Bank Austria Creditanstalt: Nepoučitelní

Bank Austria Creditanstalt: Nepoučitelní
Dramatické finále bankovního kola. Podle autorky seriálu webových hodnocení rakouská banka nedokázala porazit svého německého rivala. Porota serveru Peníze.CZ je ale opačného názoru...

Poslední z hodnocených bank nevyužila příležitosti sesadit z dočasného trůnu HypoVereinsbank.

Nedodržení základních grafických postupů a necitlivost ke grafickému vnímání návštěvníka. Nenaplnění základní myšlenky internetové prezentace. To jsou hlavní nedostatky poslední testované www stránky. Naproti tomu poměrně dobrá technická úroveň stránek bohužel nepomáhá zvyšovat kvalitu webu do té míry, aby se stal pro uživatele zajímavým a snadno použitelným.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, investiční společnosti, stavební spořitelny...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová ze společnosti imProve, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.

Na první pohled obsahují stránky Bank Austria Creditanstalt malý objem využitelných informací, které jsou nepřehledně a poněkud chaoticky uspořádány. Při bližším prozkoumání objevíte sice ledacos zajímavého, ale vnořeného do hlubin webu. Což není pastí jen těchto, ale mnoha jiných stránek. Může se tedy stát, že na hledané informace vůbec nenarazíte.

Jednoduché nebo rozšířené vyhledávání nelze provádět v celé prezentaci, což je velmi nepříjemné. Chybí přehledná informace o nabízených produktech. Za výrazný nedostatek považuji skutečnost, že v prezentaci nelze jednoduše nalézt informace o dalších stránkách produktů nabízených společností Bank Austria Creditanstalt jako jsou majordomus.cz, maxim-karta.cz nebo nonstopkonto.cz. Bohužel ani tyto prezentace nijak výrazně nevybočují z charakteristiky mateřského webu.

Přehlednost, lépe řečeno nepřehlednost, webu završuje grafická nesourodost a celková nekompaktnost, jakou stránky působí. Dobrou základní koncepci stránek pak narušuje jak po grafické, tak po funkční stránce jinak řešené menu v dalších úrovních webu.

Značně rušivým dojmem působí také jiné grafické zpracování úrovní rozbalovacích menu a jeho špatné načítání. Celkově realizace menu v prezentaci působí velmi amatérským dojmem. Ke zvýšení kvality těchto stránek by jistě pomohla výrazná změna grafického designu.

Technické hodnocení
Doba testování:od 11. 4. 2001 10:46:18
do 11. 4. 2001 11:29:43
Počet testovaných odkazů:728
Nefunkční odkazy (interní): 1
Nefunkční odkazy (externí):1
Nefunkční záložky:1
Příliš objemné stránky (> 50 kB):49
Chybějící atributy:111
Stránky starší 180 dní:141
Stránky bez nadpisu:366
Vysvětlení:
Celkem jen dva odkazy nevedou nikam. Příliš objemné stránky a chybějící atributy ve stránkách zase prodlužují načítání stránek.

Technické problémy jsou způsobeny převážně chybějícími atributy u objektů a popisky stran, prezentace je jinak poměrně kvalitní. Velkým technickým nedostatkem je opětovně použití framů (rozdělení stránky do vzájemně souvisejících oblastí). Samo jejich použití přináší pro uživatele i správce spoustu problémů, například nemožnost tisku jedné části oblasti obrazovky a nebo nemožnost použití robotů vyhledávačů pro indexaci stránek.

Přečtěte si hodnocení ČSOB, Komerční banky, České spořitelny a HypoVereinsbank.

Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDDGPJMJ VLaVLuVS JVíPVJVy průměr
informační hodnota2- 2,51,52--- 2211,5 1,81
grafika2-2 2,52--- 2431,5 2,38
celkový dojem3-2 22---2 411,5 1,93
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; DG - David Gladiš, Ami Communications; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; MŠ - Markéta Škodová, Strategie; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi.

Za týden přineseme souhrnné vyhodnocení prvního kola soutěže o nejlepší web finančního sektoru.

Surfovali jste někdy webem Bank Austria Creditanstalt, nebo dokonce tyto stránky používáte pravidelně? Líbí se vám? Pomohly vám v něčem? Napište nám své názory.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 22 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 4. 2001 9:42

Tak jsou asi přeci jen poučitelní ...

Zobrazit celé vlákno

+34
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (22 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.