ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 3. 2021 | 2 komentáře
ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Liška zůstává

Zdroj: ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) se od pátku 12. března mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Změna, oznámená už loni na podzim, je součástí dlouhodobé integrace stavební spořitelny do skupiny ČSOB.

Přejmenování navazuje na dva roky starou transakci, díky níž se ČSOB stala stoprocentním vlastníkem ČMSS. Menšinový podíl – 45 % – předtím patřil Bausparkasse Schwäbisch Hall. Integraci do skupiny ČSOB teď završí právě změna jména, ale také oficiálního sídla společnosti: to se přesune z Vinohradské třídy v pražských Strašnicích do sídla skupiny ČSOB u stanice metra Radlická.

Pro klienty se v praxi nic nemění. Nemusí nikam chodit ani si něco zařizovat. Dosavadní smlouvy i platební údaje dál platí. „Veškeré smlouvy, ať už spořicí nebo úvěrové, zůstávají nadále v platnosti a není potřeba je znovu podepisovat či jakkoli upravovat. O klienty budou navíc i nadále pečovat stávající poradci,“ zdůrazňuje mluvčí ČSOB Patrik Madle.

Staré a nové logo. Zdroj: ČSOB

Skupina lidem slibuje, že díky propojení získají „ještě víc výhod“. „Naší snahou je poskytnout klientům veškeré služby spojené s bydlením pod jednou střechou. Tedy nejen spoření a úvěry ze stavebního spoření, ale i hypotéky od Hypoteční banky nebo pojištění od ČSOB Pojišťovny. Cílem integrace celé skupiny je sdílení našich kapacit, zkušeností i know-how, které nám pomohou s vytvořením přehledné a ucelené nabídky pro řešení bydlení našich klientů,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky. Skupina ČSOB podle něj plánuje zjednodušení svých produktů a sjednocení jejich podmínek.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Spolu s názvem se mění i vizuální identita společnosti: nově bude využívat logo i korporátní barvy skupiny ČSOB. Přebarví se i všechna prodejní místa ČMSS. Maskot Lišky zatím zůstává – i přesto, že skupina ČSOB začala letos v březnu využívat pro reklamu nového maskota: modrého chameleona.

Součástí integrace jsou i personální změny. Předsedou představenstva ČMSS se letos stal Jiří Feix, který zároveň zastává stejnou pozici i v Hypoteční bance. Do představenstva ČSOB Stavební spořitelny na začátku května nastoupí Vlastimil Nigrin, který je jako místopředseda představenstva Hypoteční banky zodpovědný za oblast Obchody a klienti. V ČSOB Stavební spořitelně bude rovněž jako místopředseda představenstva dohlížet na prodej stavebního spoření, financování staveb a cross-sellingový prodej. V představenstvu se stane nástupcem Jochena Maiera – ten se vrací za rodinou do Německa, kde bude nadále působit i pracovně.

ČMSS je největší stavební spořitelnou v Česku. Vznikla v roce 1993 a má zhruba 1,3 milionu klientů, což je zhruba 37% podíl na počtu všech smluv.

Podrobnosti o propojení ČSOB s Českomoravskou stavební spořitelnou, Hypoteční bankou a Poštovní spořitelnou, o přeměně poboček nebo o novém internetovém a mobilním bankovnictví jsme přinesli v rozhovoru s Janem Sadilem

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další praktické rady i aktuality! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

14. 9. 2023 | Petr Kielar

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje druhá spořitelna

Měsíc poté, co Buřinka začala nabízet kompenzaci snížené státní podpory, přišla se stejným krokem Raiffeisen stavební spořitelna: když stát od příštího roku sníží státní podporu, doplatí... celý článek

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

8. 8. 2023 | Petr Kielar | 2 komentáře

Stavební spoření po snížení státní podpory. Kdo teď dá nejvíc?

Státní příspěvek s největší pravděpodobností klesne na polovinu. Jaké výnosy pak můžeme čekat u konkrétních produktů stavebních spořitelen?

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

31. 7. 2023 | Petr Kučera

Podporu vám nesnížíme, slibuje stavební spořitelna

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) začne lákat na „zdvojnásobení státní podpory“ ke stavebnímu spoření. Marketingová akce se týká smluv sjednaných od letošního 1. srpna. celý článek

Vláda couvla, stavební spoření nezačnou nabízet i běžné banky

30. 6. 2023 | Olga Skalková

Vláda couvla, stavební spoření nezačnou nabízet i běžné banky

Státní podpora stavebního spoření od ledna 2024 klesne na polovinu, schválila vláda v rámci konsolidačního balíčku. Na druhé z avizovaných změn – aby stavební spoření mohly nově poskytovat... celý článek

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

28. 6. 2023 | redakce Peníze.CZ

Stavební spořitelny zelenají. Za státní podporu se změní na infocentra

Všech zhruba 1400 poboček stavebních spořitelen v Česku se od roku 2024 změní i na informační centra, kde lidé získají na jednom místě přístup k dostupným úvěrům a dotacím pro investice... celý článek

Partners Financial Services