Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

„Byl jste někdy na úřadu práce?“ O službě, která pomáhá vyhazovaným i vyhazujícím

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 16. 2. 2013 | 23 komentářů
Pro outplacement zatím nemáme a možná nikdy ani mít nebudeme vlastní slovo. Služba, která pomáhá firmám překonat s citem a se ctí vyhazovy zaměstnanců a propuštěným zase hledat novou práci, v Česku pomaličku zdomácňuje. Povídali jsme si o ní s Evou Kramešovou, která právě takové programy zaštiťuje u personální agentury Hays.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 11. 2017 16:59, Zklamaný Poplatník

Po 25 letech práce a podnikání jsem se dočkal jednání úřednic v referátu hmotné nouze, které mě přivedlo na ulici.
Totiž pokud chcete dostat příspěvek na živobytí, nutila mě dáma za pultem ke sdělení osobních dat majitele bytu, kterému pak vyprávěla co jsem za parazita a možného podvodníka.
Při sociálním šetření obzvonila všechny v domě a sdělila jim, že mě shání a nemůže sehnat a že asi podvádím.
A samozřejmě, že žádám o sociální dávky.
Sousedi mi to v rámci dobrých vztahů sdělili.
Dnes je praxe taková, že přijde-li úředník referátu hmotné nouze a prokáže se průkazem, donutí pak kohokoliv k podávání informací o žadateli o dávku a pokkud někdo úředníka odmítne - vystavuje se rziku vysoké pokuty.
To je dnešní Česká republika.
Práci vám zajistit nedokáží a nedokáží vám zajistit ani bydlení.¨
Bydlení dostanete tak, že musíme zaplatit kauci a první nájem a kde na to má vzít někdo, koho vyexekuují do haléře?
A kromě toho pro dluh pár tisíc a náklady v desítkách tisících.
Po všem peripetiích pak žádnou ávku nedostanete, ale všichni v domě jsou naštvaní, protože je obtěžovali nějací úředníci a vyhrožovali pokutami.
Ovšem jsou naopak tací, kteří nepracovali nikdy a chodí si ke stejné úřednici pro socdávky pravidelně celá léta.

Reagovat

 

+175
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 3. 2014 15:20, Němec Karel

K úřadu práce = Jako, nemám sním obecně nějak velkou zkušenost, ale věřte, že v 80% je to v lidech, kteří na ÚP spoléhají, kolikrát tu zaznělo, mohl/a jsem se z toho zhroutit, když jsem přišel/přišla o práci, ale podle mne člověk co spoléhá na to, že bude dělat celý život to stejné a bude mít v něčem jistotu je moula a sobec. Protože takový člověk spoléhá na jistotu, která v podstatě neexistuje a když už tak docela malé procento :) Jistota je něco jako virtuální jednotka, lidi s ní obchodují, manipulují, snaží se jí ovlivnit a sami na sebe ukládají velká břemena. Co udělá člověk co cítí jistotu? Vezme si úvěr apod.. ale o tom žádná, to by jsme se tu mohli hádat, jestli někdo dokáže vyžít z toho nebo onoho. Znám lidi co mají miliónové exekuce a jen a jen kvůli tomu se naučili žít a stali se bohatými, ale ne ve smyslu, že by vydělávali víc, jsou bohatí protože umí správně diverzifikovat svůj příjem a makaj jak vzteklý, ano mohou přijít o práci a bát se, ale upřímě, kdo hledá najde a není-li práce u mě musím já za prací, tak to prostě je. Bavíte se tu o cizích zemích a jak jsou na úrovni jenom ČEŠI NE! Vemte si, že tam se za prací stěhuje ročně X lidí třeba i přes půl svého státu. A co mne nejvíc fascinuje je to jak každý !!pláče!! nad svým životem a jak je to v ČR v pr... !! PŘESTAŇTE SE SNAŽIT OVLIVŇOVAT NEOVLIVNITELNÉ, ZABÝVAT SE TÍM !! MYSLETE RADŠI NA ROZVOJ SVÉ OSOBNOSTI A NA TO JAK VY MŮŽETE OVLIVNIT SVOU VLASTNÍ SITUACI. A nemyslete si nemelu hovadiny i když je mi teprve 20 let, zažil jsem si své a každý z nás má své úplně specifické problémy, jen se snažím říct, že v pr... je každý druhý v Africe a koho v Čechách to pořád ještě na naše tak skvělé poměry zajímá, NIKOHO!! Hlavně, že tady to lidé už berou jako neovlivnitelné (ne všichni)!!

Spíš se zaměřte na volby, to jediné můžete ovlivnit a i to kdo v které straně sedí atd.., ale ne nikdy, dokud bude tolik lidí finančně negramotných !!

Mějte se hezky a vykašlete se na takové diskuze, lidi sami pouze léčí své komplexy místo aby něco udělali. Můj cíl je tvořit lepší svět, ČR, místo kde žiji a kde budou žít i mé děti jednou.

