Novinky z pojišťoven. Povinné ručení podle nájezdu a aplikace na hlášení škod

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 1. 11. 2017
Na pojistném trhu bylo v říjnu slyšet především o pojišťovně UNIQA, která vedle nových podmínek životního pojištění představila také nový výpočet ceny povinného ručení na základě ujetých kilometrů. Nové autopojištění představila i pojišťovna Slavia.
Novinky z pojišťoven. Povinné ručení podle nájezdu a aplikace na hlášení škod

Pojišťovny během října nachystaly připojištění předdůchodové renty, širší nabídku připojištění u povinného ručení i online aplikaci pro hlášení pojistných škod u životního pojištění.

  • UNIQA: Předdůchodová renta v životním pojištění – v rámci životního pojištění si můžou klienti UNIQA sjednat připojištění předdůchodové renty BALANCE. Připojištění lze sjednat až do částky 50 tisíc korun, sjednanou pojistnou částku pak pojišťovna vyplácí pět let před odchodem do penze v podobě měsíční renty. Kromě toho pojišťovna snížila u životního pojištění minimální měsíční pojistné na 300 korun a prodloužila dobu pojištění až do 80 let věku. Zvýhodnění se navíc dočkají štíhlí nekuřáci, kteří na pojistném pro případ smrti a velmi vážných onemocnění zaplatí o čtvrtinu méně.

Hrajte na jistotu

  • UNIQA: cena povinného ručení podle nájezdu – řidiči, kteří si do auta namontují telematickou jednotku SafeLine Easy, můžou prý u pojišťovny UNIQA ušetřit na povinném ručení. První tisícovce klientů navíc rozdá pojišťovna palubní jednotku zdarma, později přijde na 990 korun ročně. Úspora na pojistném má dělat 25 procent u řidičů s nájezdem do osmi tisíc kilometrů a 20 procent pro řidiče s nájezdem do 12 tisíc kilometrů. Řidič, který ročně najezdí 16 tisíc kilometrů, ušetří 15 procent, řidič s nájezdem do 20 tisíc kilometrů 10 procent. S vyšší sazbou musí naopak počítat řidiči s ročním nájezdem nad 30 tisíc kilometrů. Kilometry na dálnici se ovšem započítávají jen z poloviny, protože podle statistik jde o nejbezpečnější komunikaci.
  • Slavia pojišťovnaNové autopojištění – nové povinné ručení a havarijní pojištění pojišťovny Slavia nabídne především širší doplňkové připojištění: úrazu řidiče a přepravovaných osob, následků vandalismu, ztráty nebo odcizení klíčů od auta, zničení pneumatik a poškození stojícího vozidla zvířetem. V nabídce pojišťovny přibylo také povinné ručení Jubileum s limitem pojistné ochrany 150 milionů korun. Havarijní pojištění lze nově sjednat s nulovou spoluúčastí (minimálně ale 5000 Kč) a připojištěním GAP do dvou let stáří vozidla. Zároveň pojišťovna klientům garantuje, že cenu povinného ručení i jednotlivých připojištění nebude tři roky zvyšovat.
  • AXA a Aegon: Hlášení pojistných událostí online – pojistné události v rámci životních pojistek můžou klienti AXA hlásit skrze online aplikaci. Podle pojišťovny se tak čas, který dosud museli vyřízení škodné události věnovat, sníží o polovinu. Aplikace je přístupná i z mobilních zařízení, lze přes ni nahrát všechny potřebné dokumenty. Aplikaci pro hlášení pojistných událostí životního pojištění má i Aegon pojišťovna.

O pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr, který (ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou) nově nabízí Sberbank, už jsme psali jinde:

Šetřete spojením služeb

@SubmitCaption

Neomezený tarif, rychlý internet a televize s 30 programy jen za 1 249 Kč. V této kombinaci ušetříte 17 % každý měsíc.

Advertisement

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Jakou hodnotu má váš dům? Můžete přijít o miliony

3. 5. 2023 | Hynek Just | 2 komentáře

Jakou hodnotu má váš dům? Můžete přijít o miliony

Ceny nemovitostí prudce rostou, jejich pojištění ale většinou neměníme. S každým růstem inflace, zdražením stavebních materiálů či pozemků přitom klesá suma, kterou dostanete od pojišťovny,... celý článek

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

29. 3. 2023 | Jana Divinová

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

Její prací je vyhodnocovat rizika v oboru, který je na rizicích postaven. „Od začátku máme jasno. Výdělek na úkor klienta nepřichází v úvahu,“ říká Renáta Pelechová, risk manažerka... celý článek

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

24. 3. 2023 | Pavel Krejčík

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

Čím dřív, tím líp. Tak zní základní pravidlo pro sjednání životního pojištění. Mladí lidé o něm často vůbec neuvažují, minimálně dokud nemají žádné závazky. Sjednat si pojištění zamlada... celý článek

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

23. 3. 2023 | Jan Müller | 6 komentářů

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

Má smysl se pojistit? Jak kdy. Musíme si položit otázku, jestli za to, co dostáváme, neplatíme zbytečně. Nebo zbytečně moc.

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

9. 3. 2023 | Petr Kučera

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

Snaha vyřešit spor s firmou levně a rychle u mimosoudní instituce může klienta paradoxně připravit o víc peněz i času, než čeká. Vylepšit to má novela, kterou schválili poslanci.

Partners Financial Services