Půl roku čekal na peníze. Stavební spořitelna chtěla dokument, který ztratila

Jiří Hovorka | rubrika: Publicistika | 24. 1. 2021 | 48 komentářů
Klient Českomoravské stavební spořitelny vypověděl smlouvu v červenci, ke svým penězům se dostal až v lednu. Spořitelna mu nakonec vrátila poplatky a omluvila se za to, že narážel na neprůstřelnou byrokracii.
Půl roku čekal na peníze. Stavební spořitelna chtěla dokument, který ztratila

Zdroj: Shutterstock

Šest let si ukládal peníze na stavební spoření a když se k nim měl dostat, trvalo to kvůli pochybení zaměstnanců Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) půl roku. Spořitelna mu navíc automaticky strhávala poplatky, které by vůbec neplatil, kdyby všechno šlo tak, jak mělo.

Situace se obrátila, až když se pan Radek obrátil na redakci webu Peníze.cz a ta se s jeho příběhem obrátila na spořitelnu. Podle mluvčího ČMSS Tomáše Kofroně by se klient domohl spravedlnosti už dříve, kdyby se obrátil na firemní ombudsmanku. Doporučuje takový postup všem lidem, kteří nejsou spokojení, jak zaměstnanci ČMSS vyřídí jejich požadavky.

Kopie? Nezajímá

„V červenci jsem podal výpověď smlouvy tak, aby skončila posledního října a já měl začátkem listopadu své peníze na bankovním účtu,“ vzpomíná pan Radek. Když chtěl peníze mít v listopadu, musel výpověď podat už v červenci, protože všechny stavební spořitelny mají tříměsíční výpovědní lhůtu. Na peníze tak na konci spoření čekáte přes čtvrt roku.

Jenže pan Radek čekal dvakrát tak dlouho. Jeho smlouva se totiž někde na trase mezi obchodním místem a centrálou ztratila. Nepomohlo mu ani to, že měl kopii výpovědi, podepsanou i zástupcem spořitelny.

„Když jsem na začátku listopadu své peníze neměl, začal jsem pátrat. Zavolal jsem na klientské centrum a odpověď operátora mi vyrazila dech: Žádnou vaši výpověď tady nemáme. Namítám, že mám kopii ověřené výpovědi. Ta nás nezajímá, zavolejte poradkyni, ať nám pošle originál. Volám tedy poradkyni, ta mne ujišťuje, že výpověď na 100 % posílala, že se jí ještě nikdy taková věc nestala a že to bylo v době, kdy se ústředí stěhovalo,“ vypráví klient.

Srovnejte si to s námi

Výpověď se nenašla a kopie zaměstnancům ČMSS nestačila. „Aby mohla být výpověď smlouvy o stavebním spoření zpracována a vyplaceny finanční prostředky, je třeba doručit originál výpovědi s Vaším ověřeným podpisem naší společnosti. Z důvodu, že nebyl originál doručen, nedošlo k jejímu zpracování,“ píše panu Radkovi zaměstnankyně ČMSS. A doporučí mu, ať v průvodním dopise k nové výpovědi požádá o zkrácení výplatního termínu, protože už ji jednou sepsal.

Pan Radek tedy s těmito instrukcemi vyráží sepsat novou výpověď. „Žádám poradkyni, aby na formuláři zaškrtla políčko, že žádám o zkrácení výpovědní lhůty. To prý ale není možné, to lze jen v případě, že bych současně uzavřel nové stavební spoření,“ popisuje další neúspěch.

Na začátku ledna smlouva běží ve výpovědní lhůtě a spořitelna si stahuje poplatek 360 korun za roční vedení účtu. „Kromě toho zjišťuji, že moje cílová částka byla navýšena o 20 000 Kč, za což si ČMSS strhla 200 Kč,“ dodává Radek. Cílovou částku spořitelna automaticky zvedla, protože připsala úroky za rok 2020 a naspořená suma peněz překročila původní cílovou částku o 1218 korun. Stavební spořitelny si standardně za navýšení cílové částky berou poplatek ve výši jednoho procenta z navyšované částky.

„ČMSS tedy sebrala peníze z účtu, který již více jak dva měsíce neměl existovat,“ podotýká pan Radek.

