Liška se stěhuje k mateřské ČSOB. Prodala sídlo na Vinohradské

| rubrika: Aktuality | 30. 6. 2020 10:32

Zdroj: ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna prodává své sídlo a v rámci Prahy přestěhuje zaměstnance z Vinohradské ulice do centrály ČSOB na Radlické. Budovu od  ČMSS kupuje společnost GES Real, člen finanční skupiny GES Group. Cenu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

„O různých variantách stěhování jsme se bavili už poměrně dlouho. Fakt, že jsme se loni stali 100% dceřinou společností ČSOB, dal našemu rozhodování jasný směr, ČMSS přesídlí do budovy ČSOB Kampusu v Radlicích,“ říká člen představenstva ČMSS Ladislav Neuhäuser.

Budova na Vinohradské tak byla v loňském roce určena k prodeji, který byl v minulých dnech završen podpisem kupní smlouvy. Nový majitel je zároveň vlastníkem sousedního objektu Vinice, a tak šlo z jeho strany o logický krok. Prodej zprostředkovala realitní společnost Knight Frank.

Srovnejte si to s námi

K přestěhování zaměstnanců centrály ČMSS do budovy ČSOB Kampusu dojde na podzim. „Část našich kolegů je již nyní integrována do organizační struktury ČSOB, hlavní vlna stěhování nastane v září,“ dodává Neuhäuser.

S prodejem budovy dojde rovněž k ukončení provozu poradenského centra v budově centrály. „Kromě sítě zhruba 1800 poradců budou moci naši klienti využít stále více služeb i na pobočkách ČSOB, zároveň chceme ještě víc posilovat online obsluhu,“ vysvětluje Neuhäuser.

„Potěšující na transakci je, že se realizovala v červnu letošního roku, tedy v době, kdy jsou o likviditě trhu stále pochyby. Je tedy patrné, že o dobře vedenou a připravenou transakci je živý zájem i za aktuálních podmínek. Evidujeme řadu investorů s vizí, kteří hledají podobné projekty,“ dodala Zdenka Klapalová za Knight Frank.


Čtěte také:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.