Stravovací paušál není vždy výhodný, varuje expert

Petr Frisch | rubrika: Komentář | 1. 2. 2021 | 14 komentářů
Přechod ze stravenek na stravovací paušál, který mohou firmy používat od začátku letošního roku, se v mnoha případech nevyplácí. Zcela nevhodný je u firem, které přispívají zaměstnancům nad rámec běžné praxe. Nejasné je jeho použití při práci z domova. A problém nastává i při práci delší než jedna směna. Na pozoru se musí mít i firmy, které dosud stravenky neměly a paušál hodlají zavést jako novinku. Daňové úřady totiž mohou začít kontrolovat, zda se paušálem nenahrazuje část mzdy nebo platové navýšení.
Stravovací paušál není vždy výhodný, varuje expert

Zdroj: Shutterstock

Pro peněžitý paušál v soukromé sféře platí stejná daňová pravidla jako pro stravenky pouze do určité limitované částky. Tu stanoví vyhláška ministerstva práce a sociálních věcí. Pro letošní rok je limit nastaven na denní firemní příspěvek ve výši 75,60 koruny. Do této částky jsou stravenky i stravovací paušál osvobozeny od daní i odvodů a lze je zahrnout do firemních daňových nákladů.

Nad tuto částku se ale daňová pravidla různí. Zatímco stravenky nad uvedeným limitem podléhají pouze devatenáctiprocentní dani z příjmu právnických osob, u paušálu se kromě daně z příjmů fyzických osob (15 %) platí také povinné odvody na sociální a zdravotní pojištění – a to jak na straně firmy, tak na straně zaměstnance. V praxi to pak u paušálu znamená daňovou zátěž ve výši 59,8 % (oproti 19 % u stravenky). Přechod na paušál se tak nevyplatí těm firmám, které na stravování přispívají nad státem určený limit.

O autorovi

Zdroj: Pro Factum Consulting

Petr Frisch je trojnásobným vítězem soutěže Daňař roku v kategorii osobních daní a daně z příjmů fyzických osob. Jeho hlavní specializací jsou zaměstnanecké benefity, opční plány a vše okolo zaměstnanců. Je majitelem nezávislé daňově poradenské společnosti Pro Factum Consulting, dříve působil ve společnostech Mazars, PwC a Ernst&Young. Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů VŠE a právnickou fakultu UK v Praze. 

Nejasné je použití paušálu v mnoha konkrétních případech. Paušál je totiž daňově osvobozen, pokud jde o příspěvek za jednu směnu podle zákoníku práce. Dnes má řada zaměstnanců flexibilní pracovní dobu, částečný úvazek, nebo naopak mnohem delší směny než standardních osm hodin.

U stravenek je problém vyřešen podmínkou, že pracovník musí pracovat alespoň tři hodiny. A jestliže jeho směna přesáhne 11 hodin, zvýší se limit pro daňovou uznatelnost. Zaměstnavatel mu dá další stravenku a není s tím žádná komplikace. Ale u paušálu? U směn delších než osm hodin už druhý paušál – na rozdíl od stravenky – poskytnout nelze. A pokud není odpracovaná celá osmihodinová směna, pak by se paušál osvobozený od daní a odvodů neměl poskytnout vůbec.

V případě nyní tolik používané práce z domova stojí společnosti před dalším problémem. Aby byl paušál pro zaměstnance osvobozený od daně a pro zaměstnance i firmy od pojistného, pak musí být splněna podmínka odpracované směny. Jenže řada firem v praxi skutečně odpracovaný čas neeviduje a zaměstnancům na home office ani nestanovuje rozpis směn podle zákoníku práce.

Nebudou tak v případě kontrol schopny prokázat splnění podmínky pro osvobození a dojde k doměření daně a pojistného. Oproti tomu u stravenky nemusí být odpracována ani minuta a osvobození od daně i pojistného je přiznáno i v takovém případě. Také během nemoci, ošetřování člena rodiny či dovolených paušál s osvobozením neposkytnete, zatímco stravenky ano.

Další otázkou pak je, co se stane, když firma paušálem nahradila část mzdy. Ministerstvo financí si velmi dobře uvědomuje, že pokud by k tomu zaměstnavatelé houfně přistoupili, dojde k obrovskému výpadku ve veřejných rozpočtech. To je pravděpodobně důvodem, proč ministerstvo veřejně informuje na webinářích, že bude finanční úřady ke kontrolám zavádění paušálu instruovat – což může probíhat i spolu s běžnou kontrolou odvodů mezd, nemusí jít o samostatnou kontrolu.

