Komerční banka má internetové bankovnictví

Komerční banka má internetové bankovnictví
Zatímco významné světové banky, naposledy ABN Amro Bank, ustupují od záměru vybudovat internetové banky, v ČR je situace opačná. Jen během dubna se chystají do ringu vstoupit tři banky. První z nich – Komerční banka – své internetové bankovnictví spustila hned počátkem měsíce.

Sedmdesát devět korun měsíčně bude stát nepodnikatele měsíčně internet banking Komerční banky (profil, názory). Podnikatelé zaplatí ještě podstatně více – plných 245 korun měsíčně. Jedná se jen o poplatek za službu, k tomu musíte připočítat ještě poplatek za vedení samotného účtu. Podnikatele tak účet s internet bankingem přijde minimálně na tři sta korun měsíčně. Sazby jsou výrazně vyšší než u eBanky (profil, názory), která účtuje nepodnikatelům 55 korun měsíčně, podnikatelům pak 115 korun měsíčně. Šéfové Komerční banky přesto předpokládají ještě letos získání několika desítek tisíc klientů. "Do konce tohoto roku očekáváme padesát tisíc firemních klientů a dvacet tisíc účtů soukromých osob," uvedl na online tiskové konferenci člen představenstva banky Jiří Huml (zde najdete její záznam). Vývoj aplikace stál banku více než sto milionů korun.

Na nové doméně

Internetové bankovnictví spustila Komerční banka na své nové alternativní doméně www.mojebanka.cz. Po jejím načtení na návštěvníka vyskočí logo banky v jiných barvách a provedení, než byl doposud zvyklý. Stránka zatím není plně funkční, při včerejším podvečerním testování bylo třeba stránky vícenásobně načítat, ne vždy se objevily všechny údaje, nepřístupný byl průvodce certifikací. Plnou funkčnost neměla ani demoverze, postrádající navíc nápovědu. Vytknout lze i rigiditu systému pracujícího pouze s prohlížeči Microsoft Explorer verze 5,0 a vyššími.

"Mojebanka" je přes porodní bolístky zajímavou variací internetového bankovnictví. Více než uživatelskou vstřícností systému zřejmě potenciální klienty osloví zázemím mateřské banky. "Mojebanka" integruje všechny hlavní bankovní služby. Jejím prostřednictvím lze provádět veškeré transakce, zobrazovat historii všech vašich účtů, nebo nastavovat jejich parametry. V druhém pololetí by jejím prostřednictvím mělo jít obsluhovat i produkty dceřiných společností, především nakupovat a prodávat podílové listy fondů IKS KB (profil, názory).

Uskutečnění transakce v rámci Komerční banky přijde na 1,90 Kč, úhrada do jiného ústavu stojí o dvě koruny více.

Přečtěte si záznam z online tiskové konference s managementem banky.

Podívejte se na to, jak dopadl web Komerční banky v redakčním hodnocení.

Líbí se vám internetové bankovnictví Komerční banky? Myslíte, že internet banking Komerční banky bude mít na konci roku sedmdesát tisíc klientů? Je správné službu spouštět před privatizací? Napište nám své názory.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-32
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 23 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 4. 2001 7:44

Opet krok spatnym smerem jako u KB Best. Jako by se predhaneli o vymysleni co nejvice odpuzujiciho (=uzivatelsky neprivetiveho) produktu. Velka vetsina uzivatelu by asi dala prednost offline praci a komunikaci prostrednictvim e-mailem pomoci sifrovaneho souboru. Souborem, ktery by banka poslala v pripade pohybu na uctu s vypisem pohybu a klient dle sve potreby by zaslal dispozicni prikazy na adresu KB.
In line system jen v pripade specialnich pozadavku (trvale prikazy, vypisy pohybu na uctu za urcitou dobu apod.) Tento system se asi brzo stane nepruchodnym jako KB Best. Napr. z onech 70tis. klientu si rano mezi
7 a 8 hod. bude chtit zjistit stav sveho uctu 80%. Bude to system stihat, kdyz jeho reakce v soucasnosti je jiz hodne pomala a hodne chybova a to obsluhuje par nahodnych zvedavcu). Asi nikoli. "Odbornici" v KB
by mozna meli formou anket a pruzkumu zjistovat skutecne potreby a predstavy klientu a nikoli vnucovat svou predstavu toho nej nej reseni. V tomto pripade vubec nevzali v potaz, ze vetsina uzivatelu inetu ma dialup pripojeni (nebo se opet chteji zamerit jen na velke podniky s pevnym pripojenim ??)

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 4. 2001 14:24, JirkaZ

Ale jistě. Je to problém bezpečnosti - deklarovanému zabezpečení moc nevěřím. Pramení to hlavně z toho, že mám osobní zkušenost, kdy se mi podařilo i bez certifikátu odeslat peníze z vlastního účtu a bance to navíc bylo jedno. Druhá věc je rychlost (počet položek je ve stovkách a tisících měsíčně)- nejen internetu a bankovního serveru(vyzkoušel jsem v jednom případě demoverzi-dost pomalé), ale zpracování v účetním systému firmy. Proto se mi víc zamlouvá přenos dávkového souboru po modemu - náklady téměř stejné, zabezpečení i rychlost zpracování vyšší-nezávisí na počtu položek.

Zobrazit celé vlákno

-11
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (23 komentářů) příspěvků.
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

27. 2. 2024 | Jan Traxler

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

Většina retailových nemovitostních fondů loni vydělala kolem pěti až sedmi procent. Nejvyšší zhodnocení zaznamenal Mint I. rezidenční fond, ukazuje porovnání.

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

24. 2. 2024 | Tomáš Krause

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

Evropská centrální banka si zkusila kopnout do bitcoinu. Asi jako když se mladistvý intelektuál pokusí nakopnout merunu. Spočítáno: 51% útok na bitcoin se nemůže vyplatit. Nigérie a... celý článek

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

21. 2. 2024 | Hynek Just | 2 komentáře

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

Když za mnou přijde třicetiletý člověk, že si chce založit DIP, doporučím mu akciové fondy. Při takhle dlouhém horizontu se riziko vyplácí. Pokud si bude každý měsíc odkládat čtyři... celý článek

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

20. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

Strach z podvodu a ze ztráty peněz jsou nejčastějšími důvody, proč Češi neinvestují. Až za nimi je nedostatek peněz. Ukázal to průzkum agentury Perfect Crowd na reprezentativním vzorku... celý článek

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

17. 2. 2024 | Tomáš Krause | 1 komentář

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

Cena bitcoinu letí pořád výš, zkrachovalá Genesis smí prodat aktiva za miliardy, solana a BNB se perou o pozici tržní čtyřky. Únosci počítačů vydělali loni miliardu dolarů v kryptu... celý článek

Partners Financial Services