Až 70 % Čechů při ztrátě příjmů nevydrží přes tři měsíce

pk | rubrika: Aktuality | 12. 8. 2019 | 3 komentáře

Víc než dvě třetiny obyvatel Česka nepokryjí při výpadku pravidelného příjmu své výdaje a závazky déle než tři měsíce. Ukázal to průzkum BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

„Devadesát procent Čechů vyčerpá finanční rezervu za šest až dvanáct měsíců, pokud přijdou o pravidelný příjem. Až 70 procent lidí nepokryje své výdaje a závazky déle než tři měsíce. Ani měsíc nevydrží s rezervou 36 procent lidí,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Nejvíce ohrožení jsou mladí lidé ve věku 18 až 25 let, z nichž by zhruba polovina vydržela s financemi maximálně jeden měsíc. V mezinárodním srovnání jsou na tom mladí Češi hůř než Rakušané (maximálně měsíc by vydrželo 16 %), Maďaři (36 %), Rumuni (41 %) či Slováci (43 %), ale lépe než Bulhaři (56 %).

Steiner proto doporučuje pojištění schopnosti splácet úvěr. „Nárůst zájmu o něj sledujeme už několik let. Například u hypoték zaznamenáváme, že si dnes toto pojištění sjednává již každý druhý klient, u osobních půjček je tento podíl ještě vyšší,“ tvrdí šéf BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

4. 8. 2022 | Petr Kučera | 14 komentářů

Úroky nezvýšíme, hlásí nová rada ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

29. 7. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Nejlepší spořicí účty: Úrok nad 5 % zvedá další banka

Nejvyšší úrok na spořicím účtu mezi bankami dál nabízí UniCredit: 5,5 % ročně (p. a.). Jde však jenom o speciální akci pro zcela nové klienty, kteří u UniCredit dosud nemají vůbec žádný... celý článek

Spočítejte si, kolik vám sebere inflace. Vrchol teprve přijde

20. 7. 2022 | redakce Peníze.CZ | 9 komentářů

Spočítejte si, kolik vám sebere inflace. Vrchol teprve přijde

Co dělá inflace s hodnotou vašich úspor a jak klesá kupní síla? Kalkulačka ukáže, kolik vám zůstane, když zdražování dosáhne určité hodnoty. A jaká čísla pro další měsíce čekají ekonomové? celý článek

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

14. 7. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

Nejlepší spořicí účty po zvýšení úroků. Nové porovnání

ČNB před třemi týdny znovu výrazně zvýšila základní sazbu, od které se nepřímo odvíjejí i úroky na spořicích účtech. Zatímco banky si teď můžou ukládat do ČNB na čtrnáct dnů za 7 %... celý článek

Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem

30. 6. 2022 | Petr Kučera | 21 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Vyšší úrok ale nedá všem

Také Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvýší úročení vkladů. Od začátku července tak sníží svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.