Jakmile finanční úřad sezná, že došlo nebo mohlo dojít k nahrazení mzdy paušálem, doměří daň. Důkazem může být i interní komunikace o zavedení paušálu, svědectví zaměstnance, způsob, jakým se komunikoval zaměstnancům, a podobně. Na zaměstnavateli pak bude, aby prokázal opak. To v praxi znamená odvolání k nadřízenému finančnímu ředitelství, které často svůj podřízený finanční úřad podrží. Zaměstnavatel pak musí zaplatit a obrátit se na soud.

I když se v mnoha případech zaměstnavatel dokáže s pomocí svých účetních, daňových poradců nebo advokátů účinně ubránit, stojí ho to energii, čas a náklady na poradce nebo právníky. Takové náklady přitom nebude schopen ze státu vymoci.

Máme toho víc!

Zdroj: Shutterstock

Jak si může přilepšit zaměstnanec s průměrnou mzdou, který doteď neměl žádné benefity, když mu firma nabídne stravenkový paušál? A jak se projeví případný přechod ze stravenek na paušál?

Stravenkový paušál startuje. Takhle zvýší výplatu


Když vás zaměstnavatel vyšle na takzvanou služební cestu, musí vám proplatit dopravu, jídlo a pití, ubytování a další nutné výdaje související s prací. Jak se mění cestovní náhrady pro rok 2021?

Pracovní cesty 2021: Stoupne stravné i náhrada za auto


Zaměstnancům letos přijde na účet o dost víc peněz. Čistá mzda stoupne díky daňovému balíčku. Tady je kalkulačka a vysvětlení.

Za leden dostanete víc. Spočítejte si, jak stoupne čistá mzda


Projděte si, jaké další novinky roku 2021 mohou ovlivnit vaše osobní finance.

Nový rok ve vaší peněžence. Velký přehled změn

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 14 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 2. 2021 14:24, Tomáš Marný

"Také během nemoci, ošetřování člena rodiny či dovolených paušál s osvobozením neposkytnete, zatímco stravenky ano."
Netuším, kde pan expert všude pracoval. Já pracoval asi v 5 firmách, kde jsme dostávali stravenky, z toho za dovolenou a nemoc ani v jedné z nich.

+32
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (14 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Při karanténě dostanete víc. Vyšší nemocenská prošla

3. 3. 2021 | Petr Kučera | 11 komentářů

Při karanténě dostanete víc. Vyšší nemocenská prošla

Nebojte se zůstat v karanténě nebo izolaci, už nepřijdete o tolik peněz. Vládní koalice po mnoha měsících poslechla doporučení expertů.

Při karanténě a izolaci dostanete 100 % mzdy, schválila vláda

1. 3. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Při karanténě a izolaci dostanete 100 % mzdy, schválila vláda

Aktuální informace najdete v novém článku, stoprocentní náhrada mzdy nakonec neprošla. Jestli si přesto chcete přečíst tento archivní text, tady je:

Víc peněz při karanténě a nemocenské? Příspěvek zablokovala ČSSD

27. 2. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Víc peněz při karanténě a nemocenské? Příspěvek zablokovala ČSSD

Lidé v karanténě nebo s potvrzeným infekčním onemocněním zatím nemají jistotu, že přijdou o méně peněz než doteď. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové totiž nakonec... celý článek

Karanténa kvůli covidu: Na příspěvek má dosáhnout víc lidí

25. 2. 2021 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 19 komentářů

Karanténa kvůli covidu: Na příspěvek má dosáhnout víc lidí

Nebojte se zůstat v karanténě, už nepřijdete o tolik peněz. Vládní koalice po mnoha měsících vyslyšela doporučení expertů a zvýší dávky z nemocenského pojištění.

Kompenzační bonus je nově i pro lidi v úpadku, dobrovolníky a pěstouny

24. 2. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Kompenzační bonus je nově i pro lidi v úpadku, dobrovolníky a pěstouny

O takzvaný kompenzační bonus mohou nově žádat i lidé, kteří jsou v úpadku – typicky v konkurzu nebo oddlužení. Překážkou už není ani činnost dobrovolného pracovníka pečovatelské služby... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.