Až 70 % Čechů při ztrátě příjmů nevydrží přes tři měsíce

| rubrika: Aktuality | 12. 8. 2019 15:30 | 1 komentář

Víc než dvě třetiny obyvatel Česka nepokryjí při výpadku pravidelného příjmu své výdaje a závazky déle než tři měsíce. Ukázal to průzkum BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

„Devadesát procent Čechů vyčerpá finanční rezervu za šest až dvanáct měsíců, pokud přijdou o pravidelný příjem. Až 70 procent lidí nepokryje své výdaje a závazky déle než tři měsíce. Ani měsíc nevydrží s rezervou 36 procent lidí,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Nejvíce ohrožení jsou mladí lidé ve věku 18 až 25 let, z nichž by zhruba polovina vydržela s financemi maximálně jeden měsíc. V mezinárodním srovnání jsou na tom mladí Češi hůř než Rakušané (maximálně měsíc by vydrželo 16 %), Maďaři (36 %), Rumuni (41 %) či Slováci (43 %), ale lépe než Bulhaři (56 %).

Steiner proto doporučuje pojištění schopnosti splácet úvěr. „Nárůst zájmu o něj sledujeme už několik let. Například u hypoték zaznamenáváme, že si dnes toto pojištění sjednává již každý druhý klient, u osobních půjček je tento podíl ještě vyšší,“ tvrdí šéf BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.