Spořitelna láká na slevy v obchodech, podpoří George

| rubrika: Aktuality | 14. 7. 2020 16:30 | 4 komentáře

Zdroj: Shutterstock

Česká spořitelna spouští slevový program nazvaný Moneyback. Za platby kartou u vybraných obchodníků získají klienti buď přímo slevu, nebo jim pak přijde část peněz zpátky na účet.

Program bude dostupný jenom v mobilní aplikaci George, tedy ne přes klasické internetové bankovnictví. Podobnou motivaci už dřív zvolila i Air Bank, jejíž Odměny za placení jsou dostupné také jenom přes aplikaci My Air.

Slevový program Moneyback lze aktivovat přímo v mobilním bankovnictví George. Klienti ale musí počkat na jeho aktualizovanou verzi.

„V těchto dnech postupně uvolníme novou verzi mobilní aplikace George. Klient to pozná tak, že se mu v Google Play nebo Apple Store nabídne v průběhu následujících dnů nová verze aplikace ke stažení,“ říká Jan Hailich, manažer platebních řešení v České spořitelně. Aplikaci George podle něj využívá víc než 800 tisíc lidí.

Samotné čerpání výhod bude fungovat stejně jako u podobných programů. Klient si aktivuje slevu (nebo cashback) u konkrétního obchodníka ze seznamu, ta se pak uplatní automaticky podle popsaných podmínek. Může jít o platby kartami Visa i Mastercard jak přímo v prodejně, tak přes internet.

Výběr obchodníků vypadá na první pohled stejně jako v samostatné aplikaci Poketka, v níž spořitelna spustila slevový program už předloni. Rozšířením pod George teď chce zjednodušit jeho využívání a motivovat klienty k častějšímu užívání této aplikace. Navíc Poketka je dostupná jenom pro systém Android, ne iOS značky Apple.

„Hlavní výhodou pro klienta je, že slevový program má přímo v mobilním Georgi, navíc v něm uvidí kumulativní sumu, kterou daný měsíc ušetří,“ vysvětluje Lukáš Kropík z tiskového oddělení spořitelny.

Konkrétní nabídky jsou podobné slevovým programům jiných bank – vedle zmíněných Odměn od Air Bank jde hlavně o Bene+ od Monety, U-šetřete od UniCredit nebo nedávno ukončený Mastercard Priceless Specials.

Zřejmě nejatraktivnější jsou slevy v řetězci Albert (program Moneyback nabídne 8 %, maximálně 500 Kč měsíčně), u čerpacích stanic OMV (5 %), v e-shopu CZC.cz (5 %, maximálně 500 Kč měsíčně), online lékárně Pilulka.cz (10 %) nebo v síti Knihy Dobrovský (10 %).

„Počet partnerů, u kterých lze čerpat slevy, se bude pohybovat okolo stovky a postupně se budou obměňovat. Výše slev se bude vždy pohybovat v rozmezí od pěti do 25 procent v závislosti na dané domluvě s obchodníkem,“ dodává Jan Hailich z České spořitelny.

Aplikace George je – narozdíl od Poketky – také propojená s další novinkou, kterou spořitelna spustila letos v létě: Soutěž nazvaná Výherní platební karta připomíná „účtenkovou loterii“ a automaticky se jí účastní každý klient, který kartou u jakéhokoliv obchodníka zaplatí aspoň 400 korun. Do slosování může jít maximálně dvacet plateb měsíčně, nákupy pod 400 korun se nepočítají. Hraje se o (jedinou) cenu 100 tisíc korun každý měsíc, akce poběží do konce června 2021.

Česká spořitelna měla od října 2013 do loňského května vlastní věrnostní program iBod. Lidé mohli sbírat body jak za využívání služeb České spořitelny, tak za placení její kartou u partnerů. Sbírání bodů a jejich proměna za odměny byly komplikovanější než u Poketky, která iBod prakticky nahradila. Podobný program založený na sbírání bodů má ČSOB s názvem Svět odměn.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.