Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskriminace při hledání práce: realita matek malých dětí

Diskriminace při hledání práce: realita matek malých dětí
Více než polovina matek dětí do deseti let se v zaměstnání nebo při hledání práce setkalo kvůli rodičovství s diskriminací. Prokázal to průzkum, který si nechala zpracovat obecně prospěšná společnost Gender Studies.

Matky s dětmi se v práci nebo při jejím hledání cítí diskriminovány. Při návratu do zaměstnání z  mateřské či rodičovské dovolené často nenajdou u zaměstnavatele pochopení pro žádost o pružnou pracovní dobu nebo zkrácený úvazek. Sladit práci s péčí o děti je v Česku stále velký problém. Ukázal to výzkum, který na 605 matkách dětí do deseti let provedla společnost Ipsos-Tambor pro o.p.s. Gender Studies.

Výzkum prokázal, že firmy si neváží potenciálu zaměstnaných matek a sladit práci s rodinou umožňuje pouze hrstka elitních firem. Při tom existuje několik programů, které nejsou finančně náročné a zajistí zaměstnavateli větší spokojenost a loajalitu zaměstnankyň a zaměstnanců. Není třeba hned zakládat školku, je možné začít udržením kontaktu při rodičovské a mateřské dovolené. Většina zaměstnankyň uvítá nabídku školení či externí spolupráce a ty co jí odmítnou, budou alespoň potěšeny, že se o ně firma zajímá. Hlavní vzkaz zaměstnavatelům ale je: nediskriminujte!, nejen že je to nezákonné, ale vaší firmě to uškodí – zkazíte si pověst a přijdete o kvalitní zaměstnankyně.

S diskriminací v zaměstnání nebo při hledání zaměstnání kvůli svému rodičovství se podle výzkumu setkalo 54 procent žen. Sedm z deseti matek uvedlo, že se setkalo s diskriminací u někoho ve svém okolí.

Nejčastěji se ženy setkávají při přijímacích pohovorech s otázkami ohledně počtu dětí a možností jejich hlídání (63 % matek). Téměř polovina (43 %) z těch, které se cítí diskriminovány, nedostala kvůli dětem či těhotenství práci, o kterou se ucházela. Třetině žen (35 %) nepovolili zaměstnavatelé nižší než plný pracovní úvazek po návratu z mateřské či rodičovské dovolené.

Výzkum rovněž zjišťoval, jak se matky malých dětí snaží sladit práci s péčí o rodinu, a jejich zkušenosti s návratem z rodičovské a mateřské dovolené. V hledáčku výzkumníků bylo i to, jak si ženy na mateřské či rodičovské dovolené udržovaly kontakt se zaměstnavatelem. Konečným cílem bylo identifikovat ideální možnosti v oblasti sladění práce a péče o rodinu, neboli opatření, které by matky uvítaly ze strany zaměstnavatelů.

Jedna z otázek se soustředila na udržení kontaktu firem s rodiči na mateřské a rodičovské dovolené. Dotázané matky většinou odpovídaly, že udržování kontaktu mezi zaměstnavatelem a rodičem nebývá častým zvykem. Právě tento kontakt by přitom mohl rodičům pomoci nepřerušit vazbu s oborem a podle zkušeností z firemní praxe jim výrazně usnadňuje návrat do zaměstnání. Mezi možné způsoby kontaktu patří zasílání newsletteru o dění ve firmě, možnost přístupu na intranet, účast na školení či nabídka externí nárazové spolupráce. Respondentky ovšem odpověděly, že pokud je zaměstnavatel kontaktoval, jednalo se spíše o administrativní záležitosti nebo o zjištění data návratu do práce. Respondentky samy se v šedesáti procentech případů snažily svého zaměstnavatele kontaktovat, ale i tyto jejich snahy byly spíše administrativního charakteru.

Výzkum také potvrdil, že matky cítí potřebu harmonizovat práci s rodinou, mají zájem o alternativní pracovní úvazky převážně v období rodičovské dovolené a o využívání zařízení péče o děti. Zaměstnavatelé jim ovšem zpravidla nevycházejí vstříc. Často rodičům nebývají k dispozici alternativní typy úvazků a formy spolupráce, o které by stáli.

Matky by například chtěly pracovat během rodičovské dovolené (63 %). Největší motivací pro práci jsou finanční důvody (78 % matek) a potřeba nesoustředit svůj život jen kolem dětí, ale přemýšlet také o něčem jiném (50 %). Poloviční pracovní úvazek by na rodičovské dovolené chtělo 43 procent matek, 24 procent by uvítalo méně než poloviční úvazek a 44 procent by stálo o práci formou brigády. Velký zájem je v průběhu rodičovské dovolené o práci z domova či o práci z domova kombinovanou s prací v kanceláři.

