ING Konto po čtyřech letech sníží úrok

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 5. 2020 | 1 komentář
ING Konto po čtyřech letech sníží úrok

Zdroj: Shutterstock

Klienti ING Bank měli u spořicího účtu ING Konto jistotu, byť negarantovanou: Základní úrok 0,5 % ročně se od května 2016 nezměnil, ať se na finančních trzích a v české ekonomice dělo cokoliv.

Koronavirová krize to teď po víc než čtyřech letech změní: Od začátku srpna klesne úrok ING Konta z 0,5 % na 0,3 %. ING reaguje podobně jako konkurenti na snížení základní sazby České národní banky.

Na dosavadním limitu se nic nemění. Zmíněný úrok se tedy týká jenom vkladů do 300 tisíc korun, nad tuto hranici se úročí (stejně jako doteď) jenom 0,1 %.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu pro nové zájemce – 1,5 % s garancí na půl roku – momentálně nabízejí Wüstenrot a Moneta Money Bank.

ING Konto – původně pod názvem Oranžové konto – bylo při svém startu na podzim 2001 jedním z prvních spořicích účtů v Česku. Od několika málo tehdejších konkurentů se odlišilo vyššími úroky (zpočátku 4,2 % při zůstatku nad 10 000 korun), nulovými poplatky a možností vybrat si peníze prakticky okamžitě (bez výpovědní lhůty).

V posledních letech byla jeho sazba 0,5 % pod průměrem trhu, ING vsadila hlavně na marketingové akce lákající nové klienty. Těm ještě v dubnu nabízela 2 % na půl roku, květnová akce slibuje 1 % na tři měsíce.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+30
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Dáme víc, hlásí banky. Nové porovnání spořicích účtů

24. 10. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Dáme víc, hlásí banky. Nové porovnání spořicích účtů

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Tady je nezávislé porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Pojištění vkladů kryje méně produktů, než si lidé myslí

17. 10. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Pojištění vkladů kryje méně produktů, než si lidé myslí

Povědomí Čechů o ochraně jejich peněz v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách za posledních pět let výrazně vzrostlo. Zatímco v roce 2017 vědělo o existenci zákonného... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.