Hello bank spouští vlastní bankomaty. Chystá je i Equa

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 3. 10. 2019 | 4 komentáře
Mladší banky chtějí ušetřit. Vysoké poplatky za výběr z cizích bankomatů zatím klientům dotují.
Hello bank spouští vlastní bankomaty. Chystá je i Equa

Nízkonákladová Hello bank zprovoznila letos v červnu svůj první bankomat, během léta přidala dalších pět.

K dispozici jsou v pražské, brněnské a ostravské pobočce, v prodejně Alza v pražských Holešovicích, v Baumaxu na pražském Bohdalci a v Obchodním domě Zlín.

„Do konce letošního roku jich plánujeme mít celkem osm až deset,“ upřesnila webu Peníze.cz mluvčí Hello bank Gabriela Pithartová. Přesnější plán dalšího rozvoje bankomatů neuvádí, podle reakcí banky na sociálních sítích se mají postupně rozšířit do všech větších měst. 

Bankomatová síť vzniká ve spolupráci s polskou společností IT Card, která je partnerem BNP Paribas (vlastníka Hello bank) i v jiných zemích. Používá také značku Planet Cash.

O zprovoznění bankomatů mluvili zástupci Hello bank už loni v březnu, do konce roku 2018 jich mělo fungovat padesát a v roce 2020 třikrát tolik.

Anketa

Jak často si vybíráte z bankomatu?

„Zpoždění bylo způsobeno prodloužením licenčních a procesních kroků nutných ke spuštění bankomatové sítě,“ říká k tomu teď Pithartová.

Přístroje jsou sice bezkontaktní, ale fungují jenom jako bankomaty – nelze přes ně tedy vkládat peníze. Právě možnost vkladu hotovosti některým klientům podle ohlasů chybí, protože zatím můžou využívat jenom převod z účtu.

„O zavedení vkladomatů uvažujeme,“ říká mluvčí bez bližších podrobností.

Ani po zprovoznění bankomatů by klienti neměli přijít o možnost tří bezplatných výběrů z jiných bankomatů za měsíc (každý další je za 30 korun). „Změnu poplatkové politiky v této fázi neplánujeme,“ potvrzuje mluvčí.

Hello bank se nechystá otevírat další klasické pobočky. Zůstane tak u dosavadních tří – na pražském Smíchově, v brněnském Paláci Kobližná a v ostravské Nové Karolině. Kromě toho má kiosky ve čtyřech obchodních domech Ikea (Zličín, Černý Most, Brno, Ostrava) nebo v obchodním centru Frýda ve Frýdku-Místku. 

„Chceme více využívat síť našich obchodních partnerů,“ říká k tomu Pithartová.

Hello bank funguje na českém trhu od podzimu 2017, kdy se přeměnila z úvěrové společnosti Cetelem. Dál se zaměřuje hlavně na spotřebitelské úvěry a kreditní karty, nabízí i běžný účet bez poplatků (s úrokem 0,6 % do 100 tisíc korun) a dlouhodobě jeden z nejlepších spořicích účtů na trhu (s úrokem 1,5 % do 300 tisíc korun).

Vlastní síť vkladomatů chce letos spustit i Equa bank, také ona nabírá zpoždění. Místo původně plánovaného července teď mluví o podzimu. „V závěru jejich testování se objevilo pár much,“ odpovídá banka klientům na Twitteru. Vlastní síť původně plánovala už v roce 2013.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

bankomaty, banky, Hello bank

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

13. 6. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

Klienti mBank mohou snadno zjistit, které nákupy zaplatili kartou uloženou u obchodníka. V mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví nově najdou filtr „Karta uložená u obchodníka“.... celý článek

Jeden bankomat pro všechny. KB tlačí konkurenty ke sdílení

6. 6. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Jeden bankomat pro všechny. KB tlačí konkurenty ke sdílení

Komerční banka spustila kampaň za sdílení bankomatových sítí. Pomohlo by to klientům i samotným bankám, říká. Jak na to reaguje konkurence?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.