Expobank spouští Refixo. Nejlepší refinancování úvěrů, říká

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 13. 12. 2021 | 3 komentáře
Na trh spotřebitelských úvěrů vstupuje ambiciózní nováček. Sází na snadné, plně online sjednání a nízký úrok při řádném splácení.
Expobank spouští Refixo. Nejlepší refinancování úvěrů, říká

Zdroj: Shutterstock

Expobank CZ rozšiřuje nabídku o spotřebitelské úvěry. Nová online služba nazvaná Refixo se zaměří na refinancování, tedy převedení či sloučení spotřebitelských půjček, kontokorentů nebo kreditních karet.

Zaměří se na klienty, kteří své dosavadní závazky dobře spláceli. Nabídne jim jednotný úrok 3,49 % ročně – jde o garantovanou sazbu, žádné „již od“. Je konstruovaný jako odměna za řádné splácení, podobně jako ji nabízejí Air Bank, Česká spořitelna nebo Sberbank.

„Chceme nabídnout to nejlepší refinancování na trhu. Kromě atraktivního úroku je výjimečné tím, že si ho zájemci sjednají kompletně online během pár kliků,“ říká Ondřej Makovec, který v Expobank CZ vede tým retailových úvěrů.

„Žádat o převedení úvěrů přes internet sice lze i u některých konkurentů, ale je to složitější – a nakonec vás většinou buď přesměrují na telefonní hovor, případně na kurýra, v horším případě musí zájemce dojít na pobočku. U nás stačí občanský průkaz a chytrý mobil, vše proběhne kompletně online,“ vysvětluje Makovec.

Díky využití rozhraní API na základě unijní směrnice PSD2 si může Expobank – se souhlasem zájemce o refinancování – stáhnout transakční historii na jeho běžném účtu z jiných bank. Robot pozná hlavní příjem i klíčové výdaje.

Také identitu zájemce – pokud už nejde o jejího klienta – ověří Expobank online: kromě vyfocení občanky stačí odeslání korunové platby z účtu v jiné bance. Přestože Expobank zatím nepodporuje okamžité platby, proběhne takové ověření ihned.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Expobank se zatím zaměří na refinancování, ne zcela nové půjčky. Minimální převáděná částka je 50 000 korun. „Nechceme lidi nově zadlužovat, lepší je úvěr nemít. Ale pokud už někdo spotřebitelský úvěr má, pomůžeme mu výrazně ušetřit,“ říká Makovec.

Přesto je možné dodatečné navýšení převáděné částky, a to maximálně o 50 procent (tedy do poloviny převáděné částky), u převodu úvěrů do 100 tisíc si lze půjčit navíc 50 tisíc.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Online aplikace během žádosti o refinancování sama načte informace o dosavadních půjčkách z úvěrových registrů. Klient si vybere, jestli chce převést všechny, nebo jenom některé. Aplikace mu hned ukáže, kolik tím ušetří a jaká bude nová výše splátek.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Podobně jako někteří konkurenti nevybírá Expobank za sjednání půjčky ani během jejího splácení žádné poplatky. Je možné ji – také bez poplatku – kdykoliv předčasně splatit. Jediný poplatek hrozí za případné upomínky, upřesňuje Makovec. Zdůrazňuje, že na férovosti a transparentnosti refinancování banka stavěla. „Refixo jsme nastavili klientsky vstřícně tak, abychom v budoucnu získali nejlepší možné hodnocení v rámci Indexu odpovědného úvěrování, které zveřejňuje organizace Člověk v tísni,“ říká Makovec.

K refinancovanému úvěru dostanou noví klienti automaticky také běžný Neo účet od Expobank – slouží pak přinejmenším jako technický účet pro splácení. Neo účet je zcela bez poplatků a bez podmínek, na rozdíl od konkurence navíc automaticky úročí vklady sazbou (momentálně 2,01 %), která se dlouhodobě vyrovná i nejlepším spořicím účtům na trhu.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 145. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

23. 11. 2021 | Martin Kovalčík | 25 komentářů

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 145. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává 35 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 15 parametrů.

Milostivé léto má i Home Credit, nabízí odpuštění sankcí

27. 10. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Milostivé léto má i Home Credit, nabízí odpuštění sankcí

K myšlence takzvaného milostivého léta se dobrovolně přidávají i Home Credit a Air Bank ze skupiny PPF. Podle schváleného zákona se „amnestie sankcí“ vztahuje jenom na takzvané veřejnoprávní... celý článek

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

19. 10. 2021 | Petr Kučera

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

Tříletá záruka a pojištění proti krádeži nebo rozbití nákupu. Platební služba Mallpay přichází s dalším vylepšením své karty. A místo čtyř „tarifů“ nově nabízí jenom dva – oba zdarma. celý článek

ČNB výrazně zvyšuje úroky, banky vylepší spoření

30. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 30 komentářů

ČNB výrazně zvyšuje úroky, banky vylepší spoření

Bankovní rada chce zkrotit inflaci. Dvoutýdenní repo sazba stoupne o 75 bazických bodů na 1,50 %. První banky už reagují zvýšením úroku na spořicích účtech.

Půjčky zlevňují, ale kontokorent a kreditky ne. Proč?

23. 9. 2021 | Olga Skalková | 8 komentářů

Půjčky zlevňují, ale kontokorent a kreditky ne. Proč?

U tří bank sice můžete jít na běžném účtu do minusu bez úroku, strop je ale nízko. Kontokorent jako způsob pokrytí nečekaných výdajů jinak zůstává velmi drahý.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.