Liška se stěhuje k mateřské ČSOB. Prodala sídlo na Vinohradské

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 30. 6. 2020
Liška se stěhuje k mateřské ČSOB. Prodala sídlo na Vinohradské

Zdroj: ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna prodává své sídlo a v rámci Prahy přestěhuje zaměstnance z Vinohradské ulice do centrály ČSOB na Radlické. Budovu od  ČMSS kupuje společnost GES Real, člen finanční skupiny GES Group. Cenu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

„O různých variantách stěhování jsme se bavili už poměrně dlouho. Fakt, že jsme se loni stali 100% dceřinou společností ČSOB, dal našemu rozhodování jasný směr, ČMSS přesídlí do budovy ČSOB Kampusu v Radlicích,“ říká člen představenstva ČMSS Ladislav Neuhäuser.

Budova na Vinohradské tak byla v loňském roce určena k prodeji, který byl v minulých dnech završen podpisem kupní smlouvy. Nový majitel je zároveň vlastníkem sousedního objektu Vinice, a tak šlo z jeho strany o logický krok. Prodej zprostředkovala realitní společnost Knight Frank.

Srovnejte si to s námi

K přestěhování zaměstnanců centrály ČMSS do budovy ČSOB Kampusu dojde na podzim. „Část našich kolegů je již nyní integrována do organizační struktury ČSOB, hlavní vlna stěhování nastane v září,“ dodává Neuhäuser.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

S prodejem budovy dojde rovněž k ukončení provozu poradenského centra v budově centrály. „Kromě sítě zhruba 1800 poradců budou moci naši klienti využít stále více služeb i na pobočkách ČSOB, zároveň chceme ještě víc posilovat online obsluhu,“ vysvětluje Neuhäuser.

„Potěšující na transakci je, že se realizovala v červnu letošního roku, tedy v době, kdy jsou o likviditě trhu stále pochyby. Je tedy patrné, že o dobře vedenou a připravenou transakci je živý zájem i za aktuálních podmínek. Evidujeme řadu investorů s vizí, kteří hledají podobné projekty,“ dodala Zdenka Klapalová za Knight Frank.


Čtěte také:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovitosti i výši nájmu

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

28. 11. 2023 | Pavel Strnad

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

Význam inflačních doložek roste. Často jsou však neplatné, protože nejsou správně formulované. Advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad radí, na co se zaměřit.

Za pět dvanáct. Roier má licenci pro investiční crowdfunding

6. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Za pět dvanáct. Roier má licenci pro investiční crowdfunding

Čtyři dny před posledním termínem oznámila zisk licence poskytovatele služeb skupinového financování další investiční platforma, která nabízí takzvaný investiční crowdfunding, značka... celý článek

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Realitka nesmí účtovat pokutu za neuzavření smlouvy, rozhodl soud

19. 10. 2023 | Pavel Strnad | 1 komentář

Realitka nesmí účtovat pokutu za neuzavření smlouvy, rozhodl soud

Až polovina realitních kanceláří má v rezervačních smlouvách ustanovení o smluvní pokutě, když klient nakonec neuzavře kupní smlouvu. Rozhodnutí Nejvyššího soudu by mohlo pomoci tuto... celý článek

Budoucnost je v nájemním bydlení, říká spolumajitel fintechové platformy

10. 10. 2023 | Hynek Just

Budoucnost je v nájemním bydlení, říká spolumajitel fintechové platformy

Co je to realitní crowdfunding? Jak je možné, že investoři mají garantovaný výnos přes 10 procent? A co když nastane armagedon? Honzu Běhounka z crowdfundingové platformy Roier jsme... celý článek

Partners Financial Services