Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 7. 2. 2022 | 9 komentářů
Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

Zdroj: Shutterstock

Platební služba Mallpay nově umožňuje poslat peníze na jakýkoliv jiný účet. V praxi tak klientům nabídne bezúročný úvěr až na 50 dnů a zkombinuje výhody odložených plateb s kreditní kartou a kontokorentem.

Všichni zájemci o odloženou platbu Mallpay dosud museli platit její platební kartou nebo využít platební tlačítko na některém z partnerských e-shopů. Teď přibyla další možnost: převést si peníze – do výše „úvěrového“ limitu – kamkoliv jinam podobně, jako když platíte ze svého běžného účtu v bance.

„Nebudeme rozlišovat, o jakou platbu se jedná. Může tedy jít o úhradu nájmu, platbu za energie, telefonní vyúčtování, fakturu za služby nebo třeba vyrovnání útraty s kamarády,“ říká Adam Kolesa, CEO Mallpay.

Jedinou podmínkou je využívat účet Mallpay Plus. Kdo ho ještě nemá, musí na začátku projít ověřením identity (jde to jednoduše přes BankID) a posouzením schopnosti splácet. Limit pak může dosáhnout až 50 tisíc korun.

Účet Plus i samotný převod peněz na účet jsou bez měsíčního paušálu i dalších poplatků, neplatí se ani žádný úrok. Stačí, když klient splatí dluh do 20. dne následujícího kalendářního měsíce. Delší odložení splatnosti nebo rozdělení do více splátek je pak za poplatek.

Odložené platby Mallpay tak kombinují výhody kreditní karty a kontokorentu. U kreditek sice také funguje bezúročné období (při včasném splacení), ale úvěr lze čerpat hlavně prostřednictvím karty – další možnosti (výběr hotovosti nebo převod z účtu) se většinou výrazně prodraží. U kontokorentu (povolené přečerpání běžného účtu) lze sice peníze převádět na jiný účet nebo vybrat hotovost, ale úrok se počítá hned od prvního dne čerpání (některé banky nabízejí nízkou částku bez úroku).

Zdroj: Mallpay

Dokáže tohle vaše kreditka?

„Na českém trhu stále ještě není u revolvingových úvěrů nebo kreditních karet standardem, že by si klient mohl poslat peníze z limitu na libovolný bankovní účet. A pokud ano, je to většinou procesně složité, a ve většině případů je takový převod také rovnou úročen úrokovou sazbou,” potvrzuje Kolesa. „V tom je Mallpay revoluční. Za platbu klient neplatí nic navíc a pokud ji s následujícím vyúčtováním uhradí, má platbu zcela zdarma. Tedy úplně totožně, jako je zvyklý třeba při nákupu s odloženou platbou,“ dodává.

„Přestože klienti Mallpay nemají přiřazené vlastní číslo účtu, platby odcházejí s jasným identifikátorem a do poznámky pro příjemce je automaticky vloženo jméno a příjmení klienta. Všechny platby jsou chráněné dvoufaktorovým ověřením a budou odcházet do banky příjemce v řádu minut v módu okamžité úhrady 24/7,“ upřesňuje Kolesa. Platbu lze zadat jako příkaz v aplikaci nebo v klientské zóně na počítače, případně vyfotit QR kód.

Prakticky jde o společný účet Mallpay u ČSOB, která je jedním ze dvou majitelů této fintechové společnosti. Druhým majitelem je investiční skupina Rockaway (Titancoin International). Mallpay funguje od listopadu 2018, v současnosti nabízí dva typy účtů s různými výhodami. Jeho největším konkurentem je služba Twisto.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 9 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 2. 2022 21:09, gr6

Citace / 07.02.2022 17:28

cesi maji problem vse zaplatit a pujcka neni sceho vracet je umnela drahota bida lidu

Tak z toho příspěvku přímo čiší ynteligence ...

Zobrazit celé vlákno

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

7. 2. 2022 10:36, Karel

Takže abych to pochopil správně, můžu si poslat na 50 dní třeba peníze i k sobě na účet? Není to nelegální?

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (9 komentářů) příspěvků.
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

12. 2. 2024 | Olga Skalková | 4 komentáře

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

Loňský rok ovládla Hypoteční banka, když po čtyřech letech předběhla svého největšího konkurenta. Česká spořitelna zůstává jedničkou v celkovém objemu splácených hypoték.

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

Průměrná úroková sazba nově nabízených hypotečních úvěrů v Česku klesla na nejnižší hodnotu od června 2022. Ukazuje to statistika Swiss Life Hypoindex.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

9. 2. 2024 | Adam Šoukal | 1 komentář

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

Opožděné platby představují vážné riziko pro hospodářskou stabilitu firem. Navrhovaná opatření Evropské komise na stanovení maximální lhůty splatnosti na 30 dnů ale narazila na odpor... celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

8. 2. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,5 procentního bodu počínaje 9. únorem. 

Partners Financial Services