Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 19. 10. 2021
Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

Zdroj: Mallpay

Tříletá záruka a pojištění proti krádeži nebo rozbití nákupu. Platební služba Mallpay přichází s dalším vylepšením své karty. A místo čtyř „tarifů“ nově nabízí jenom dva – oba zdarma.

Mallpay, společný podnik skupiny e-shopů Mall Group a banky ČSOB, se dosud zaměřoval hlavně na odložené platby. Před rokem přišel s novým pojmenováním „skipovací karta“. Tehdy představil i čtyři účty: jeden s nižšími limity bez nutnosti detailního ověření uživatele, další tři s prověřením uživatele a jeho příjmů. U dvou nejlepších účtů měl uživatel platit měsíční paušál 39 nebo 89 korun.

Nově Mallpay nabízí dva účty. Ten hlavní – nazvaný Plus – má celkový limit na nákupy až 50 tisíc korun s odkladem splatnosti až na 50 dnů. Podmínkou je ověření – přes bankovní identitu zabere jenom pár minut a uživatel prakticky okamžitě získá virtuální kartu. Není potřeba zakládat si klasický bankovní účet. Druhou variantou zůstává Na zkoušku s celkovým limitem na nákupy 5000 korun s odkladem splatnosti maximálně 14 dnů, funguje přes platební tlačítko v e-shopech.

„Na účet Plus budou během října automaticky převedeni klienti, kteří využívali některý z původních ověřených účtů. Své dosavadní karty si mohou ponechat, jen jim budou aktivovány nové funkce,“ říká šéf Mallpay Adam Kolesa. Účty s měsíčním paušálem a kartou dosud využívalo asi 5000 klientů, upřesnil pro Peníze.cz. I ti teď přejdou na bezplatnou variantu Plus.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Účet Plus s Mallpay kartou teď nabídne kromě odložených plateb ve více než 9000 partnerských e-shopech a sbírání věrnostních bodů i velkou novinku: Automaticky tříletou záruku na koupené zboží v hodnotě vyšší než 1500 korun, a to jak v kamenném obchodě, tak na e-shopu. Zboží je zároveň na rok automaticky pojištěno proti rozbití a krádeži. Partnerem je samozřejmě ČSOB Pojišťovna.

Prodloužená záruka se podle pojistných podmínek vztahuje na elektrické přístroje pro domácnost, audiovizuální techniku a hobby nářadí, výpočetní techniku, drobnou elektroniku, elektromobilitu, mobilní telefony, hodiny, hodinky a hobby sportovní techniku. Roční ochrana proti odcizení, poškození nebo zničení nákupu se pak týká v zásadě jakékoliv movité věci. Mezi výlukami pro oba případy jsou motorová vozidla, potraviny, kožešiny, věci určené k podnikání nebo věci zvláštní historické nebo umělecké hodnoty. Pojištění nekryje například jinou ztrátu předmětu než odcizení, běžné opotřebení nebo nedodržení pokynů z návodu.

Kolesa věří, že jde o přelomový produkt, který má šanci změnit trh. „Stačí si ukázat příklad: u nového iPhone 13 by vás tříletá záruka na většině e-shopů stála kolem 3000 korun. Podobnou sumu byste zaplatili za roční pojištění proti krádeži nebo rozbití. S Mallpay kartou jsou tyto benefity v hodnotě 6000 korun zdarma. A platí to až na pár výjimek pro každý nákup,“ říká.

Na podobné výhody dosáhnou obvykle jen klienti s prémiovými účty některých bank nebo lepšími kreditními kartami. Sama ČSOB nabízí takové pojištění zdarma pro klienty s kreditní kartou k účtu ČSOB Premium; proti poškození, zničení nebo odcizení nákupu však chrání jen půl roku.

Po Vánocích chce Mallpay představit další benefit: dopravu zdarma na libovolnou adresu pro nákupy v hodnotě nad 500 korun v e-shopu Mall.cz. Chystá také automatické investice: platbu kartou si může klient automaticky zaokrouhlit a přebytek investovat prostřednictvím služby Indigo od Patria Finance.

Mezi další novinky patří nakupování ve třech splátkách nazvané Mallpay Třetinka, tedy obdoba stejnojmenné služby od konkurenčního e-shopu Alza. „Zásadní změnu přinese také možnost posílat prostřednictvím Mallpay peníze na libovolný bankovní účet. Ještě v průběhu listopadu bude nově možné uhradit například energie, leasing, účet za telefon, pojištění domácnosti nebo třeba obědy pro školáky,“ dodává Kolesa.

Kartu Mallpay si lze přidat do aplikací Google Pay i Apple Pay. Bezplatně nabízí i výběry z bankomatů ČSOB a ze všech bankomatů v cizině. Případné výběry z jiných bankomatů v Česku přijdou na 29 korun.

Mallpay (dříve Mall Pay) funguje od listopadu 2018. Navazuje na službu Kup Najisto, jejíž historie sahá až do roku 2014. Od loňského února je služba plně integrována do platební brány ČSOB. „Aktuálně máme 360 tisíc klientů, z toho skoro 100 tisíc nakupuje pravidelně. Loni jsme zprostředkovali platby v řádu nižších stovek milionů korun a utržili vyšší jednotky milionů korun, letos už bychom mohli být v řádu desítek,“ upřesňuje Kolesa. Informace o hospodářském výsledku firma nezveřejňuje.

Odložené platby jsou alternativou ke kreditní kartě, spotřebitelskému úvěru i k dobírce. Lidé mohou zaplatit až později od objednání, takže zboží z e-shopu jim mezitím zboží přijde a lze si ho vyzkoušet. E-shop zároveň dostává peníze hned, nečeká na ně jako u dobírky. Oproti spotřebitelskému úvěru jde prakticky o bezúročnou půjčku, pokud ji nakupující splatí včas. 

Největším konkurentem Mallpay v oblasti odložených plateb je v Česku Twisto. S podobnou službu nazvanou PlatímPak se zkouší prosadit i Equa bank.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

VZP změní podmínky pro čerpání benefitů z programu prevence

4. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

VZP změní podmínky pro čerpání benefitů z programu prevence

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) od ledna 2024 sjednocuje podmínky a termíny pro čerpání příspěvků z fondu prevence. Podrobnosti popisuje její mluvčí Viktorie Plívová.

Povinný sběr textilu se blíží. Úřad řekl, jak bude fungovat

4. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ

Povinný sběr textilu se blíží. Úřad řekl, jak bude fungovat

Nejpozději do ledna 2025 mají obce povinnost zařídit na svém území třídění a sběr starého textilu. Povinnost zřídit sběrné místo na textil jim ukládá zákon o odpadech, který je účinný... celý článek

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

Průměrná hrubá mzda v letošním třetím čtvrtletí stoupla na 42 658 korun měsíčně. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,1 % (2810 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Partners Financial Services