ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 3. 2021 | 2 komentáře
ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Zdroj: ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) se od pátku 12. března mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Změna, oznámená už loni na podzim, je součástí dlouhodobé integrace stavební spořitelny do skupiny ČSOB.

Přejmenování navazuje na dva roky starou transakci, díky níž se ČSOB stala stoprocentním vlastníkem ČMSS. Menšinový podíl – 45 % – předtím patřil Bausparkasse Schwäbisch Hall. Integraci do skupiny ČSOB teď završí právě změna jména, ale také oficiálního sídla společnosti: to se přesune z Vinohradské třídy v pražských Strašnicích do sídla skupiny ČSOB u stanice metra Radlická.

Pro klienty se v praxi nic nemění. Nemusí nikam chodit ani si něco zařizovat. Dosavadní smlouvy i platební údaje dál platí. „Veškeré smlouvy, ať už spořicí nebo úvěrové, zůstávají nadále v platnosti a není potřeba je znovu podepisovat či jakkoli upravovat. O klienty budou navíc i nadále pečovat stávající poradci,“ zdůrazňuje mluvčí ČSOB Patrik Madle.

Staré a nové logo. Zdroj: ČSOB

Skupina lidem slibuje, že díky propojení získají „ještě víc výhod“. „Naší snahou je poskytnout klientům veškeré služby spojené s bydlením pod jednou střechou. Tedy nejen spoření a úvěry ze stavebního spoření, ale i hypotéky od Hypoteční banky nebo pojištění od ČSOB Pojišťovny. Cílem integrace celé skupiny je sdílení našich kapacit, zkušeností i know-how, které nám pomohou s vytvořením přehledné a ucelené nabídky pro řešení bydlení našich klientů,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky. Skupina ČSOB podle něj plánuje zjednodušení svých produktů a sjednocení jejich podmínek.

Spolu s názvem se mění i vizuální identita společnosti: nově bude využívat logo i korporátní barvy skupiny ČSOB. Přebarví se i všechna prodejní místa ČMSS. Maskot Lišky zatím zůstává – i přesto, že skupina ČSOB začala letos v březnu využívat pro reklamu nového maskota: modrého chameleona.

Součástí integrace jsou i personální změny. Předsedou představenstva ČMSS se letos stal Jiří Feix, který zároveň zastává stejnou pozici i v Hypoteční bance. Do představenstva ČSOB Stavební spořitelny na začátku května nastoupí Vlastimil Nigrin, který je jako místopředseda představenstva Hypoteční banky zodpovědný za oblast Obchody a klienti. V ČSOB Stavební spořitelně bude rovněž jako místopředseda představenstva dohlížet na prodej stavebního spoření, financování staveb a cross-sellingový prodej. V představenstvu se stane nástupcem Jochena Maiera – ten se vrací za rodinou do Německa, kde bude nadále působit i pracovně.

ČMSS je největší stavební spořitelnou v Česku. Vznikla v roce 1993 a má zhruba 1,3 milionu klientů, což je zhruba 37% podíl na počtu všech smluv.

Podrobnosti o propojení ČSOB s Českomoravskou stavební spořitelnou, Hypoteční bankou a Poštovní spořitelnou, o přeměně poboček nebo o novém internetovém a mobilním bankovnictví jsme přinesli v rozhovoru s Janem Sadilem

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další praktické rady i aktuality! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

4. 5. 2022 | Petr Kielar | 14 komentářů

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

Stavební spořitelny zvyšují úročení vkladů a přidávají bonusy. Zhodnocení úspor překračuje pět procent – to je téměř o dva procentní body víc než před rokem. Kdo v květnu nabízí nejvýhodnější... celý článek

Nejvyšší úrok za deset let. Stavební spoření má nového krále

24. 4. 2022 | Petr Kučera | 26 komentářů

Nejvyšší úrok za deset let. Stavební spoření má nového krále

Srovnatelný spořicí účet by musel mít úrokovou sazbu skoro 5,7 %. Na ochranu před letošní inflací to přesto nestačí.

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Tady je žebříček

7. 4. 2022 | Petr Kielar | 10 komentářů

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Tady je žebříček

Tři z pěti stavebních spořitelen mají od dubna nové sazebníky poplatků. Skončily také některé akční nabídky. Jak to zamíchalo celkovým pořadím?

Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

1. 2. 2022 | Jiří Hovorka | 36 komentářů

Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

Nejvýhodnější stavební spoření teď nabízí Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). Podmínkou je, že smlouvu sjednáte online – pak nebudete platit vstupní poplatek a navíc získáte... celý článek

Zrušit podporu stavebního spoření? Škrty očima expertů

28. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 46 komentářů

Zrušit podporu stavebního spoření? Škrty očima expertů

Čtyři miliardy ročně může státní rozpočet ušetřit, když se zruší podpora pro stavební spoření. Mělo by se to udělat?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.