Expobank spouští Refixo. Nejlepší refinancování úvěrů, říká

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 13. 12. 2021 | 3 komentáře
Na trh spotřebitelských úvěrů vstupuje ambiciózní nováček. Sází na snadné, plně online sjednání a nízký úrok při řádném splácení.
Expobank spouští Refixo. Nejlepší refinancování úvěrů, říká

Zdroj: Shutterstock

Expobank CZ rozšiřuje nabídku o spotřebitelské úvěry. Nová online služba nazvaná Refixo se zaměří na refinancování, tedy převedení či sloučení spotřebitelských půjček, kontokorentů nebo kreditních karet.

Zaměří se na klienty, kteří své dosavadní závazky dobře spláceli. Nabídne jim jednotný úrok 3,49 % ročně – jde o garantovanou sazbu, žádné „již od“. Je konstruovaný jako odměna za řádné splácení, podobně jako ji nabízejí Air Bank, Česká spořitelna nebo Sberbank.

„Chceme nabídnout to nejlepší refinancování na trhu. Kromě atraktivního úroku je výjimečné tím, že si ho zájemci sjednají kompletně online během pár kliků,“ říká Ondřej Makovec, který v Expobank CZ vede tým retailových úvěrů.

„Žádat o převedení úvěrů přes internet sice lze i u některých konkurentů, ale je to složitější – a nakonec vás většinou buď přesměrují na telefonní hovor, případně na kurýra, v horším případě musí zájemce dojít na pobočku. U nás stačí občanský průkaz a chytrý mobil, vše proběhne kompletně online,“ vysvětluje Makovec.

Díky využití rozhraní API na základě unijní směrnice PSD2 si může Expobank – se souhlasem zájemce o refinancování – stáhnout transakční historii na jeho běžném účtu z jiných bank. Robot pozná hlavní příjem i klíčové výdaje.

Také identitu zájemce – pokud už nejde o jejího klienta – ověří Expobank online: kromě vyfocení občanky stačí odeslání korunové platby z účtu v jiné bance. Přestože Expobank zatím nepodporuje okamžité platby, proběhne takové ověření ihned.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Expobank se zatím zaměří na refinancování, ne zcela nové půjčky. Minimální převáděná částka je 50 000 korun. „Nechceme lidi nově zadlužovat, lepší je úvěr nemít. Ale pokud už někdo spotřebitelský úvěr má, pomůžeme mu výrazně ušetřit,“ říká Makovec.

Přesto je možné dodatečné navýšení převáděné částky, a to maximálně o 50 procent (tedy do poloviny převáděné částky), u převodu úvěrů do 100 tisíc si lze půjčit navíc 50 tisíc.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Online aplikace během žádosti o refinancování sama načte informace o dosavadních půjčkách z úvěrových registrů. Klient si vybere, jestli chce převést všechny, nebo jenom některé. Aplikace mu hned ukáže, kolik tím ušetří a jaká bude nová výše splátek.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Podobně jako někteří konkurenti nevybírá Expobank za sjednání půjčky ani během jejího splácení žádné poplatky. Je možné ji – také bez poplatku – kdykoliv předčasně splatit. Jediný poplatek hrozí za případné upomínky, upřesňuje Makovec. Zdůrazňuje, že na férovosti a transparentnosti refinancování banka stavěla. „Refixo jsme nastavili klientsky vstřícně tak, abychom v budoucnu získali nejlepší možné hodnocení v rámci Indexu odpovědného úvěrování, které zveřejňuje organizace Člověk v tísni,“ říká Makovec.

K refinancovanému úvěru dostanou noví klienti automaticky také běžný Neo účet od Expobank – slouží pak přinejmenším jako technický účet pro splácení. Neo účet je zcela bez poplatků a bez podmínek, na rozdíl od konkurence navíc automaticky úročí vklady sazbou (momentálně 2,01 %), která se dlouhodobě vyrovná i nejlepším spořicím účtům na trhu.

Krok za krokem. Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Expobank

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Air Bank nabízí rozložení plateb bez úroku. I zpětně

Klienti Air Bank si nově mohou rozložit platbu na tři měsíční splátky, a to bez úroku. Za využití služby zaplatí jednorázový poplatek 50 korun.

Twisto výrazně zdraží, zdarma už nedá ani virtuální kartu

16. 12. 2022 | Petr Kučera

Twisto výrazně zdraží, zdarma už nedá ani virtuální kartu

Služba Twisto od začátku března zdraží na dvojnásobek. Tarif Standard nově přijde na 99 korun měsíčně (dosud 49 Kč), tarif Premium na 199 Kč měsíčně (dosud 99 Kč).

Přechod klientů Sberbank do České spořitelny má začít na jaře

16. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

Přechod klientů Sberbank do České spořitelny má začít na jaře

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o prodeji úvěrového portfolia Sberbank CZ v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní... celý článek

Nejdostupnější rychlé půjčky. Porovnali jsme nejen cenu

14. 12. 2022 | Petra Černinská

Nejdostupnější rychlé půjčky. Porovnali jsme nejen cenu

Kdo nabízí nejdostupnější spotřebitelské půjčky před výplatou? Finanční magazín Lundea porovnal dvacet seriózních nebankovních poskytovatelů, kteří nabízejí takzvané půjčky před výplatou... celý článek

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

30. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává 37 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 14 parametrů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.