ČSOB odpustí seniorům poplatky za příkazy na poště

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 4. 2021 | 16 komentářů
ČSOB odpustí seniorům poplatky za příkazy na poště

Zdroj: Shutterstock

Klienti, kteří mají Poštovní účet nebo Plus konto s nastaveným zvýhodněním pro lidi starší 58 let, mohou od dubna zadávat platební příkazy na pobočkách České pošty zdarma. Podmínkou je, že transakci potvrdí svou platební kartou. 

Zvýhodnění je součástí nového ceníku, o němž jsme na Penězích psali už v lednu. ČSOB včetně Poštovní spořitelny od 1. dubna pro všechny klienty (nejen nad 58 let) ruší také poplatek za změnu limitu platební karty pro platby na internetu a pro transakce na poště. V praxi to pomůže lidem, kteří si změní limit osobně na pobočce ČSOB nebo České pošty, případně telefonicky. Poplatek 25 Kč za takovou změnu přitom banka zavedla teprve od loňského listopadu.

Aby to nebylo tak jednoduché: Poplatek 25 Kč na změnu limitu platební karty pro platby u „kamenných“ obchodníků nebo pro výběry z bankomatu bude ČSOB účtovat dál. Samozřejmě jenom v případě, když takovou změnu chcete provést na pobočce, na poště nebo telefonicky. Naopak přes internetové nebo mobilní bankovnictví jsou jakékoliv změny limitů na kartě bez poplatku – na tom se nic nemění.

Na druhou stranu ČSOB a Poštovní spořitelna pro všechny klienty od 1. dubna zvyšují poplatky za transakce, které se jinak dají vyřídit zdarma v internetovém a mobilním bankovnictví. Jde o:

  • výběr hotovosti na pobočce ČSOB (zdražení z 80 na 100 Kč),
  • odchozí úhrady zadané dokladem na pobočce ČSOB nebo telefonicky (z 75 na 95 Kč), přes sběrný box (z 60 na 75 Kč) a dokladem na poště (z 40 na 60 Kč),
  • odchozí úhrady kartou na poště (z 25 na 30 Kč, kromě zmíněného zvýhodnění pro klienty od 58 let),
  • vklad hotovosti provedený třetí osobou na účet (z 100 na 125 Kč).

Srovnejte to s námi

Zdroj: Shutterstock

Hledáte nejlepší spoření? Zkuste to s námi. Rychle, objektivně a zadarmo.

Porovnání spořicích účtů

Porovnání termínovaných vkladů

Porovnání stavebního spoření

Speciální informační linka pro seniory, kterou Poštovní spořitelna zprovoznila v roce 2019, je od dubna k dispozici také pro klienty „modré“ ČSOB. „Při volání na informační linku náš systém dle čísla rozpozná klienty starší sedmdesáti let, kteří jsou pak automaticky směrováni na tým speciálně vyškolených operátorů právě pro komunikaci se seniory. Za rok 2020 jsme na lince podpory seniorům obsloužili 42 tisíc klientů,“ upřesňuje Jakub Hlaváč, ředitel klientského centra ve skupině ČSOB. Linka má číslo 800 210 210 (Poštovní spořitelna) a 800 300 300 (ČSOB).

Klienti se zvýhodněním 58+ k Poštovnímu účtu nebo Plus kontu mohou jednou měsíčně zdarma využít službu donášky peněz na adresu. „V období pandemie výrazně stoupl počet klientů, kteří tuto službu využívají,“ říká Přemysl Hanzelka, ředitel Poštovní spořitelny. Za rok 2020 proběhlo celkem 25 tisíc donášek hotovosti. Průměrná částka je 10 tisíc korun. 

ČSOB letos na jaře zároveň plánuje spustit vylepšené internetové bankovnictví, přejdou na něj i klienti Poštovní spořitelny. O změně bude konkrétní uživatele včas informovat, přechod má být postupný. Místo dosavadních údajů se lidé začnou přihlašovat ČSOB Identitou, tedy novým jménem a heslem. Na rozdíl od dosavadního stavu si však mohou své přihlašovací údaje sami nastavit. Banka avizuje také jednodušší ověřování plateb – do 500 korun je nebude nutné ani potvrzovat. Současně zprovozní novou mobilní aplikaci.

Psali jsme víc:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+20
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 16 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 4. 2021 11:46

Neni to klasicka diskriminace podle veku?

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 4. 2021 10:20

proč jako? Počítače jsou tu s námi přes 20 let. Už se to na nich mohl každý normální člověk naučit. Zaplatit si třeba kurz. Když sleva, tak jedině pro lidi nad 80 let.

-9
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (16 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 4 komentáře

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

18. 1. 2023 | Petr Kučera

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

Air Bank ke konci března zruší možnost bezúročného čerpání kontokorentu do výše 3000 korun. Tu nabízela klientům od srpna 2021.

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.