Vkladomaty Equa mají zpoždění. Spustíme je brzo, slibuje banka

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 9. 2019 08:30
Vkladomaty Equa mají zpoždění. Spustíme je brzo, slibuje banka

Equa bank zatím nezprovoznila pro klienty ani jeden z vkladomatů, jejichž spuštění plánovala na letošní červenec. Na sociálních sítích připouští, že můžou začít fungovat až na podzim.

„V závěru jejich testování se objevilo pár much, musíme je ještě vychytat před umístěním strojů na pobočky. Chceme nabízet jen ty nejlepší služby, proto vás prosíme o trpělivost,“ odpověděla banka na Twitteru jednomu z uživatelů ve druhé polovině srpna. V tomto týdnu zmiňuje jejich instalaci „ještě na podzim“.

Equa bank mluvila o zavedení vkladomatů už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. Znovu se jimi pochlubila na začátku letošního dubna. „První zprovozníme v průběhu května na centrále v Karlíně. Dalších patnáct kusů pak instalujeme během července na nejvytíženějších pobočkách a napříč republikou,“ řekl tehdy Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu retailového bankovnictví. Stejný harmonogram popisovala banka i v prezentaci pro média, později začala mluvit obecně o létě.

Jaká je situace teď? „V tuto chvíli postupně zprovozňujeme vkladomat na centrále, slouží zatím ale jen našim zaměstnancům. V říjnu pak spustíme vkladomaty pro veřejnost,“ říká mluvčí banky Markéta Dvořáčková. 

„Problémy byly především v koordinaci více dodavatelů. Bylo to složitější, než jsme čekali, každý dodavatel měl jiné termíny a tím se to posunulo. Doufali jsme v rychlejší spád, ale bohužel každý má své předpisy, pravidla, termíny a tak dál,“ vysvětluje mluvčí.

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Od svého startu fungují všechny pobočky Equa bank bezhotovostně, takže v nich nelze vybírat ani ukládat peníze. Equa nemá vlastní bankomaty, ale umožňuje bezplatné výběry u všech ostatních v Česku, a to bez omezení. Kdo potřebuje vložit hotovost, může to udělat u České pošty – což sice přijde na víc než 40 korun, ale Equa mu pak proplatí jeden vklad v měsíci.

Právě proto, aby nemusela platit poště a konkurenčním bankám, nakoupila vlastní vkladomaty. V dubnu uvedla, že jde moderní recyklační vkladomaty, které dokážou stejné bankovky přijímat a současně i vydávat. „Většina ostatních v Česku funguje tak, že vložené bankovky se hromadí v jednom zásobníku, který pak musí obsluha vyměnit a osobně zkontrolovat, zatímco pro výběry se používá jiný zásobník, vysvětlil Jakub Pavel,“ ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Equa využije technologii, která umí vložené bankovky sama ověřit, takže je pak může rovnou zase vydávat. Už na jaře 2017 oznámila – jako první v Česku – instalaci „recyklačních vkladomatů“ mBank. Equa teď v nich ale jako jediná z bank dokáže přijímat nejenom koruny, ale i eura nebo dolary.

Jakub Pavel v dubnu ujistil, že Equa i po instalaci vkladomatů zachová bezplatné výběry ze všech bankomatů v Česku.

Nejvíc vkladomatů má teď Komerční banka, hodně jich provozují také Česká spořitelna, ČSOB, Moneta, Air Bank, UniCredit, Raiffeisenbank či mBank. Celkem už jich v Česku funguje kolem tisícovky.


Už jste to četli?

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

bankomaty, banky, Equa bank, vkladomaty

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

17. 9. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

Vysvětlíme vám, kdy se tahle služba může hodit, proč o ni Češi nemají zájem a na co si dát pozor.

Startuje nová platební brána pro e-shopy

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Startuje nová platební brána pro e-shopy

Společnost Shoptet, největší český poskytovatel platformy pro e-shopy, spouští vlastní platební bránu Shoptet Pay. Stává se tak konkurencí pro dosavadní brány ČSOB, GoPay, PayU, Comgate... celý článek

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

Levnější než karty. Využije okamžité platby víc obchodů?

17. 8. 2021 | Petr Kučera | 8 komentářů

Levnější než karty. Využije okamžité platby víc obchodů?

Ani dva a půl roku poté, co první banky v Česku spustily okamžité platby, nevyužili podnikatelé naplno jejich potenciál. Jsou přitom pro ně levnější alternativou, jak zákazníkům umožnit... celý článek

Moneta mění ceník. Co vylepší a kdo si připlatí

16. 8. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Moneta mění ceník. Co vylepší a kdo si připlatí

Hlavní novinky od listopadu: K účtu dostanete i druhou kartu zdarma. Skončí minimální zůstatek, který blokoval 200 korun. Výběry ze všech bankomatů budou bez poplatku i u dětských účtů.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.