Vkladomaty Equa mají zpoždění. Spustíme je brzo, slibuje banka

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 9. 2019
Vkladomaty Equa mají zpoždění. Spustíme je brzo, slibuje banka

Equa bank zatím nezprovoznila pro klienty ani jeden z vkladomatů, jejichž spuštění plánovala na letošní červenec. Na sociálních sítích připouští, že můžou začít fungovat až na podzim.

„V závěru jejich testování se objevilo pár much, musíme je ještě vychytat před umístěním strojů na pobočky. Chceme nabízet jen ty nejlepší služby, proto vás prosíme o trpělivost,“ odpověděla banka na Twitteru jednomu z uživatelů ve druhé polovině srpna. V tomto týdnu zmiňuje jejich instalaci „ještě na podzim“.

Equa bank mluvila o zavedení vkladomatů už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. Znovu se jimi pochlubila na začátku letošního dubna. „První zprovozníme v průběhu května na centrále v Karlíně. Dalších patnáct kusů pak instalujeme během července na nejvytíženějších pobočkách a napříč republikou,“ řekl tehdy Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu retailového bankovnictví. Stejný harmonogram popisovala banka i v prezentaci pro média, později začala mluvit obecně o létě.

Jaká je situace teď? „V tuto chvíli postupně zprovozňujeme vkladomat na centrále, slouží zatím ale jen našim zaměstnancům. V říjnu pak spustíme vkladomaty pro veřejnost,“ říká mluvčí banky Markéta Dvořáčková. 

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Problémy byly především v koordinaci více dodavatelů. Bylo to složitější, než jsme čekali, každý dodavatel měl jiné termíny a tím se to posunulo. Doufali jsme v rychlejší spád, ale bohužel každý má své předpisy, pravidla, termíny a tak dál,“ vysvětluje mluvčí.

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Od svého startu fungují všechny pobočky Equa bank bezhotovostně, takže v nich nelze vybírat ani ukládat peníze. Equa nemá vlastní bankomaty, ale umožňuje bezplatné výběry u všech ostatních v Česku, a to bez omezení. Kdo potřebuje vložit hotovost, může to udělat u České pošty – což sice přijde na víc než 40 korun, ale Equa mu pak proplatí jeden vklad v měsíci.

Právě proto, aby nemusela platit poště a konkurenčním bankám, nakoupila vlastní vkladomaty. V dubnu uvedla, že jde moderní recyklační vkladomaty, které dokážou stejné bankovky přijímat a současně i vydávat. „Většina ostatních v Česku funguje tak, že vložené bankovky se hromadí v jednom zásobníku, který pak musí obsluha vyměnit a osobně zkontrolovat, zatímco pro výběry se používá jiný zásobník, vysvětlil Jakub Pavel,“ ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Equa využije technologii, která umí vložené bankovky sama ověřit, takže je pak může rovnou zase vydávat. Už na jaře 2017 oznámila – jako první v Česku – instalaci „recyklačních vkladomatů“ mBank. Equa teď v nich ale jako jediná z bank dokáže přijímat nejenom koruny, ale i eura nebo dolary.

Jakub Pavel v dubnu ujistil, že Equa i po instalaci vkladomatů zachová bezplatné výběry ze všech bankomatů v Česku.

Nejvíc vkladomatů má teď Komerční banka, hodně jich provozují také Česká spořitelna, ČSOB, Moneta, Air Bank, UniCredit, Raiffeisenbank či mBank. Celkem už jich v Česku funguje kolem tisícovky.


Už jste to četli?

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

bankomaty, banky, Equa bank, vkladomaty

A tohle už jste četli?

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

Raiffeisenbank od Nového roku změní sazebník poplatků a obchodní podmínky. Týká se to hlavně účtů převedených z Equa bank, kterou předloni koupila. Některé změny se dotknou i účtů sjednaných... celý článek

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

Kompletní údaje k platebním kartám už umí ukázat i mobilní aplikace Smart Banking od UniCredit Bank. Klienti si mohou nechat zobrazit celé číslo karty, datum expirace i její CVV/CVC... celý článek

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

17. 10. 2023 | Petr Kučera

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

Lidé, kteří zatím nejsou klienty mBank a nově si u ní založí běžný účet mKonto, dostanou odměnu až 2000 korun. Akce potrvá do poloviny prosince.

Partners Financial Services