Karta ze zlata od Creditas získala světovou cenu za nejlepší inovaci

| rubrika: Aktuality | 14. 5. 2019 15:40

Karta MasterCard Real Gold od české Banky Creditas získala vyhrála kategorii Unikátní inovace v soutěži Élan Awards. Tu pravidelně pořádá Mezinárodní asociace výrobců karet (ICMA), letošní se vyhlašovala v Orlandu na Floridě.

„Když jsme přemýšleli, jaká by měla být naše nejexkluzivnější karta pro VIP klienty, chtěli jsme, aby byla opravdu výjimečná. MasterCard Real Gold, která je vyrobená z opravdového zlata v limitované edici 100 kusů, to skutečně splňuje a cena od ICMA potvrzuje její výjimečnost na světové úrovni,“ říká Kamil Rataj, člen představenstva banky Creditas zodpovědný za IT.

Banka Creditas uvedla exkluzivní debetní kartu v červnu 2018. Jde o první takovou kartu nejen v České republice, ale v celé Evropě. K dispozici jsou ve dvou barevných variantách (zlaté a černo-zlaté), od každé bylo vyrobeno pouze 50 kusů.

Zlato tvoří skoro polovinu hmotnosti této karty, která je sedmkrát těžší než běžné platební karty. Má ryzost deset karátů, což je sice méně než čisté 24karátové zlato, ale díky tomu víc vydrží – počítá se s pětiletou životností v platebních terminálech (karta není bezkontaktní).

Výrobcem karty Real Gold je společnost Idemia. Ta spolupracovala s americkou CompoSecure, která se zaměřuje na výrobu karet z neobvyklých materiálů. Design pochází z dílny Dynamo Design.

Ke kartě získává její držitel prémiovou službu Concierge, která poskytuje nadstandardní individuální servis včetně přístupu do stovek letištních salonků po celém světě. Součástí je také exkluzivní pojištění a nadstandardní výše limitů pro platby.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.