ING Konto po čtyřech letech sníží úrok

| rubrika: Aktuality | 22. 5. 2020 13:00 | 1 komentář

Zdroj: Shutterstock

Klienti ING Bank měli u spořicího účtu ING Konto jistotu, byť negarantovanou: Základní úrok 0,5 % ročně se od května 2016 nezměnil, ať se na finančních trzích a v české ekonomice dělo cokoliv.

Koronavirová krize to teď po víc než čtyřech letech změní: Od začátku srpna klesne úrok ING Konta z 0,5 % na 0,3 %. ING reaguje podobně jako konkurenti na snížení základní sazby České národní banky.

Na dosavadním limitu se nic nemění. Zmíněný úrok se tedy týká jenom vkladů do 300 tisíc korun, nad tuto hranici se úročí (stejně jako doteď) jenom 0,1 %.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu pro nové zájemce – 1,5 % s garancí na půl roku – momentálně nabízejí Wüstenrot a Moneta Money Bank.

ING Konto – původně pod názvem Oranžové konto – bylo při svém startu na podzim 2001 jedním z prvních spořicích účtů v Česku. Od několika málo tehdejších konkurentů se odlišilo vyššími úroky (zpočátku 4,2 % při zůstatku nad 10 000 korun), nulovými poplatky a možností vybrat si peníze prakticky okamžitě (bez výpovědní lhůty).

V posledních letech byla jeho sazba 0,5 % pod průměrem trhu, ING vsadila hlavně na marketingové akce lákající nové klienty. Těm ještě v dubnu nabízela 2 % na půl roku, květnová akce slibuje 1 % na tři měsíce.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.