ČSOB se potýká s výpadky elektronického bankovnictví

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 22. 1. 2024
ČSOB se potýká s výpadky elektronického bankovnictví

Zdroj: Peníze.cz

ČSOB má od pátku problémy s internetovým i mobilním bankovnictvím. V pátek dopoledne, dnes dopoledne a znovu i dnes odpoledne nebyly dostupné ani její internetové stránky. V pátek hlásila také výpadky platebních terminálů v obchodech.

„Bohužel i během dnešního dne čelíme částečným výpadkům některých našich služeb. Klientům se omlouváme, intenzivně pracujeme na odstranění veškerých technických potíží. Děkujeme za trpělivost,“ řekla dnes po 16. hodině mluvčí banky Michaela Průchová.

Doplnila, že v pátek i v pondělí banka zaznamenala krátký kybernetický útok, který způsobil výpadek bankovních služeb. „Při útoku nebyly zasaženy interní systémy, veškeré finance i klientská data jsou v bezpečí,“ ujišťuje mluvčí Průchová.

Na webu banky tak lidé mohli několik hodin vidět pouze zprávu, že jsou stránky banky momentálně nedostupné. Podobné sdělení našli uživatelé mobilní aplikace: „Omlouváme se, tahle odstávka nebyla v plánu. Děláme na tom, Smart se určitě rozeběhne co nevidět.“ Mobilní i internetové bankovnictví začalo znovu fungovat v pondělí před pátou hodinou odpolední.  

Větší problémy s elektronickým bankovnictvím zažili klienti loni v srpnu, kdy ruští hackeři zaútočili na systémy osmi českých bank včetně ČSOB. Tehdy šlo o takzvaný DDoS útok, kdy hackeři zahltí webové stránky obrovským množstvím požadavků a tím naruší jejich funkčnost.

Útoky z Východu

Zdroj: Shutterstock

Phishingové útoky, podvodné nabídky investic, falešní bankéři, bazarové podvody. Za jejich prudkým nárůstem a rozvojem jsou mafie hackerů v Východu. Mají speciální software a scházejí se na Telegramu, kde si vyměňují zkušenosti a postupy.

Říkají nám mamuti. Tak mafie z Východu podvádějí na bazarech

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services