ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 3. 2021 13:00 | 3 komentáře
ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Zdroj: ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) se od pátku 12. března mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Změna, oznámená už loni na podzim, je součástí dlouhodobé integrace stavební spořitelny do skupiny ČSOB.

Přejmenování navazuje na dva roky starou transakci, díky níž se ČSOB stala stoprocentním vlastníkem ČMSS. Menšinový podíl – 45 % – předtím patřil Bausparkasse Schwäbisch Hall. Integraci do skupiny ČSOB teď završí právě změna jména, ale také oficiálního sídla společnosti: to se přesune z Vinohradské třídy v pražských Strašnicích do sídla skupiny ČSOB u stanice metra Radlická.

Pro klienty se v praxi nic nemění. Nemusí nikam chodit ani si něco zařizovat. Dosavadní smlouvy i platební údaje dál platí. „Veškeré smlouvy, ať už spořicí nebo úvěrové, zůstávají nadále v platnosti a není potřeba je znovu podepisovat či jakkoli upravovat. O klienty budou navíc i nadále pečovat stávající poradci,“ zdůrazňuje mluvčí ČSOB Patrik Madle.

Staré a nové logo. Zdroj: ČSOB

Skupina lidem slibuje, že díky propojení získají „ještě víc výhod“. „Naší snahou je poskytnout klientům veškeré služby spojené s bydlením pod jednou střechou. Tedy nejen spoření a úvěry ze stavebního spoření, ale i hypotéky od Hypoteční banky nebo pojištění od ČSOB Pojišťovny. Cílem integrace celé skupiny je sdílení našich kapacit, zkušeností i know-how, které nám pomohou s vytvořením přehledné a ucelené nabídky pro řešení bydlení našich klientů,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky. Skupina ČSOB podle něj plánuje zjednodušení svých produktů a sjednocení jejich podmínek.

Spolu s názvem se mění i vizuální identita společnosti: nově bude využívat logo i korporátní barvy skupiny ČSOB. Přebarví se i všechna prodejní místa ČMSS. Maskot Lišky zatím zůstává – i přesto, že skupina ČSOB začala letos v březnu využívat pro reklamu nového maskota: modrého chameleona.

Součástí integrace jsou i personální změny. Předsedou představenstva ČMSS se letos stal Jiří Feix, který zároveň zastává stejnou pozici i v Hypoteční bance. Do představenstva ČSOB Stavební spořitelny na začátku května nastoupí Vlastimil Nigrin, který je jako místopředseda představenstva Hypoteční banky zodpovědný za oblast Obchody a klienti. V ČSOB Stavební spořitelně bude rovněž jako místopředseda představenstva dohlížet na prodej stavebního spoření, financování staveb a cross-sellingový prodej. V představenstvu se stane nástupcem Jochena Maiera – ten se vrací za rodinou do Německa, kde bude nadále působit i pracovně.

ČMSS je největší stavební spořitelnou v Česku. Vznikla v roce 1993 a má zhruba 1,3 milionu klientů, což je zhruba 37% podíl na počtu všech smluv.

Podrobnosti o propojení ČSOB s Českomoravskou stavební spořitelnou, Hypoteční bankou a Poštovní spořitelnou, o přeměně poboček nebo o novém internetovém a mobilním bankovnictví jsme přinesli v rozhovoru s Janem Sadilem

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další praktické rady i aktuality! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Evropské sdružení stavebních spořitelen povede Jirák

22. 3. 2021 | Jiří Hovorka

Evropské sdružení stavebních spořitelen povede Jirák

Evropské sdružení stavebních spořitelen (EFBS) povede Pavel Jirák, zvolila ho správní rada EFBS. Členské stavební spořitelny spravují vklady ve výši 224 miliard eur (téměř 6 biliónů... celý článek

Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

16. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Modrá pyramida nabízí od tohoto týdne prémii ke stavebnímu spoření až do 2000 korun. Jde o klasickou akci stavebních spořitelen, kdy vrací zaplacený vstupní poplatek. Ten u Modré pyramidy... celý článek

Základ spoření, nebo dinosaurus na vymření? Stavebko očima expertů

12. 3. 2021 | Ondřej Tůma | 22 komentářů

Základ spoření, nebo dinosaurus na vymření? Stavebko očima expertů

Plní stavební spoření svůj původní účel? Měl by ho stát dál podporovat? Nebo je na čase tenhle spořicí a úvěrový produkt vhodně modernizovat?

Velké změny v ČSOB. Poznáte je na pobočkách i internetu

8. 3. 2021 | Olga Skalková | 5 komentářů

Velké změny v ČSOB. Poznáte je na pobočkách i internetu

Českomoravská stavební spořitelna se víc propojí s ČSOB, do skupiny se víc začlení i Hypoteční banka. Vrcholí také slučování Poštovní spořitelny s mateřskou bankou. Vidět to bude jak... celý článek

V přímém bankovnictví RB uvidíte i stavební spoření

3. 3. 2021 | Jiří Hovorka

V přímém bankovnictví RB uvidíte i stavební spoření

Klienti Raiffeisenbank si mohou od začátku března ve svém internetovém bankovnictví zobrazit přehled produktů, které mají v Raiffeisen stavební spořitelně (RSTS). V dubnu banka rozšíří... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.