RB opět nešlo přímé bankovnictví. Používá ho stále víc lidí, vysvětluje

jih | rubrika: Aktuality | 15. 7. 2019 15:25 aktualizováno 15. 7. 2019 16:15 | 1 komentář

Klienti Raiffeisenbank se dnes potýkali s problémy v přímém bankovnictví. Na sociálních sítích Facebook a Twitter si bance stěžovali, že jim nefungovalo, jak by mělo. Buď bylo moc pomalé, nešly odesílat platby nebo se rovnou nešlo přihlásit.

„Dnešní výpadek trval od cca 11:30 do 15:00 hodin. Klienti již mají přístup ke svým financím, jak prostřednictvím mobilního, tak internetového bankovnictví,“ říká Petra Kopecká, mluvčí banky.

V poslední době nejde o první podobný výpadek. Už zhruba před měsícem banka řešila podobné problémy. Bylo to krátce poté, co se pochlubila vylepšením přímého bankovnictví.

Proč k výpadkům dochází opakovaně? „V obecné rovině jako příčinu vidíme především to, že dochází k extrémnímu zvýšení zátěže v souvislosti s navýšením četnosti návštěv uživatelů, zejména u mobilního bankovnictví. Na tyto změny se samozřejmě snažíme reagovat upgrady infrastruktury, nicméně, v kombinaci s probíhající integrací nových funkcí, toto všechno může způsobovat občasné výpadky. Bohužel, některé situace nelze ani nasimulovat v zátěžových testech,“ odpovídá Kopecká.

„Jsme si vědomi skutečnosti, že jde o nepříjemnost, na kterou klienti reagují velmi citlivě, což plně chápeme a velmi se za tuto situaci omlouváme,“ dodává mluvčí Raiffeisenbank.

Rychlé řešení škod na majetku

@SubmitCaption

Zvládněte nečekané situace v klidu. Více než 30 % škod na majetku vyřešíme již v den jejich nahlášení.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna zruší bankovní identitu, když ji nepoužíváte. Máme podrobnosti

17. 5. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna zruší bankovní identitu, když ji nepoužíváte. Máme podrobnosti

Akce se týká klientů, kteří bankovní identitu nepoužili v posledních 14 měsících vůbec nevyužili, a to ani k přihlášení do elektronického bankovnictví. Z konkurenčních bank nevyloučila... celý článek

Fio rozšiřuje bankovní identitu. Prokážete se i firmám

15. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Fio rozšiřuje bankovní identitu. Prokážete se i firmám

Klienti Fio banky už můžou využívat bankovní identitu nejen pro komunikaci se státní správou, ale taky s komerčními subjekty, oznámila dnes banka. Mezi firmy, u kterých člověk může... celý článek

Spořitelna ruší bankovní identitu lidem, kteří ji nevyužívají

5. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna ruší bankovní identitu lidem, kteří ji nevyužívají

Česká spořitelna začala hromadně rušit službu bankovní identity klientům, kteří ji nevyužívají. V těchto dnech jim chodí e-maily s výpovědí smlouvy. Upozornil na to web Lupa.cz.

Z mobilu zaplatíte ve 20 měnách. Spořitelna spustila novou službu

2. 5. 2023 | Kateřina Hovorková

Z mobilu zaplatíte ve 20 měnách. Spořitelna spustila novou službu

Zahraniční platby v jiných měnách než euro mohli klienti České spořitelny posílat přes internetové bankovnictví nebo se museli vypravit na pobočku. Teď bude u Spořitelny jako u třetí... celý článek

Změny v Komerční bance podrobně. Co čeká klienty?

26. 4. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Změny v Komerční bance podrobně. Co čeká klienty?

Komerční banka minulý týden spustila nový bankovní systém, který propaguje jako příchod nové éry bankovnictví. Popsali jsme ho v aktuálním článku, na který teď navazujeme rozhovorem.... celý článek

Partners Financial Services