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2014 13:44 | nadezda

Přeji Všem pěkný den. Nevím proč se někde řeší výpověď. Dnes se s člověkem nikdo nebaví, nikoho nic nezajímá, jen koryta korytářů. Vytratila se úcta člověk k člověku, natož úcta k poctivému pracujícímu lidu. Ve fabrikách je zacházeno s lidmi horší než s dobytkem. Počínaje nadávkami od nadřízených, konče tím, že nad Vámi stojí s rukama dozadu jak to dělali esesáci v koncentračních táborech. Takže není vyjímkou den, kdy na šatnách nebo při odchodu z práce někteří pláčou. Pracovala jsem už v komunismu, takže vím o čem mluvím. Máme tady kapitalismus jak vyšitej.Co se týče výpovědí, ty nejsou moderní. Dnes Vám každý dá smlouvu na dobu určitou a je to. Ještě se to dělá tak, že když chcete jít byť jen na brigádu tak pracovní agentura pořádá takzvané vstupní testy, které se skládájí z matematických výpočtů a kdo je slabší v tomto, má smůlu. Přitom pak dostanete práci, kterou by zvládla i cvičená opice. Zdravím všechny dobré lidičky a přeji mnoho zdraví a síly do boje v Této neskutečné džungli.
+86
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2014 10:34 | eďa

To jsou všechno en teorie. Praxe vypadá ovšem naprosto odlišně. Předně papír snese všechno, takže aniž by se zaměstnanec čehokoliv dopustil, letí na hodinu. Taková je praxe. A když si podá žalobu na neplatnost výpovědi, pak tam stojí sám proti zaměstnavateli, kterému stačí jen zopakovat to, co už napsal ve výpovědi. Soud pak max. zajímá , zda výpověď byla doručena zaměstnanci a následuje rozhodnutí - nikoliv spravedlnost. Už to konečně pochopte, že zaměstnanec nemá žádná faktická práva a to ani před soudem.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Vladimír Pikora

ekonom

Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services