Hello bank spouští vlastní bankomaty. Chystá je i Equa

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 3. 10. 2019 | 4 komentáře
Mladší banky chtějí ušetřit. Vysoké poplatky za výběr z cizích bankomatů zatím klientům dotují.
Hello bank spouští vlastní bankomaty. Chystá je i Equa

Nízkonákladová Hello bank zprovoznila letos v červnu svůj první bankomat, během léta přidala dalších pět.

K dispozici jsou v pražské, brněnské a ostravské pobočce, v prodejně Alza v pražských Holešovicích, v Baumaxu na pražském Bohdalci a v Obchodním domě Zlín.

„Do konce letošního roku jich plánujeme mít celkem osm až deset,“ upřesnila webu Peníze.cz mluvčí Hello bank Gabriela Pithartová. Přesnější plán dalšího rozvoje bankomatů neuvádí, podle reakcí banky na sociálních sítích se mají postupně rozšířit do všech větších měst. 

Bankomatová síť vzniká ve spolupráci s polskou společností IT Card, která je partnerem BNP Paribas (vlastníka Hello bank) i v jiných zemích. Používá také značku Planet Cash.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

O zprovoznění bankomatů mluvili zástupci Hello bank už loni v březnu, do konce roku 2018 jich mělo fungovat padesát a v roce 2020 třikrát tolik.

Anketa

Jak často si vybíráte z bankomatu?

„Zpoždění bylo způsobeno prodloužením licenčních a procesních kroků nutných ke spuštění bankomatové sítě,“ říká k tomu teď Pithartová.

Přístroje jsou sice bezkontaktní, ale fungují jenom jako bankomaty – nelze přes ně tedy vkládat peníze. Právě možnost vkladu hotovosti některým klientům podle ohlasů chybí, protože zatím můžou využívat jenom převod z účtu.

„O zavedení vkladomatů uvažujeme,“ říká mluvčí bez bližších podrobností.

Ani po zprovoznění bankomatů by klienti neměli přijít o možnost tří bezplatných výběrů z jiných bankomatů za měsíc (každý další je za 30 korun). „Změnu poplatkové politiky v této fázi neplánujeme,“ potvrzuje mluvčí.

Hello bank se nechystá otevírat další klasické pobočky. Zůstane tak u dosavadních tří – na pražském Smíchově, v brněnském Paláci Kobližná a v ostravské Nové Karolině. Kromě toho má kiosky ve čtyřech obchodních domech Ikea (Zličín, Černý Most, Brno, Ostrava) nebo v obchodním centru Frýda ve Frýdku-Místku. 

„Chceme více využívat síť našich obchodních partnerů,“ říká k tomu Pithartová.

Hello bank funguje na českém trhu od podzimu 2017, kdy se přeměnila z úvěrové společnosti Cetelem. Dál se zaměřuje hlavně na spotřebitelské úvěry a kreditní karty, nabízí i běžný účet bez poplatků (s úrokem 0,6 % do 100 tisíc korun) a dlouhodobě jeden z nejlepších spořicích účtů na trhu (s úrokem 1,5 % do 300 tisíc korun).

Vlastní síť vkladomatů chce letos spustit i Equa bank, také ona nabírá zpoždění. Místo původně plánovaného července teď mluví o podzimu. „V závěru jejich testování se objevilo pár much,“ odpovídá banka klientům na Twitteru. Vlastní síť původně plánovala už v roce 2013.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

bankomaty, banky, Hello bank

A tohle už jste četli?

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

Raiffeisenbank od Nového roku změní sazebník poplatků a obchodní podmínky. Týká se to hlavně účtů převedených z Equa bank, kterou předloni koupila. Některé změny se dotknou i účtů sjednaných... celý článek

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

Kompletní údaje k platebním kartám už umí ukázat i mobilní aplikace Smart Banking od UniCredit Bank. Klienti si mohou nechat zobrazit celé číslo karty, datum expirace i její CVV/CVC... celý článek

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

17. 10. 2023 | Petr Kučera

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

Lidé, kteří zatím nejsou klienty mBank a nově si u ní založí běžný účet mKonto, dostanou odměnu až 2000 korun. Akce potrvá do poloviny prosince.

Partners Financial Services