RB opět nešlo přímé bankovnictví. Používá ho stále víc lidí, vysvětluje

jih | rubrika: Aktuality | 15. 7. 2019 15:25 aktualizováno 15. 7. 2019 16:15 | 1 komentář

Klienti Raiffeisenbank se dnes potýkali s problémy v přímém bankovnictví. Na sociálních sítích Facebook a Twitter si bance stěžovali, že jim nefungovalo, jak by mělo. Buď bylo moc pomalé, nešly odesílat platby nebo se rovnou nešlo přihlásit.

„Dnešní výpadek trval od cca 11:30 do 15:00 hodin. Klienti již mají přístup ke svým financím, jak prostřednictvím mobilního, tak internetového bankovnictví,“ říká Petra Kopecká, mluvčí banky.

V poslední době nejde o první podobný výpadek. Už zhruba před měsícem banka řešila podobné problémy. Bylo to krátce poté, co se pochlubila vylepšením přímého bankovnictví.

Proč k výpadkům dochází opakovaně? „V obecné rovině jako příčinu vidíme především to, že dochází k extrémnímu zvýšení zátěže v souvislosti s navýšením četnosti návštěv uživatelů, zejména u mobilního bankovnictví. Na tyto změny se samozřejmě snažíme reagovat upgrady infrastruktury, nicméně, v kombinaci s probíhající integrací nových funkcí, toto všechno může způsobovat občasné výpadky. Bohužel, některé situace nelze ani nasimulovat v zátěžových testech,“ odpovídá Kopecká.

„Jsme si vědomi skutečnosti, že jde o nepříjemnost, na kterou klienti reagují velmi citlivě, což plně chápeme a velmi se za tuto situaci omlouváme,“ dodává mluvčí Raiffeisenbank.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spořitelna zpoplatní ověřovací SMS. Co další banky?

28. 4. 2022 | Olga Skalková | 144 komentářů

Spořitelna zpoplatní ověřovací SMS. Co další banky?

Klienti mladší 70 let, kteří nevyužívají aplikaci George klíč, si od poloviny roku připlatí. Zjišťovali jsme plány konkurentů.

Spořitelna mění ceník. Zdraží i potvrzovací SMS

22. 4. 2022 | Petr Kučera | 170 komentářů

Spořitelna mění ceník. Zdraží i potvrzovací SMS

Zpoplatnění ověřovacích SMS je nejvýraznější změnou v novém sazebníku. Připlatí si také zájemci o papírové výpisy.

Kdo volá? Bankéře si klienti spořitelny ověří v aplikaci

19. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Kdo volá? Bankéře si klienti spořitelny ověří v aplikaci

Česká spořitelna nově nabízí svým klientům možnost ověřit si bankéře na telefonu přes mobilní aplikaci George klíč. Novinka má snížit riziko podvodných telefonátů, kdy se pachatelé... celý článek

Nevýhodný kurz DCC umožní blokovat i největší banka

30. 3. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nevýhodný kurz DCC umožní blokovat i největší banka

Politici nenašli odvahu k přísnější regulaci „služby“ DCC. Přesto může být letošní rok zlomový: Česká spořitelna se přidá k menším bankám a ukáže, že klienty lze chránit líp.

Takhle vám vysají účet. Policie řekla podrobnosti

22. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 21 komentářů

Takhle vám vysají účet. Policie řekla podrobnosti

Lidé prodávající na internetových bazarech by měli být opatrní. Počty podvodů v posledních týdnech výrazně narostly, varuje policie i banky. Kriminalistům v Praze se podařilo zadržet... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.