Modrý a konzervativní

Modrý a konzervativní
Jednoduché, většinou přehledné, občas však také zmatené. Takové dojmy můžete získat při prohlížení stránek Penzijního fondu Komerční banky.

Na titulní stránce webové prezentace Penzijního fondu Komerční banky uvítá jednoduchá a srozumitelná navigace propojená s příjemnou a střízlivou grafikou. Bankovní modrá je zde dobře zkombinována s textem bílé barvy a se zajímavým grafickým motivem hodin.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová ze společnosti imProve, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.
Adresa dnes hodnocených stránek:
www.pfkb.cz

V dřevních dobách internetových prezentací mělo počítadlo na stránkách ukazovat, jak hojně jsou ty které stránky navštěvovány. Počítadlo tím pádem sloužilo administrátorovi pro kontrolu množství přístupů na stránky. Takovéto počítadlo ale nedokáže rozlišit mezi jednotlivými návštěvníky a započítává i opakované přístupy jako jedinečné. V současnosti se přistoupilo k analýzám logů, souborů ukládaných automaticky na serveru. Skutečností, která kazí první velmi příznivý dojem z prezentace PFKB, je právě zobrazovaní zastaralého a kontraproduktivního počítadla.

Při hlubším zkoumání prezentace se dostaneme ke klasicky, řekněme až konzervativně koncipovaným stránkám. Je použit standardní a hojně využívaný model skládající se z jednotlivých rámů. Vlevo a nahoře navigační prvky, vpravo samotný text s případnými odkazy. Je zachována jedna úroveň použitého menu, další strukturalizace je prováděna již jen v hlavním okně.

Texty jsou přehledně členěny, jasné a srozumitelně strukturované informace zde nalezne jakýkoli návštěvník, který na stránky zavítá. Jediným neduhem zobrazených textů je jejich přílišná délka. Díky ní je třeba někdy dlouho rolovat stránkou dolů a bohužel při té příležitosti mizí i samotná navigace. Vhodné členění textu dle jednotlivých podkapitol bych uvítala například v sekci Penzijní plán a Statut, informace by byla okamžitě přehlednější a lépe čitelná.

Obtížně se také orientuje v nepřehledné tabulce pracovišť Komerční banky v České republice. Interaktivní mapa sice uživatele přesměruje na příslušné místo v tabulce, nicméně ta je neuspořádaná, jednotlivé řádky splývají mezi sebou, stejně tak sloupce. V této sekci velmi postrádám možnost jakéhokoli hledání, ať fulltextového nebo výběru z přednastavených položek. Zapracování takovéto komponenty je otázkou několika málo dní a uživatelé by jistě přivítali možnost jednoduše si vyhledat nejbližší pobočku banky v místě bydliště.

V celkovém kontextu je však prezentace Penzijního fondu Komerční banky na velmi vysoké úrovni. Neobtěžuje uživatele žádnými hejblátky a běhajícími texty a nabízí přehledně a jasně strukturovanou informaci.

Technické hodnocení
Doba testování:od 25. 7. 2001 14:09:01
do 25. 7. 2001 14:10:44
Počet testovaných odkazů:154
Nefunkční odkazy (interní): 2
Nefunkční odkazy (externí):0
Nefunkční záložky:0
Příliš objemné stránky (> 50 kB):14
Chybějící atributy:26
Stránky starší 180 dní:6
Stránky bez nadpisu:0

Překvapením je zobrazení výroční zprávy do externího okna. Výroční zpráva je pojata jako více méně samostatná prezentace s vlastním členěním zobrazovaných informací a s vlastní použitou grafikou.

Technické hodnocení již jen pozitivně uzavírá celé hodnocení. Drobné chyby nalezené v prezentaci nejsou závažnějšího charakteru a jsou naštěstí snadno odstranitelné. Jedná se například o nefunkční tlačítko Zpět ve výsledcích hospodaření společnosti. Stejně tak objemnější stránky nedosahují hodnot, kterých dosahovaly u některých předchozích zkoumaných prezentací. Velikost okolo 100 kb není rozhodně nijak dramatická a uživatelé pravděpodobně ani nepocítí jakékoli problémy s natahováním stránek. Stejně tak jako já jsem neměla žádné problémy s jejich načítáním. Příjemnou informací na závěr budiž to, že prezentace bez problémů zobrazitelná i v Netscape Navigatoru.


Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDVIPJMJ VLaVLu VSMVJVíPVJVy průměr
informační hodnota-4 31,5-3,5--2 4222,75
grafika- 42,5 2-3,5-- 3223,5 2,81
celkový dojem- 43 1,5-3,5- -2,5 4243,06
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; VI - Vladimír Iliev, iStrategie.cz; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; MV - Milan Vacík, Ami Communications; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

Pokud jste navštívili stránky Penzijního fondu Komerční banky - jak se vám líbily, co jste na nich našli? Napište nám své zkušenosti a názory.

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 7. 2001 14:30

Udeřil jste na hlavičku. Také si myslím, že by webové stránky členů finanční skupiny měly respektovat jednotný design. Netvrdím, že musí vypadat všechny stejně, ale koncepčně i vizuálně by mělo být zřejmé, že ty firmy mají něco společného. To se však Komerční bance moc nedaří. (Ono se to ale, "naštěstí" pro ni, nedaří i jiným finančním skupinám.)

Zobrazit celé vlákno

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

27. 7. 2001 9:48, TGP

Dalším důvodem je i to, že slečna Pecharová hodnotí především technickou stránku věci, zatímco porotci se obvykle věnují obsahu a grafice. Proto ten občas rozdílný pohled.

Zobrazit celé vlákno

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (8 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Fio vydává dluhopisy s pětiprocentním výnosem

2. 12. 2021 | Jiří Hovorka | 15 komentářů

Fio vydává dluhopisy s pětiprocentním výnosem

Fio banka začne zhruba od poloviny prosince nabízet své dluhopisy s pětiprocentním ročním výnosem. Budou šestileté, tedy se splatností v prosinci 2027.

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

30. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Pozor na investiční tokeny. Nedejte na reklamu, varuje úřad

Ministerstvo financí varuje před takzvanými investičními tokeny.

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

18. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Investice s pákou. CFD mohou znásobit zisk i ztrátu

V dalším díle investičního seriálu se dostáváme k rizikovým spekulacím pro zkušené. Vysvětlíme, proč většina lidí při sázkách na krátké trendy prodělává. A ukážeme, kdy se hodí využít... celý článek

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

16. 11. 2021 | redakce Peníze.CZ

ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV je retail park Gatterederstraße ve Vídni. Nemovitost v hodnotě 400 milionu koupil fond od rakouského privátního... celý článek

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

12. 11. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Akcie společnosti Fixed.zone, která vstoupila v pondělí na trh Start pražské burzy, posílily během prvního týdne o 225 %. Jde o rekordní růst kurzu, říká Marie Mühlhoferová z tiskového... celý článek

Partners Financial Services
Nadílka

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.