Nenaleťte balónům! Úspory u LBBW nerostou nejrychleji

Nenaleťte balónům! Úspory u LBBW nerostou nejrychleji
LBBW se v reklamní kampani holedbá, že na nabízeném spořícím účtu zhodnotí úspory klientů nejrychleji ze všech bank. Na trhu jsou ale i výnosnější účty. Rozhodli jsme se proto, že reklamu uvedeme na pravou míru.

Spořící účtyjsou v době velkých kolapsů ve finančním světě nejspíše jedním z nejoblíbenějších produktů. Vklady jsou ze zákona pojištěnydo určité výše, jsou v podstatě okamžitě k dispozici a nesou ne úplně zanedbatelný úrok. Rostoucí obliby spořících účtů u klientů se snaží bankyvyužít a o překot je lákají k založení spořícího účtu. LBBW Bank CZ, která koupila Bawag Bank, v aktuální kampani s horkovzdušnými balóny tvrdí, že právě s tímto účtem půjdou klientovi úspory nahoru nejrychleji aneb: „Nechte své peníze stoupat nejvýše ze všech.“ Jenže LBBW nejrychlejší růst hodnoty úspor na trhu nenabízí.

Reklama LBBW na spořící účet

Až do konce letošního září byl spořící účet LBBW úročený 3,5 procenty tak jako některé jiné spořící účty konkurence. Od 1. října banka sazby snížila jako ostatní hráči na trhuo několik desetin procentního bodu.

Úročení spořícího účtu LBBWs 3,3 procenty v České republice teď sice ještě stále patří k těm lepším, zdaleka ale není tím nejvyšším, jak by se z reklamy mohlo na první pohled zdát. Stejné úročení a za velmi podobných podmínek v Česku nabízí polská mBank a nepatrně více i  Volkbank s úročením 3,33 procenta. Původně vyšší úrok, 3,5 procenta, drží nyní už jen družstevní záložna FIO. Spořící účty eKontoči dětské konto Včeličkaod Raiffeisenbanksice nabízejí také úročení 3,5 procenta, podmínkou ale je minimálně milionový zůstatek na účtu. Při nižších zůstatcích pod sto tisíc korun je úročení téměř zanedbatelné, pohybuje se mezi pásmy 0,85 a 1 procentem.

Ještě vyšší úročení než u FIO, třeba i přes čtyři procenta, nabízejí další tuzemské družstevní záložny. Podmiňují je ale poměrně vysokým zůstatkem či výpovědní lhůtou. Kupříkladu Moravský peněžní ústavnyní vychází na trh s novou marketingovou akcí ke spořícím účtům s možností získání výhodného úrokuaž 5,3 procenta. Klient ale musí na účet vložit nejméně sto tisíc korun a počítat s minimálně šestiměsíční výpovědní lhůtou.

Anketa

Jste vlastníkem spořícího účtu u některé z tuzemských bank?

Pokud se tedy někdo rozhodne ukládat si volné finanční prostředky prostřednictvím spořícího účtu LBBW, bude mít své peníze relativně slušně úročené. Nezhodnotí je ale zdaleka nejvíce, jak tvrdí reklama. Alespoň ne české koruny. Vklady v eurech zatím banka původními 3,5 procenty ještě úročí. Ani jedno ovšem reklamní upoutávky banky nezmiňují. Na svých internetových stránkách už je banka přesnější. Uvádí, že korunový spořící účetmá jednu z nejvyšších sazeb na trhu pro jakýkoliv zůstatek. A to už pravda je.

Spořící účet LBBW si může klient založit, aniž by měl v této bance založený běžný účet. Ke spořícímu účtuse neváže ani žádná předem definovaná výpovědní lhůta či povinný minimální vklad nebo zůstatek na účtu. Úroky jsou na tento spořící účetpřipisovány měsíčně.

A jak věříte reklamám na finanční produkty Vy? Které Vám přijdou zajímavé? Přispějte svým názorem do diskuse nebo nám pošlete tip na jinou zavádějící reklamu.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 14 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 10. 2008 7:58

Citace - Buddy / 23.10.2008 07:45

článek o hovně... každýmu je jasný, že reklamy nemůžeme brát doslova.Každému bystřějšímu je jasné, že řada lidí reklamám a předvolebním slibům věří. Nebo doufá, že jsou pravdivé?

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 10. 2008 3:30, PatrikChrz

Ještě by to chtělo zmínit MPÚ a WPB.

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (14 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.