Vkladomaty Equa mají zpoždění. Spustíme je brzo, slibuje banka

| rubrika: Aktuality | 5. 9. 2019 08:30

Equa bank zatím nezprovoznila pro klienty ani jeden z vkladomatů, jejichž spuštění plánovala na letošní červenec. Na sociálních sítích připouští, že můžou začít fungovat až na podzim.

„V závěru jejich testování se objevilo pár much, musíme je ještě vychytat před umístěním strojů na pobočky. Chceme nabízet jen ty nejlepší služby, proto vás prosíme o trpělivost,“ odpověděla banka na Twitteru jednomu z uživatelů ve druhé polovině srpna. V tomto týdnu zmiňuje jejich instalaci „ještě na podzim“.

Equa bank mluvila o zavedení vkladomatů už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. Znovu se jimi pochlubila na začátku letošního dubna. „První zprovozníme v průběhu května na centrále v Karlíně. Dalších patnáct kusů pak instalujeme během července na nejvytíženějších pobočkách a napříč republikou,“ řekl tehdy Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu retailového bankovnictví. Stejný harmonogram popisovala banka i v prezentaci pro média, později začala mluvit obecně o létě.

Jaká je situace teď? „V tuto chvíli postupně zprovozňujeme vkladomat na centrále, slouží zatím ale jen našim zaměstnancům. V říjnu pak spustíme vkladomaty pro veřejnost,“ říká mluvčí banky Markéta Dvořáčková. 

„Problémy byly především v koordinaci více dodavatelů. Bylo to složitější, než jsme čekali, každý dodavatel měl jiné termíny a tím se to posunulo. Doufali jsme v rychlejší spád, ale bohužel každý má své předpisy, pravidla, termíny a tak dál,“ vysvětluje mluvčí.

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Od svého startu fungují všechny pobočky Equa bank bezhotovostně, takže v nich nelze vybírat ani ukládat peníze. Equa nemá vlastní bankomaty, ale umožňuje bezplatné výběry u všech ostatních v Česku, a to bez omezení. Kdo potřebuje vložit hotovost, může to udělat u České pošty – což sice přijde na víc než 40 korun, ale Equa mu pak proplatí jeden vklad v měsíci.

Právě proto, aby nemusela platit poště a konkurenčním bankám, nakoupila vlastní vkladomaty. V dubnu uvedla, že jde moderní recyklační vkladomaty, které dokážou stejné bankovky přijímat a současně i vydávat. „Většina ostatních v Česku funguje tak, že vložené bankovky se hromadí v jednom zásobníku, který pak musí obsluha vyměnit a osobně zkontrolovat, zatímco pro výběry se používá jiný zásobník, vysvětlil Jakub Pavel,“ ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Equa využije technologii, která umí vložené bankovky sama ověřit, takže je pak může rovnou zase vydávat. Už na jaře 2017 oznámila – jako první v Česku – instalaci „recyklačních vkladomatů“ mBank. Equa teď v nich ale jako jediná z bank dokáže přijímat nejenom koruny, ale i eura nebo dolary.

Jakub Pavel v dubnu ujistil, že Equa i po instalaci vkladomatů zachová bezplatné výběry ze všech bankomatů v Česku.

Nejvíc vkladomatů má teď Komerční banka, hodně jich provozují také Česká spořitelna, ČSOB, Moneta, Air Bank, UniCredit, Raiffeisenbank či mBank. Celkem už jich v Česku funguje kolem tisícovky.


Už jste to četli?

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

bankomaty, banky, Equa bank, vkladomaty

Hledá nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.