Místo půstu růst

Místo půstu růst
Půst, který tradičně předchází velikonočním svátkům, pro akcie letos evidentně neplatil. Naopak, akciové fondy zaznamenaly minulý týden velmi slušný růst kurzů a majetku pod správou.

Více než sedmiprocentního růstu dosáhl v uplynulém týdnu nejúspěšnější fond – Eurotrend Spořitelní investiční (OFSISEUR). Podobně výrazně rostly i ostatní akciové fondy. Mezi Top 10 fondů s největší výkonností tentokrát jiné než akciové fondy nenajdete, ostatně podívejte se sami.

Tabulce týdenních propadů dominují fondy dluhopisové. Již z toho vyplývá, že ztráty se nepočítají v celých procentech, ale jen v desetinách procenta. Mezi "ztrátami týdne" najdete sourozence Spořitelní investiční - Sporobond (OFSISSPB) (-0,47 procenta) a Bondinvest (OFSISBON) (-0,42 procenta), Citicorp dluhopisů (OFCITDL) i IPB dluhopisový. Své zástupce "vyslali" též správci smíšených fondů – Růstového PKIS (profil, názory), hned dva reprezentanty mají investAGe (profil, názory) a Akro (profil, názory).
Pátek třináctého, kombinace mnohými považovaná za nešťastnou, si vybrala svou daň i na databázích Unie investičních společností. Dvacetiprocentní týdenní propad kurzu Union peněžní trh (profil, názory) je nesmyslem. Jelikož jsou však naše databáze napájeny daty z UNIS ČR, nelze se divit, a doufám, že ani míti nám za zlé, že údaj obsahuje i naše tabulka fondů s největšími týdenními ztrátami .

Na čelo čistých prodejů se šestačtyřiceti miliony korun nových investic se propracoval IKS peněžní trh (profil, názory), následovaný s těsným odstupem šesti set milionů podobně zaměřeným Sporoinvestem (OFSISSPI). Třetí příčku obsadil IKS Dluhopisový (profil, názory) a čtvrtou IPB dluhopisový (profil, názory). Podívejte se, které další fondy prodaly minulý týden nejvíce nových podílových listů (čisté prodeje).

Celkově spravují v polovině dubna české fondy o 95,7 milionu korun více, než o týden dříve. Na bilanci se kladnými týdenními čísly podílejí fondy peněžního trhu (+99,1 milionu korun), dluhopisové (+63 milionu korun) a akciové (+20 milionů korun). Proti nim šly fondy smíšené (-78 milionů korun) a fondy fondů (-9 milionů korun), jmenovitě to byl IPB restituční (profil, názory), IKS Globální (profil, názory) a IPB fond fondů (profil, názory). Které další fondy investoři nejvíce opouštěli, najdete tady.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů

Myslíte, že bude růst akcií a akciových fondů pokračovat? Nebo se jedná jen o jeden z mnoha výkyvů při hledání dna? Jak byste načasovali svou investici do akciových fondů? Nakoupili byste teď? Pokud ne, tak kdy? Nebo byste investici rozložili? Napište nám! Těšíme se na vaše názory!

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 12 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 4. 2001 16:34, Baronlempl

Podle mého názoru (investor, který nikdy nepodlehne chyméře, že dlouhodobá investice je výnosnější než průběžné spekulace) je potřeba v následujících 6 měsících se svézt na vlnkách indexových fondů. Od přelomu roku bude podle mého názoru již možné se krásně vozit na jednotlivých vycukaných akciích. Na našem trhu nyní zcela jednoznačně nákup Českých radiokomunikací kolem 620,-Kč/kus. O rozhodném dni pro výplatu dividendy totiž rozhodne valná hromada. Těm co nyní prodávají: zcela reálně mohou přijít o dividendu.

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

17. 4. 2001 13:48, TGP

Kdo se dnes vyhýbá akciím, dělá velkou chybu a okrádá sebe i svou rodinu.

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (12 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.