Po návratu z rodičovské dovolené by velké množství matek mělo zájem využívat pružnou pracovní dobu (54 %) a práci z domova kombinovanou s prací v kanceláři (43 %). Zájem je také o poloviční úvazek (43 %). Jenže pouze 23 procent matek uvedlo, že jim zaměstnavatel umožnil pružnou pracovní dobu po návratu z mateřské a rodičovské dovolené a kolem 10 procent matek mohlo kombinovat práci v kanceláři s prací z domova.

Šest z deseti oslovených matek projevilo zájem o firemní školku nebo o zařízení péče o děti, které by s firmou spolupracovalo. Jenže provozování takového zařízení je pro firmy velmi nákladné a komplikované. Zájem rodičů může vyplývat z velkého nedostatku veřejných zařízení péče o děti. Zejména ženám se tímto nedostatkem komplikuje návrat do práce po mateřské resp. rodičovské dovolené. To naznačuje i fakt, že více než polovina matek zúčastněných ve výzkumu (53 %) uvedla jako důvod, proč nepracovalo v průběhu rodičovské dovolené, že neměly žádnou možnost hlídání dětí.

Setkali jste s diskriminací kvůli rodičovství? Podělte se o zkušenost.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+6
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 1. 2015 12:43, sisi

Měla jsem super práci, na mateřské jsem dělala u stejného zaměstnavatele na DPP, na rodičovské jsem jezdila na firmu každých 14 dní, dělala taktéž na DPP. Z koloběhu jsem nevypadla, od dítěte jsem odešla v jeho 2 letech, platím soukromou mš a zaměstnavatel mi vyšel vstříc pouze úvazkem. Dělám na 6 hodin, ale změnil mi pozici, přesunul na jiné oddělení a výplatu mám i po půlroce třetinovou co před otěhotněním. Takže sice se někam gendrově posunujeme, ale stále v rovnocennosti máme co dohánět. Chlapi jsou chlapi a ženy s dítětem jsou pro ně v jiné kategorii... šuplík "nezajímavé".

Reagovat

 

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mr. R. 28. 07. 2009 08:38)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 7. 2009 14:01

Vagina Studies

proc se radsi nezajimaji o lepsi podminky pro VSECHNY? Treba takovy vozickar/duchodce by take rad pracoval z domova po internetu - tomu presunuti telekomunikaci ze snizene sazby DPH do normalni moc nepomohlo. A nevzpominam si, ze by takovehle 'prospesne' organizace rozjely kampan proti.

Asi je ta organizace prospesna jenom tem, kdo v ni ucinkuji. Ti potom hlasaji nazor, ze majitel soukrome firmy musi nekomu platit za to, ze mu funguje deloha a vajecniky.

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

14. 9. 2016 | 10:38 | Zuza

Systém v ČR je nastaven vskutku "výborně". Za měsíc mi končí rodičovská dovolená. Zaměstnaná zatím jsem, ale zaměstnavatele mám poměrně daleko a jelikož jsem s dcerou sama, snažím se najít řešení situace v podobě zkráceného...více

20. 1. 2015 | 12:43 | sisi

Měla jsem super práci, na mateřské jsem dělala u stejného zaměstnavatele na DPP, na rodičovské jsem jezdila na firmu každých 14 dní, dělala taktéž na DPP. Z koloběhu jsem nevypadla, od dítěte jsem odešla v jeho 2 letech,...více

4. 4. 2014 | 17:25 | ZS

Tohle rozhodně nesmysly nejsou, asi jste nejspíš muž a na mateřské jste nebyl a o děti se nestaral, že ? Ale asi očividně zastáváte názor, že žena patří k plotně a k dětem... více

29. 7. 2009 | 11:38

Kdysi pracák poskytoval dotace zaměstnavatelům na neumistitelné matky. Zjistila jsem si tehdy, kolik by to bylo a udělala si výpočty pro zaměstnavatele, kolik by to, že by mne zaměstnal, stálo a kolik by ušetřil. S těmito...více

28. 7. 2009 | 14:01

Vagina Studies
proc se radsi nezajimaji o lepsi podminky pro VSECHNY? Treba takovy vozickar/duchodce by take rad pracoval z domova po internetu - tomu presunuti telekomunikaci ze snizene sazby DPH do normalni moc nepomohlo....
více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK