ČSOB odpustí seniorům poplatky za příkazy na poště

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 1. 4. 2021 14:30 | 16 komentářů
ČSOB odpustí seniorům poplatky za příkazy na poště

Zdroj: Shutterstock

Klienti, kteří mají Poštovní účet nebo Plus konto s nastaveným zvýhodněním pro lidi starší 58 let, mohou od dubna zadávat platební příkazy na pobočkách České pošty zdarma. Podmínkou je, že transakci potvrdí svou platební kartou. 

Zvýhodnění je součástí nového ceníku, o němž jsme na Penězích psali už v lednu. ČSOB včetně Poštovní spořitelny od 1. dubna pro všechny klienty (nejen nad 58 let) ruší také poplatek za změnu limitu platební karty pro platby na internetu a pro transakce na poště. V praxi to pomůže lidem, kteří si změní limit osobně na pobočce ČSOB nebo České pošty, případně telefonicky. Poplatek 25 Kč za takovou změnu přitom banka zavedla teprve od loňského listopadu.

Aby to nebylo tak jednoduché: Poplatek 25 Kč na změnu limitu platební karty pro platby u „kamenných“ obchodníků nebo pro výběry z bankomatu bude ČSOB účtovat dál. Samozřejmě jenom v případě, když takovou změnu chcete provést na pobočce, na poště nebo telefonicky. Naopak přes internetové nebo mobilní bankovnictví jsou jakékoliv změny limitů na kartě bez poplatku – na tom se nic nemění.

Na druhou stranu ČSOB a Poštovní spořitelna pro všechny klienty od 1. dubna zvyšují poplatky za transakce, které se jinak dají vyřídit zdarma v internetovém a mobilním bankovnictví. Jde o:

  • výběr hotovosti na pobočce ČSOB (zdražení z 80 na 100 Kč),
  • odchozí úhrady zadané dokladem na pobočce ČSOB nebo telefonicky (z 75 na 95 Kč), přes sběrný box (z 60 na 75 Kč) a dokladem na poště (z 40 na 60 Kč),
  • odchozí úhrady kartou na poště (z 25 na 30 Kč, kromě zmíněného zvýhodnění pro klienty od 58 let),
  • vklad hotovosti provedený třetí osobou na účet (z 100 na 125 Kč).

Srovnejte to s námi

Zdroj: Shutterstock

Hledáte nejlepší spoření? Zkuste to s námi. Rychle, objektivně a zadarmo.

Porovnání spořicích účtů

Porovnání termínovaných vkladů

Porovnání stavebního spoření

Speciální informační linka pro seniory, kterou Poštovní spořitelna zprovoznila v roce 2019, je od dubna k dispozici také pro klienty „modré“ ČSOB. „Při volání na informační linku náš systém dle čísla rozpozná klienty starší sedmdesáti let, kteří jsou pak automaticky směrováni na tým speciálně vyškolených operátorů právě pro komunikaci se seniory. Za rok 2020 jsme na lince podpory seniorům obsloužili 42 tisíc klientů,“ upřesňuje Jakub Hlaváč, ředitel klientského centra ve skupině ČSOB. Linka má číslo 800 210 210 (Poštovní spořitelna) a 800 300 300 (ČSOB).

Klienti se zvýhodněním 58+ k Poštovnímu účtu nebo Plus kontu mohou jednou měsíčně zdarma využít službu donášky peněz na adresu. „V období pandemie výrazně stoupl počet klientů, kteří tuto službu využívají,“ říká Přemysl Hanzelka, ředitel Poštovní spořitelny. Za rok 2020 proběhlo celkem 25 tisíc donášek hotovosti. Průměrná částka je 10 tisíc korun. 

ČSOB letos na jaře zároveň plánuje spustit vylepšené internetové bankovnictví, přejdou na něj i klienti Poštovní spořitelny. O změně bude konkrétní uživatele včas informovat, přechod má být postupný. Místo dosavadních údajů se lidé začnou přihlašovat ČSOB Identitou, tedy novým jménem a heslem. Na rozdíl od dosavadního stavu si však mohou své přihlašovací údaje sami nastavit. Banka avizuje také jednodušší ověřování plateb – do 500 korun je nebude nutné ani potvrzovat. Současně zprovozní novou mobilní aplikaci.

Psali jsme víc:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+20
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 16 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 4. 2021 5:06, Pag

Citace - Petr / 03.04.2021 18:51

Pořád jen důchodci! Každý rok zvedají důchody,ještě 5000 kč rouškovné a pořád něco. Pracující žebrota bere stále stejně,musí živit auto na dojíždění za prací,ošacení,jídlo(určitě víc jídla potřeba než senior celý den u televize).Je to sprosťárna na pracující lidi.Taky je každou neděli kolona 3 km lidí co jedou pracovat do Rakouska.Už to chápu.Všem mladým lidem říkám "Nauč se pořádně domluvit v cizině" a jsi za vodou.Tady budeš jen žebrota.Já všechno zdědil a mám problém to udržet svépomocí v chodu......Nemohu dát auto do servisu nebo zavolat zedníka.....
A to ti ty závistivče nestačí mít trojnásobek toho, co má důchodce? A ten taky platí byt, jídlo a auto. Třeba až odpracuješ 35 let a více, také dostaneš tu almužnu.

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 4. 2021 10:20

proč jako? Počítače jsou tu s námi přes 20 let. Už se to na nich mohl každý normální člověk naučit. Zaplatit si třeba kurz. Když sleva, tak jedině pro lidi nad 80 let.

-8
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (16 komentářů) příspěvků.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Raiffka může koupit Equa bank, souhlasí úřad

15. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Raiffka může koupit Equa bank, souhlasí úřad

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení Raiffeisenbank a Equa bank. Konstatoval, že nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. 

Polovinu plateb kartou už potvrzujeme biometricky

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Polovinu plateb kartou už potvrzujeme biometricky

Už polovinu všech plateb kartou na internetu potvrzují Češi biometricky, tedy především otiskem prstu nebo scanem obličeje. Zhruba stejný 50% podíl dostaneme i v případě, že se místo... celý článek

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 17 komentářů

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Čtvrtina Čechů se vůbec nesnaží chránit své úspory před inflací. Za nejvhodnější způsob ukládání peněz totiž považují hotovost nebo běžný účet, ukázal březnový průzkum Generali Investments... celý článek

Nová vlna podvodů chce k vašemu účtu, varuje banka

14. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nová vlna podvodů chce k vašemu účtu, varuje banka

Moneta Money Bank varuje před vlnou podvodných e-mailů, přes které se podvodníci snaží dostat k penězům na bankovních účtech.

Bankovní identita se otevře prvním firmám

14. 4. 2021 | Olga Skalková

Bankovní identita se otevře prvním firmám

Snadný přístup k online službám veřejné správy získá do konce roku až osm milionů klientů celkem deseti bank. Od června ji v kontaktu se zákazníky začne využívat také zhruba patnáct... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.