Omlouváme se

Příběh pro něj nakonec má šťastný konec. „Bohužel v tomto případě se naši kolegové řídili striktně pravidly a právními předpisy, které vyžadují originál smlouvy. Pozapomněli přitom na klientský přístup a řešení situace ve prospěch klienta. Všechny následné události včetně účtování některých poplatků už byly automatickým procesem,“ říká mluvčí ČMSS Tomáš Kofroň.

Poplatek, který pravidelně mizí

Zdroj: Shutterstock

Když uzavíráte smlouvu o stavebním spoření, máte skoro poloviční šanci, že nebudete muset platit vstupní poplatek.

Nechcete platit za nové stavebko? Stačí si počkat, ukazuje analýza

„Máme útvar vlastního ombudsmana; pokud k nějakému podobnému pochybení dojde, je situace okamžitě zkoumána a řešena. Jakmile jsme se tedy o situaci klienta dozvěděli, sjednali jsme obratem nápravu – peníze již byly klientovi vyplaceny, všechny poplatky stornovány, klientovi jsme se omluvili,“ dodává mluvčí.

A zdůrazňuje, že ČMSS si zakládá na spokojenosti klientů, kterou pravidelně měří a vyhodnocuje. „Dlouhodobě a stabilně patří k nejvyšším mezi českými finančními institucemi. Z řady parametrů je přitom pravidelně nejlépe hodnocena právě ochota a pomoc našich obchodních zástupců. Věříme tedy, že se jednalo jen o ojedinělou nepříjemnou zkušenost, za kterou se klientovi ještě jednou omlouváme,“ říká Kofroň.

Binokulár. Zlobil. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+192
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 48 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 1. 2021 9:52, Jan

Poplatky jsme stornovaly,úspory vyplatily.
Ale banka ty peníze nemá pod polštářem,ty jsou v oběhu a vydělávají ji další peníze.Nejsem ekonom,ale zajímalo by mne kolik zisku vygeneruje bance za tři měsíce třeba takových 200tis.kč. Ty by měl dotyčný dostat! Zkuste si ty peníze na tu dobu pujčit,kolik přeplatíte ?

+212
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

24. 1. 2021 8:28, Michal

Tak proč jí ty peníze cpal ?

-142
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (48 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

V přímém bankovnictví RB uvidíte i stavební spoření

3. 3. 2021 | Jiří Hovorka

V přímém bankovnictví RB uvidíte i stavební spoření

Klienti Raiffeisenbank si mohou od začátku března ve svém internetovém bankovnictví zobrazit přehled produktů, které mají v Raiffeisen stavební spořitelně (RSTS). V dubnu banka rozšíří... celý článek

Na peníze ze stavebka si počkáte. V pořádku, tvrdí spořitelny

4. 2. 2021 | Jiří Hovorka | 34 komentářů

Na peníze ze stavebka si počkáte. V pořádku, tvrdí spořitelny

Stavební spoření ukončíte standardně po šesti letech, přesto ještě čtvrt roku čekáte na peníze. Podle spořitelen je tříměsíční výpovědní doba standardem na trhu a nechtějí ji měnit.... celý článek

Úvěry od stavebních spořitelen jsou nejlevnější v historii

29. 1. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Úvěry od stavebních spořitelen jsou nejlevnější v historii

Průměrné úrokové sazby zajištěných úvěrů od stavebních spořitelen v prosinci klesly na 1,89 % a zaznamenaly tak nový rekord. Vyplývá to z čerstvých údajů České národní banky, na které... celý článek

Nechcete platit za nové stavebko? Stačí si počkat, ukazuje analýza

5. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Nechcete platit za nové stavebko? Stačí si počkat, ukazuje analýza

Když uzavíráte smlouvu o stavebním spoření, máte skoro poloviční šanci, že nebudete muset platit vstupní poplatek. Přesněji řečeno: pokud jste loni smlouvu náhodně uzavřeli u jakékoli... celý článek

První letošní akce na stavebko. Liška láká na bonusy s ČSOB

4. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

První letošní akce na stavebko. Liška láká na bonusy s ČSOB

Českomoravská stavební spořitelna (Liška) jako první v roce 2021 spustila nové marketingové akce na podporu prodeje stavebního spoření. Upozornil na to web Stavebky.cz.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.