Daňové přiznání i EET počkají. Vláda mírní i kontrolní hlášení

| rubrika: Co se děje | 16. 3. 2020 | 5 komentářů
Čas pro odevzdání daňového přiznání i samotné zaplacení daně z příjmů se v praxi prodlouží o tři měsíce.

Vláda schválila takzvaný liberační balíček opatření v oblasti daní, který navrhla ministryně financí Alena Schillerová.

Termín pro odevzdání daňového přiznání i samotné zaplacení daně z příjmů se v praxi prodlouží o tři měsíce. Stát totiž plošně promine případné sankce a poplatky týkající se případného zpoždění. 

Jde o úlevu zejména pro živnostníky a další drobné podnikatele (OSVČ) v souvislosti s krizovou situací kolem koronaviru. Tříměsíční prodloužení však může využít kdokoliv, tedy všechny fyzické i právnické osoby. Není přitom potřeba prokazovat souvislost s koronavirem.

Standardní termín pro podání přiznání zůstává 1. dubna a kdo ho dodrží, dostane včas i případný daňový přeplatek.

S námi přiznání nebolí

Skřipeček

Potřebujete vyplnit daňové přiznání? 

Rychle, spolehlivě a bezbolestně?

Máme řešení!

Vláda schválila i prominutí pokuty za nepodání kontrolního hlášení nebo přiznání k DPH, podrobnosti zveřejní během pondělí na svém webu.

Žádost o posečkání nebo splátkování daně z důvodů souvisejících s koronavirem mohou lidé a firmy podat bez obvyklého správního poplatku ve výši 400 korun.

Finanční úřady kvůli koronaviru od pondělí omezí svůj provoz včetně pokladen, ruší se i plánované výjezdy pracovníků do vybraných obcí. Finanční správa doporučuje využívat dálkové formy komunikace a platit bezhotovostně.

Ministerstvo také slibuje, že finanční a celní správa nebudou po dobu tří měsíců pokutovat podnikatele, kteří se od začátku května nestihnou nově zapojit do elektronické evidence tržeb (EET).

Schillerová tvrdí, že samotný start zbývající fáze EET odložit nelze. Ve skutečnosti ho ale lze odložit novelou zákona, kterou mohou poslanci schválit zrychleně v takzvaném stavu legislativní nouze. Stejný postup chce využít i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) při mimořádném rozšíření podmínek pro výplatu ošetřovného.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.