Reagovat

 

-108
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (23 komentářů)

12. 2. 2018 16:37 | Vyděšená

Lidem se neděje to, co si zaslouží, ale to, co si nechávají líbit. STÁT JE UDĚLANÝ TAK, ABY OKRADL CO NEJVÍC LIDÍ A MATKY JSOU NEJBEZBRANNĚJŠÍ SKUPINA, KTERÁ SE OKRÁDÁ NEJSNÁZ. Azylové domy-matky o majetek většinou přijdou, asi jde o další výmysl státních šmejdů, jak zbohatnout. Hledám práci s krátkými přestávkami 6 let, intenzivně, poctivě, peněz vyházených za cesty za prací desetitisíce, efekt nula (zrušili mi práci po návratu z RD). Úřednice docela fajn, ale není to nic platné, když jediný, koho tady z úřední moci někdo smí nahánět, je ten, kdo se nemá jak bránit-tedy nezaměstnaný-a nikdy zaměstnavatel, byť se choval jak dobytek. V našem kraji mě 2x vyhodili z práce ve zkušební době za OČR. Sehnala jsem další práci, přechodila boreliózu, abych ji neztratila, od kolegyň (nemohly si dovolit neschopenku, braly 10.000) jsem chytla angínu, zánět středního ucha, všechno přecházela... nic platné, poznali to, letěla jsem. Sebrali mi kvůli tomu, že jsem pracovala, příspěvek na dítě (8.000 ročně). Dají mi doporučenky, já je obejít nemůžu, zaměstnavatel klidně-posledně neměli důvod mě nevzít, vzali jiného a to taky potvrdili. Nezmohla jsem nic. Tentokrát mi úřednice chtěla pomoct, zas mi dala doporučenku, poslala mě na místo, kam jsem zasílala životopis sama, sociální služby-tam mi baba chtěla vepsat, že jsem místo odmítla. Naštěstí jsem okamžitě reagovala, ale hrůzou jsem polomrtvá doteď. TOHLE MUSÍ PŘESTAT. VE VLÁDĚ JEN BEROU PLATY, NAŠE PROBLÉMY NE ŽE JE NEZAJÍMAJÍ, JSME PRO NĚ DOJNÁ KRÁVA. Myslím, že nahoře nejsou dost hloupí na to, aby nám takhle škodili omylem. To se páni nahoře mají čím chlubit, parazitovat na nejslabších.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

18. 5. 2018 10:39 | Pavel

Mám odpracováno 34 let a vystřídal jsem 5 prací ( různé od řidiče,dělníka,svářeče,skladní kaaž po instruktora) Za tu dobu jsem byl na ÚP pouze 1 měsíc jinak ne. Teď jsem se po 20 letech dostal na ÚP i s odstupným a udělal jsem chybu !!!!! Nikdy se nehlaste na ÚP když máte odstupné a raději si zaplaťte zdravotní pojištění. Až po ukončení kdy Vám končí odstupné běžte na ÚP. To jak se chovají je otřes. Romové práci nevezmou tak ji nabízí Vám pod pohrůžkou vyloučení a sankcí od ÚP.Už dopis ,který Vám dojde je plný výhrůžek a zdělení co Vám hrozí ,když nevezmete práci za 13000 hrubého. Opravdu špatná zkušenost. Já to beru ještě hůř ,protože jsem nikdy od ÚP nic nedostal jenom odváděl do systému peníze ( to jim nevadilo) Opravdu pozor na ně !!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

14. 11. 2018 12:54 | Živitelka

Proč se vůbec nemluví a nepíše o šikaně matek? O nemožnosti být s dítětem, o nucení nechávat děti samotné? Zbabělost první kategorie. Zkrácené úvazky jsou podhodnocené a kvůli nim třeba samoživitel ztratí doplatek na bydlení ve výši výdělku, jen navíc projede za dopravu(nežijeme-li v Praze). To samé brigáda-smí se vydělat 6.100 hrubého za cenu ztráty 5.500 čistého doplatku na bydlení. Za pokus o podnikání samoživitelka OSVČ ztratí doplatek na bydlení (šibeniční), zaplatí skoro 4.000 pojistného a hned v začátku jde tedy do mínusu přibližně 9.000. Začněte s tím podnikat. Jediné, co se samoživitelce vyplatí, je vzít plný úvazek, dítě nechat samotné a vychovat si tak deprivanta. Do otvírací doby školek a družin (6.00-16.00) plus cesta se žádná pracovní doba nevejde. Pokud má muže, táhne v případě její ztráty zaměstnání všechno sám-a živte rodinu z jednoho platu, když jídlo pro tříčelnnou rodinu s batoletem vyjde bez většího rozhazování na cca 10.000, o příspěvek na bydlení taková matka nepřijde, protože žádný nemá, poloviční plat (cca 5-6000) stačí sotva na jídlo. Běžně vás vyrazí ve zkušební době, když zůstanete doma s dítětem, které onemocnělo na chorobu přitaženou z práce. Soukromníci nutí matky k neplaceným přesčasům, nedávají ani neplacené volno. Hanba, ostuda. Absolutně se nedá podnikat z domu, jen u nenažraných soukromníků. V zahraničí se chlapi stydí neuživit rodinu a u nás nestydí rodiny likvidovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 013 905 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

„Komu budeš věřit? Mně, anebo svým prolhaným očím?“

„Komu budeš věřit? Mně, anebo svým prolhaným očím?“

Domácí násilí není jen fyzické, ale i psychické. Specifický způsob manipulace, tzv. gaslighting,...více

Magnesia Litera. Literatura ospravedlněná trhem?

Magnesia Litera. Literatura ospravedlněná trhem?

Magnesia Litera ve stávající podobě svědčí o našich setrvalých rozpacích nad soudobou...více

Archeologie brutality. Jsme předurčeni k násilí?

Archeologie brutality. Jsme předurčeni k násilí?

Žijeme ve 21. století ve střední Evropě. Daleko od pravěkých pudů nebo středověkých praktik;...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Havel

advokát

Libuše Šmuclerová

ředitelka Ringier Axel Springer

Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
62,50 %

z 48 duelů
×
Libuše Šmuclerová
ÚSPĚŠNOST
51,79 %

z 56 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK